Zavrieť

Porady

Pokuta za dopravný priestupok z Talianska

Ahojte, dostal som list z Talianska s výzvou na zaplatenie pokuty /viď. príloha/, nakoľko som sa dopustil dopravného priestupku - že som sa pohyboval s autom v obmedzenej zóne, a mám zaplatiť do 60 dní pokutu 121,--Eur, máte niekto skúsenosť, čo sa stane ak to nezaplatím, resp. kde sa dá u nás oficiálne overiť oprávnenosť vymáhať predmetnú pokutu (naši dopraváci atď), link čo je priložený nefunguje,ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomtrans je offline (nepripojený) tomtrans

    tomtrans
    Zdravym ja mam podobny problem som vodic kamionu a pred nedavnom mi prisla pokuta s talianska(prislo to do firmy kde robim) ze pred rokom a mesiacom som tam prekrocil rychlost o 10km/h a mam zaplatit 130eur,neviete aj mne poradit co teraz s tym ci zaplatit alebo nie a ci maju nato pravo ved doslo to az po roku a ziadna fotka ani nic len papier po taliansky...
    margita170 Ja som to zaplatil, preskenovanú platbu poslal emailom, dostal som za pár dní poďakovanie , že som zaplatil pokutu, ja som dostal link kde som sa mohol pozrieť kde to bolo odfotené, spätne som si to prechádzal v pamäti a skutočne som vošiel tam kde som nemal., pozeral som na nete takéto témy a už nejaký čas platí zákon, ktorý umožňuje vyberať pokuty v rámci štátov EU. Takže treba zaplatiť ! Ešte k tomu linku, najprv to nešlo, napísal som im a poslali nový Sú šikovní tí Taliani
    jankohrasko66 moja skusenost s pokutami v it .. prisli mi doporucene naraz 3 pokuty z jedneho miesta kde sa nachadzal fotak jedna pokuta bola stará rok tú som nemusel zaplatit ostatne 2 som musel zaplatit... bol som sa osobne informovat na pol. loc. ako mam postupovat...ci treba alebo netreba zaplatit neviem povedat ja som radsej zalpatil pretoze pracujem v tom meste odkial mi prisla pokuta

    enida je offline (nepripojený) enida

    enida
    Dobry den mojmu pribuznemu teraz prisla ta ista pokuta z Talianska akurat ide o to ze v case ked bol priestupok spachany auto malo ineho majitela. Priestupok teda spachal predchadzajuci majitel. Pribuzny ho kupil az niekolko mesiacov po spachani toho priestupku. Ako postupovat v takom pripade prosim? Dakujem.
    Kabaka123 mala si založiť súvisiacu otázku... môj laciký názor.... spojila by som sa s predchádzajúcim majteľom
    enida vdaka, zalozila som. no hej ale nahanat predchadzajuceho majitela nie je prave najprijemnejsie. nemali to vobec co poslat v prvom rade nespravnemu cloveku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.