Zavrieť

Porady

Aegon - Benefit plus

V poslednom case na na mna lepsia tzv "financni poradcovia" ako muchy na med. Ani mi to velmi nevadi lebo vzdy sa nieco dozviem lenze oni dokazu dlho kecat o nicom, potom sa ponahlaju prec a nechaju mi zdrap papiera, z kt. sa takmer nic nedoviem

Takze mam tu papier s nazvom produktu benefit plus, typ produktu invest. Chcel som si dnes v klude o tom najt info - ani na ich stranke som nic nenasiel (mozno neviem hladat)

Velmi vseobecna otazka: vie niekto tento produkt zhodnotit pripadne porovnat s inym pribuznym?

Co som si zapamatal:
Ide o sporenie na dochodok v IV. pilieri. Ujko mi to spravil ze budem platit 100 EUR mesacne po dobu 39 rokov a nakoniec dostanem 144 000 EUR alebo dozivotny dochodok 800 EUR. Je to pocitane s vynosom 6% co je podla neho najhorsi mozny scenar.

Naco mi bude v 65 r. takato suma???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Aj Vám ukázal pekné grafy, ako bude nasporená suma rásť? Sľuby o zhodnocovaní úspor tu boli naposledy pri rozbehu 2. piliera. Ten zatiaľ nezarába skoro ani na infláciu. Na druhej strane 100 eur dnes a 100 eur o 39 rokov bude mať diametrálne odlišnú hodnotu. Predovšetkým však poistka má slúžiť na poistenie rizika (smrti, chorôb, úrazu...) a nie na sporenie, lebo na poplatkoch zaplatíte zbytočne veľa. Nehovoriac o tom, že upísať sa na 39 rokov je v týchto neistých časoch slušné riziko.

    d0k je offline (nepripojený) d0k

    d0k
    Hmmm... takto - ja som v mojej otazke nepouzil ani raz slovo poistka...(ale asi to bude poistka...) takze sa na to vykaslem ked nikto nic o tom nevie...

    draik - neukazal: mam iba papier kde je ze za prvy rok zaplatim 1121,52 a nejaky predpokladany zisk je 1333,57 a takto pokracuje dalsich 38 riadokv (ani toto neviem akou vysokou matematikou sa k tomu dopracovali ale dobre)

    kopretinka - dakujem za blog... som uz nieco niekedy z tade cital... ale pozrem co je nove

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.