Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce - paragraf 226,a zárobok vyšší ako 139,80 € pre úrad práce

Ahojte,
nastúpil som na brigádu, ohlásil na úrade práce a zaniesol dohodu, firma zhotovila Dohodu o vykonaní práce, podľa paragrafu 226, je uvedená prac.úloha, rozsah hodín max 350 h ročne, prac. doba podla nariadenia vedúceho , odmena + nenárokovateľná zložka podľa hodnotenia,

dátum nástupu od/od 7.3 do 30.4/, skúšobná doba 3 dni a dohodnutá výpovedná lehota 1 deň - je vyznačené v poriadku? Ešte som sa s takouto dohodou nestretol a ak by som chcel skončiť skôr ako je uvedené - do konca apríla, treba dať písomne dohodu o ukončení či ako?
Problém je že pre úrad práce môžem mať príjem max 139 € brutto, inak budem vyradený z evidencie, - podpora mi skončila minulý týžden, rozmýšľal som že požiadam o hmotnú núdzu ale ak mám brigádu tak mi zrejme nebude vyplatená žiadna suma ani keby bola suma spravená príklad na sumu nižšiu ako je hm.núdza - t.j:62,50 €?
Pri vyššom zárobku, kedže tam chcem naďaľej brigádovať by som bol vyradení z úradu, stratil by som úhradu poistného - 47,50 €, pri nájdení práce aj príspevok na cestovné + príspevok na začatie podnikania, v novinách som sa dočítal že ak prekročím sumu 139,80 nejde o sankčné porušenie a môžem požiadať o zaradenie do evidencie daľší mesiac, tak romýšľam či sumu prekročím, ak firma by nevedela vyúčtovať pre úrad sumu do 139,80 a zostatok mi vyplatila ako sa to robí bežne, čo poradíte? nechať sa vyradiť z evidencie alebo nechať brigádu?- neviem na ako dlho ju budem mať, kedže to záleží podľa odbytu.
A ako je to s vyhlásením na zdanení príjmov? Bolo mi poradené nech si vypíšem tlačivo - vyžiadam od firmy kde brigádujem že mi nezdania peniaze, tak sa pýtam ako to funguje vypíšem a dostanem po ukončení brigády viace € alebo až budúci rok pri zdanení?

ďakujem Vám
Naposledy upravil Dav : 11.03.12 at 19:30
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

joksi Pozri príspevok
ďakujem vám, no moc nejsom potešený, uvidím či zajtra vo firme sa to bude dat nejako spravit alebo ostanem na brigáde a dojdem o výhody alebo pojdem na úrad, poziadam o zivnost a počas živnosti pojdem na brigádu a tam už to nie je limitované, dnes mi poradili takto cez telefon na úrade, ench skúsim s firmou sa dohodnut a spravit si zivnost a pokracovat na brigáde potom
Ak si vybavíš živnosť pred schválením dotácie, žiadnu dotáciu nedostaneš. Moc špekuluješ ...
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

To nemám v úmysle, písal som že by som ukončil brigádu - i ked už som prekročil o cca 30 € sumu ale snáď to by sa este dalo nejako vykryť, spravil by som si živnosť, teda na úrade by som požiadal o príspevok a po mesiaci alebo kolko by som dostal príspevok a založil živnosť a potom by som nastúpil na tú brigádu kde by som mohol bez obmedzenia brigádovať a živnosti sa naplno venovať na jesen, vlastne tka isto ako keby som bol vyradený z evidencie lens tým rozdielom že by som mal nárok na príspevok hneď a nie až po lete ak by vtedy ešte príspevok dávali...
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

Ahojte,
dostal som vý
platnú pásku kde je napísaná čistá mzda a koónka nezdanené - tam je vyššia suma, čo to znamená ? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

joksi Pozri príspevok
Ahojte,
dostal som vý
platnú pásku kde je napísaná čistá mzda a koónka nezdanené - tam je vyššia suma, čo to znamená ? ďakujem
že máš u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a uplatňuješ si mesačnú NČZD.

