Zavrieť

Porady

popolcova streda

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahojte.viete co dnes uvarite?
ja stracam fantaziu,nebavi ma stale spenat s vajickom,ci ryba.
viem,viem,je vela bezmäsitych jedal,ale ja hladam nieco ozaj postne,napriek tomu aj trochu chutne.ma niekto napad na daco ,co nie je rokmi "otrepane"?
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Indeed Pozri príspevok
neviem,prečo viera v Boha by sa mala zakladať na jedení, resp.nejedení nejakeho jedla

nerozumiem takejto požiadavke postu,
Ak môžem k tomu povedať, tak by som chcela len toľko. Tu nejde ani tak o jedenie alebo nejedenie nejakého jedla, tu ide skôr o to, či si schopný odolať niečomu, čo máš rád. Vo svete je veľa pokušení a ty keď nemáš pevnú vôľu, tak ťažko niektorému odoláš. Napr. drogy, ženy atď. A toto by mala byť taká skúška. Dať si predsavzatie, že dnes si nedám napr. pivo, alebo nezapálim cigaru. Ja osobne pôst od mäsa neriešim, pretože bez mäsa môžem byť aj v iné dni. Mojou drogou sú sladkosti a káva a práve v takýto deň, ako je popolcová streda a Veľký piatok si to odrieknem. (Samozrejme, že ani to mäso nejem). Chcem sama sebe dokázať, že ja vládnem nad svojím telom a nie ono nadomnou. A v podstate, veď taká očista tela nie je na škodu. Tak držím palce všetkým, ktorí si dnes dali nejaké predsavzatie, aby sa im ho darilo splniť.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja budem robiť rybací koláč - na dno uvarené popučené zemiaky, vrstva mrazeného hrachu, mrazená treska, zaliat nejakym bešamelom alebo smotanou a na vrch ešte vrstva popučených zemiakov. Keď nezabudnem, tak na hrach dám aj varené vajce.
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...osky - palacinky na slano, so špenátom, syrom, zapekané, mňááááááám..................
5 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Fazuľová polievka na kyslo a hubový koláč.
4 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Indeed Pozri príspevok
neviem,prečo viera v Boha by sa mala zakladať na jedení, resp.nejedení nejakeho jedla

nerozumiem takejto požiadavke postu,
Naši predkovia boli veľmi múdri ľudia,vo všetkých náboženstvách majú pôstne obdobie.Na jar kresťania,kedy nejedia ťažké masá a organizmus si na začiatku jari prirodzene oddýchne od ťažkých zimných jedál,udenín a slaniniek.V modernej dobe tomu hovoríme detoxikácia organizmu a kupujeme si drahé preparáty aby sme organizmus detoxikovali a odkyslili.Stačí ale využiť presne toto obdobie,ked historicky je organizmus nastavený že práve v tomto období oddychuje a vysadiť ťažké mäsá,udeniny,alkohol,začať hodne piť bylinkové čaje-proces detoxikácie a chudnutia bude mať oveľa lepší priebeh ako v inom období roka.
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Indeed Pozri príspevok
ked hovoris, o niečom , čo nie je rokmi otrepané ,

mňa napadlo,že pizza

v našich končinach sa toto jedlo vyskytuje iba posledných 20 rokov

a prečo by som mal dnes ja osobne jesť len a vylučne len nejaké postne jedlo ?

Ja budem jesť halaszlé, ale to len preto,že som tuto polievku uvaril včera.

A na večeru si istotne dám aj kúsok nejakej dobrej klobásky...
toto bola otazka skor pre takych co veria v Boha a tieto principy beru vazne...nech ti ta klobasa padne nauzitok.ja by som sa nou asi dnes zadrhla a ani by mi nevytravila,v takyto velky post!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil osky : 22.02.12 at 08:59
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš



...už som to tu pricapila v inej téme... ale...
3 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja dnes urobím kapustové placky. Robila to pani v relácii prima nápady. Čerstvá kapusta, postrúhaná, alebo rozmixovaná, trošku múky, jogurt a ostatné koreniny. Uvidím aké to bude.
3 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
kopretinka Pozri príspevok
šúľance s tvarohom,lebo ostalo od včera....ani netuším,čo je popolcová streda
Názov dňa pochádza zo zvyku páliť palmy či bahniatka z Kvetnej nedele z minulého roka. Takto získaný popol sa používa pri bohoslužbe Popolcovej stredy, kedy sú veriaci poznačení popolom na čelo; tento symbol sa vzťahuje na blízkovýchodnú tradíciu sypania si popola na hlavu na znamenie pokánia pred Bohom. Poznačenie popolom je sprevádzané slovami: „Pamätaj, že si prach a na prach sa obrátiš.“ alebo „Kajajte sa a verte v Evanjelium.“

Pre mnoho kresťanov predstavuje Popolcová streda pripomienku vlastnej konečnosti a cieľa či smerovania vlastného života, vyznačuje sa teda pokáním. V rímskokatolíckej cirkvi je Popolcová streda dňom prísneho pôstu.
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

ked hovoris, o niečom , čo nie je rokmi otrepané ,

mňa napadlo,že pizza

v našich končinach sa toto jedlo vyskytuje iba posledných 20 rokov

a prečo by som mal dnes ja osobne jesť len a vylučne len nejaké postne jedlo ?

Ja budem jesť halaszlé, ale to len preto,že som tuto polievku uvaril včera.

A na večeru si istotne dám aj kúsok nejakej dobrej klobásky...
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Dáša_ Pozri príspevok
no lebo ryby sú chladnonokrvné zvieratá a také prasa či kura napríklad je teplokrvné zviera
..no Dáši..ja som kresťanka, ale na Popolcovú stredu či Veľký piatok nejem ani ryby.... proste pokladám to za mäso...hoci to nie je hriech...a či je "teplo" alebo "chladno" - krvné neriešim....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

evuš Pozri príspevok
..no Dáši..ja som kresťanka, ale na Popolcovú stredu či Veľký piatok nejem ani ryby.... proste pokladám to za mäso...hoci to nie je hriech...a či je "teplo" alebo "chladno" - krvné neriešim....
No jasné, každý podľa svojho.
U nás kedysi suseda povedala, "Väčší hriech z huby jako do huby"

A ešte si pamätám z jednej diskusie na otázku, čo budete na Veľký piatok jesť odpovedal jeden mních niečo v zmysle, že on si možno aj spolu (ak si to meno dobre pamätám) s Františkom z Assisi dá aj kus šunky - to preto, aby nespyšnel v tom, aký je on sám dokonalý... Ale to je iba taký opis tej myšlienky, možno chcel povedať niečo iné a ja som si to blbo zapamätala.
Naposledy upravil Dáša_ : 22.02.12 at 12:26
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tak si dajte párky,máte zaručené,že mäso nejete...
1 0
FaLuMa FaLuMa

FaLuMa je offline (nepripojený) FaLuMa

No moja svokra sa drží hesla, že "ak môže zjest vajce tak potom aj celu sliepku a keď môže mlieko tak potom aj celu kravu" . A jeden deň v roku nezaskodi trocha striedmosti takze sa nejde nič čo má živočíšny pôvod. U nás je teda v ten deň tradične jedlo - a mimochodom veľmi chutné- zemiaky upečené v supke v rure a k tomu kysla kapusta. zemiaky sa jedia ešte horúce a trochu sa okolia, deťom dám na ne aj trocha masla.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja som pohan a dnes si dam post. Nikomu neuskodi, naopak. Svacnem dake pivko - dve, to staci. Krestani sa mozu napchavat .... ked uz rybami, tak preco nie rovno klobasou? :-)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
V reštike, kde chodíme na menu, mali mať dnes rezeň alebo iné mäso. Po argumentácii zákazníkov zmenili menu a na obed je rezeň, vypr. rybie filé a žemľovku. Ináč čistý chlieb s čajom na raňajky a ešte na večeru bude to isté len s vodou.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..no ja špenát vždy zožerem samý a sama priamo z hrnca s mega lyžicou /no čo sa pomilujem, keď som pekná ???/ p.s. to sa u nás tak hovorí.....
Naposledy upravil evuš : 22.02.12 at 08:24 Dôvod: doplnenie
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

neviem,prečo viera v Boha by sa mala zakladať na jedení, resp.nejedení nejakeho jedla

nerozumiem takejto požiadavke postu,
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Indeed Pozri príspevok
neviem,prečo viera v Boha by sa mala zakladať na jedení, resp.nejedení nejakeho jedla

nerozumiem takejto požiadavke postu,

...tak potom to nerieš... nikto Ti nevnucuje iný názor... Pôst má byť najmä v duši....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať