Zavrieť

Porady

Cestovný príkaz na súkromné auto bez PHM

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu, ako postupovať ak:
Konateľ firmy používa súkromné motorové vozidlo. Neuplatňuje si žiadne bločky, resp. žiadne doklady (PHM) nedokladuje. V knihe jázd udávame len počet prejazdených kilometrov tak, aby pasoval počet skutočne prejazdenych kilometrov. Od nového roka máme novú účtovníčku, ktorá tvrdí, že musíme okrem knihy jázd urobiť za každý mesiac cesťák (bez bločkov). Moja prostá otázka znie: aké všetky požiadavky musí tento cestovný príkaz spĺňať? Na aké náhrady (okrem stravného) má nárok, ak si ich fyzicky neuplatňuje? Ide mi len o to, aby to bolo účtovne správne.
Normovaná spotreba motor. vozidla podľa TP je 10,7.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    pocitas si cestovne nahrady:
    zakladna nahrad=pocet najazdenych km x nahrada za km (momentalne 0,183)

    nahrada za PL= pocet najazdenych km x priem.spotreba x suma PHM za liter / 100

    natalycom je offline (nepripojený) natalycom

    natalycom
    auto treba mat prihlasene na DU, ze sa vyuziva na podnikanie a treba zaplatit dan z MV este

    Miroslav je offline (nepripojený) Miroslav

    Miroslav
    Pokiaľ si neúčtujete stravné ale len náhradu za používanie súkromného vozidla, bohate stačí kniha jázd. Cestovné príkazy by som použil iba vtedy ak by som si účtoval aj stravné a iné vedľajšie výdavky na cestách (ubytovanie, parkovné...)

    Cestovný príkaz na súkromné auto bez PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.