Zavrieť

Porady

nezaúčtované faktúry v roku 2004

V roku 2004 som s.r.o. nezaúčtovala niektoré došlé faktúry, vzhľadom k tomu, že som o nich nevedela a zároveň niektoré z nich boli aj v danom roku uhradené pokladničnými dokladmi. Tieto sa však ku mne dostali až v priebehu roku 2005 dávno po uzatvorení hospodárenia roku 2004. V účtovnom programe Pohoda sa už spätne nemôžem vrátiť k tomu, aby som urobila úpravy a tak teraz neviem. Mám opraviť ručne rok 2004 a podať DDP aj napriek tomu, že zaúčtovaním faktúr sa mi poníži HV a tým mi vznikne iba strata. Alebo môžem urobiť úpravy až v roku 2005, avšak akým spôsobom teraz zaúčtovať uvedené faktúry. Opraviť počiatočné stavy roku 2005? Nejako ich však zaúčtovať musím, keďže úhrady prebehli tohto roku. Poraďte, čo robiť a ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pratur
    V roku 2004 som s.r.o. nezaúčtovala niektoré došlé faktúry, vzhľadom k tomu, že som o nich nevedela a zároveň niektoré z nich boli aj v danom roku uhradené pokladničnými dokladmi. Tieto sa však ku mne dostali až v priebehu roku 2005 dávno po uzatvorení hospodárenia roku 2004. V účtovnom programe Pohoda sa už spätne nemôžem vrátiť k tomu, aby som urobila úpravy a tak teraz neviem. Mám opraviť ručne rok 2004 a podať DDP aj napriek tomu, že zaúčtovaním faktúr sa mi poníži HV a tým mi vznikne iba strata. Alebo môžem urobiť úpravy až v roku 2005, avšak akým spôsobom teraz zaúčtovať uvedené faktúry. Opraviť počiatočné stavy roku 2005? Nejako ich však zaúčtovať musím, keďže úhrady prebehli tohto roku. Poraďte, čo robiť a ako?
    Naúčtuješ ich ako náklady bežného obdobia, ak ide o nevýznamné náklady, ak ide o významné položky musíš účtovať podľa § 59 odst.14 postupov účtovania na účte 428, alebo 429.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pratur
    V roku 2004 som s.r.o. nezaúčtovala niektoré došlé faktúry, vzhľadom k tomu, že som o nich nevedela a zároveň niektoré z nich boli aj v danom roku uhradené pokladničnými dokladmi. Tieto sa však ku mne dostali až v priebehu roku 2005 dávno po uzatvorení hospodárenia roku 2004. V účtovnom programe Pohoda sa už spätne nemôžem vrátiť k tomu, aby som urobila úpravy a tak teraz neviem. Mám opraviť ručne rok 2004 a podať DDP aj napriek tomu, že zaúčtovaním faktúr sa mi poníži HV a tým mi vznikne iba strata. Alebo môžem urobiť úpravy až v roku 2005, avšak akým spôsobom teraz zaúčtovať uvedené faktúry. Opraviť počiatočné stavy roku 2005? Nejako ich však zaúčtovať musím, keďže úhrady prebehli tohto roku. Poraďte, čo robiť a ako?
    rok 2004 je uzavretý - tam nevstupuj.
    v roku 2004 faktúry zaúčtuj na vyhradené náklady , napr. pre službu si daj účet 518.2004-Služby za rok 2004 ap.
    faktúru riadne uhradíš v roku 2005 321/211 - hovorila si že boli zaplatené v hotovosti. Teraz neriešim otázku DPH, dobre?
    môžeš zaúčtovať aj priamo z pokladne 518.2004/211.
    To je jedno.
    pre rok 2005 v DP ich uvedieš ako pripočitateľnú položku.

    pre rok 2004 sa rozhodneš, či ide o takú sumu, že sa ti oplatí podať dodatočné DP. Povinnosť nemáš, nakoľko sama hovoríš, že firma ide do straty.
    Ale ak chce, podaj a vykázanú stratu si môžeš umoriť do 5 rokov zo zisku.

    To zn. že opravíš iba daňové priznanie - vyplníš ho nanovo. Náklady 2004 zúčtované v roku 2004 uvedieč v riadku DP - neviem číslo ale je to na str.2 s textom "sumy...ktoré nie sú súčasťou riadku 100"
    no a dozadu uvedieš vysvetlivku že ide o sumu zúčtovanú v roku 2005.

    Trochu zložito sa to píše, ale nie je to zasa taká tragédia.

    nezaúčtované faktúry v roku 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.