Akú hrubú mzdu máš na výplatnej páske ?
2 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

ďakujem, nezarátali mi hodiny a prémie, je to mzda za marec, je to optaviteľné ak ho o to požiadam ked tam pojdem osobne hej? som evidovaný na úrade práce a musia mi dať potvrdenie o zárobku a o ukončení brigády kedže už tam nepracujem
Naposledy upravil joksi : 14.05.12 at 19:03 Dôvod: aktualizácia údajov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

joksi Pozri príspevok
ďakujem, práveže som to vyhlásenie nestihol podpísať a aj tak je tá mzda nesprávna, nezarátali mi hodiny a prémie, je to mzda za marec, je to optaviteľné ak ho o to požiadam ked tam pojdem osobne hej? som evidovaný na úrade práce a musia mi dať potvrdenie o zárobku a o ukončení brigády kedže už tam nepracujem
Zatri osobné údaje a prilož pásku na Poradu.
Potvrdenie o zdanitelnej mzde niektoré firmy vystavujú až začiatkom nasl.kal.roka.
Odkedy si evidovaný na UP ?
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

nemám ju ako sem vložiť ale je na nej:
celková cena práce osobne ohodnotenie
základná mzda hrubá mzda garančné
nezdanené úrazové
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

joksi Pozri príspevok
nemám ju ako sem vložiť ale je na nej:
celková cena práce osobne ohodnotenie
základná mzda hrubá mzda garančné
nezdanené úrazové
sumy som chcela vidieť.
Na základe čoho usudzuješ, že výška vyplatenej odmeny je nesprávna. Dohodár nemá nárok na prémie, sú súčasťou vyplatenej odmeny.
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

a potvrdenie potrebujem pre úrad práce že som zarobil menej ako tých 139 € aby ma nevyradili, vyhlásenie som nepodpísal, čiže dane si budem uplatnovať budúci rok na danovom úrade

tá výplatná páska je nesprávna, nezarátali mi hodiny a prémie, je to mzda za marec, je to opraviteľné ak o to požiadam firmu apôjdem priamo za mzdárkou?

vďaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

joksi Pozri príspevok
a potvrdenie potrebujem pre úrad práce že som zarobil menej ako tých 139 € aby ma nevyradili, vyhlásenie som nepodpísal, čiže dane si budem uplatnovať budúci rok na danovom úrade

tá výplatná páska je nesprávna, nezarátali mi hodiny a prémie, je to mzda za marec, je to opraviteľné ak o to požiadam firmu apôjdem priamo za mzdárkou?

vďaka
Nie je na potvrdenie pre úrad práce za marec už neskoro ? Nesplnil si si podmienku, môžu ťa vyradiť z evidencie. Akú výšku hrubej mzdy máš na páske ?

Ak nemáš zrazenú daň, DU ti nemá čo v DP vrátiť.
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

hrubá mzda je 80 , čistá mzda je 80
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Joksi,
pochop ak nenapíšeš sumy tak Ti nikto nevie poradiť. Prečo si myslíš že je nesprávna. Ak máš hrubú mzdu 100 eur ale čistú 81 eur, tak je logické že si vyhlásenie nepodpísal lebo z hrubej mzdy Ti stiahli 19% daň.
A ak je tvoj príjem vyšší ako 139,90 eur hrubý príjem podotýkam tak ťa z UP vyradia.
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

Ako som písal vyššie hrubá i čistá mzda je 80 €, to mi prišlo aj na účet celková cena práca 80,84
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

joksi Pozri príspevok
Ako som písal vyššie hrubá i čistá mzda je 80 €, to mi prišlo aj na účet celková cena práca 80,84
Tých 0,84 eur je tam preto, lebo toľko ako dohodár stojíš zamestnávateľa. On za teba platí odvody do SP na garančné a úrazové poistenie v celkovej výške 1,05%. Preto je celková cena práce vyššia.
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

to je v poriadku a moze mi opravit výplatnu pásku, mal som mat vyssiu sumu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Joksi, kolko hodín si odrobil a kolko ti preplatili. Lebo sa mi zdá, že si tolko špekuloval, až ...

http://www.porada.sk/t189356-p2-doho...ml#post2011181
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

a môžu mi opraviť tú výplatnú pásku? tú sumu mi už vyplatili na účet vdaka
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

joksi Pozri príspevok
to je v poriadku a moze mi opravit výplatnu pásku, mal som mat vyssiu sumu
mal si mať vyššiu sumu na základe podpísanej dohody?
alebo tá vyššia odmena bola iba ústne?
v zadaní témy máš uvedené odmena + nenárokovateľná zložka...
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

vyriešené
Naposledy upravil joksi : 14.05.12 at 18:59 Dôvod: oprava textu
0 0
joksi joksi

joksi je offline (nepripojený) joksi

Nevie prosím nik poradiť? vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať