Zavrieť

Porady

Mozem skladovat benzin v pivnici?

Samuel
V bytovke

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...a na to si odkiaľ prišiel, že nie je nebezpečný? Vieš aké tvrdé podmienky majú hasiči pri uskladňovaní horľavých látok?!
...diky za takého suseda...
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
co?

mam snad podporovat toho zkurv... syna vdaka komu mame rekordne drahy benzin?

ani za bo...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ved preto sa pytam, ak tak, mozem uskladnit u rodicov na dvore, iste sa tiez potesia, ci nie ?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no a to skor diky za susedov co nevedia fajcit
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

... a ako trefne sa tento príspevok uložil za "Krásna Hôrka v plameňoch". Na budúce môže byť "pivnica + barák v plameňoch.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-96
§15 - 16:
§ 15
Stavba vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby

(1) V stavbe vo vlastníctve alebo v užívaní fyzickej osoby možno ukladať najviac 200 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti; to sa nevzťahuje na bytový dom a stavbu na dočasné ubytovanie.
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) možno ukladať najviac 5 l horľavých kvapalín.
(3) V pivnici alebo v suterénnej miestnosti obytného domu sa môže pre každý byt ukladať
a) na účely lokálneho vykurovania najviac 100 l kvapalného paliva len v prepravnom obale oddelene od pevného horľavého materiálu a palív; objem prepravného obalu môže byť najviac 50 l,
b) 20 l horľavých kvapalín všetkých tried nebezpečnosti; z toho 5 l môže byť v rozbitnom obale.
§ 16
Horľavé kvapaliny a horľavé kvapaliny s nízkym bodom varu sa nesmú ukladať
a) v nebytovom priestore,18) v spoločných častiach a v spoločných zariadeniach19) bytového domu,
b) v obytnej bunke stavby na ubytovanie,
c) v komunikačnom priestore,
d) v zhromažďovacom priestore,
e) na streche a na povale bytového domu, nemocnice, administratívnej budovy a stavby občianskeho vybavenia,
f) v únikovej ceste stavebne oddelenej od iného priestoru stavby.
U benzínu:
Obyčajný benzín je priezračná, jemne prchavá, veľmi horľavá (bod vznietenia je pod 21°), typicky páchnuca tekutina, ktorá vrie medzi 80° - 130°. Benzíny sa podľa špecifickej hmotnosti rozdeľujú na ľahké, stredné a ťažké. Ťažký benzín sa používa predovšetkým na výrobu lakov. Jeho bod varenia leží medzi 130 a 190°, bod vznietenia je presne 21°.
Môj názor je - zabudni rýchlo na to!!!
10 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
(2) V byte a v príslušenstve bytu17) možno ukladať najviac 5 l horľavých kvapalín.

cize nemozem mat doma viac ako 5l fritovacieho oleja? (teoreticky je to horlava kvapalina, ci nie? )
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to akože ako rýchlo vy jazdíš plnú nádrž?už nejaký ten rok čapujem v At a mám aj garáž pod panelákom ale takáto idiotina ma ešte nenapadla a to ešte moje decko robí na pumpe.... ale ako vidím nápady sú.....
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ale pokoj ludia

v pivnici skladujem maso a ine zasoby pre pripad vojny
(nebudem to kontaminovat vyparmi z benzinu)

len ma zuajimalo, ake budu na to reakcie. a uprimne 1 plna nadrz v bandaske v pivnici = 10x cennejsia surovina ako tie drevene dvere cize dlho by to tam nezostalo.. (kedze na sidlisku pravidelne behat s bandaskou by bolo divne )

no lenze pri tychto cenach benzinu, tj 10-15centov lacnejsie v AT, je to uz fakt na zamyslenie, nemyslite?

kto je zodpovedny? miklos, ci kto dal tieto dane tak vysoko?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

SamuelSK Pozri príspevok
ale pokoj ludia

v pivnici skladujem maso a ine zasoby pre pripad vojny
(nebudem to kontaminovat vyparmi z benzinu)

len ma zuajimalo, ake budu na to reakcie. a uprimne 1 plna nadrz v bandaske v pivnici = 10x cennejsia surovina ako tie drevene dvere cize dlho by to tam nezostalo.. (kedze na sidlisku pravidelne behat s bandaskou by bolo divne )

no lenze pri tychto cenach benzinu, tj 10-15centov lacnejsie v AT, je to uz fakt na zamyslenie, nemyslite?

kto je zodpovedny? miklos, ci kto dal tieto dane tak vysoko?
nože prezraď, ktorá pumpa v AT blízko pri hraniciach má tak výhodné ceny??? lebo na stránke http://www.benzin.sk/index.php?selec...rticle_id=6311 to v porovnaní s cenou benzínu v BA http://www.tankujlacno.sk/ nie je až tak dramaticky rozdielne... čo sa benzínu týka tak je to 2 - 3 centy a nafta je na SK ešte lacnejšia...

takže nákupná turistika sa z tohto pohľadu ešte neoplatí... ale ak by bol rozdiel 10 - 15 centov tak by to stálo za úvahu raz do mesiaca si zbehnúť nakúpiť zásobu paliva
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no pre maso chodim do hainburgu (ale to nie je blizko), a tam je lacny benzin (lacnejsi ako wolfstahl), naposledy tam bol 1.45nieco a v tom case bol v petrzalke 1.54nieco (odtedy som nastastie netankoval) (vlastne ano ! 1.57 v BA, tento tyzden - sobota, ked zvysili palivo v polovici volebneho dna, ked nemali zvysovat do ukoncenia volieb, ale to je jedno 77eur za plnu nadrz malehoosobneho auta, dakujem pekne). skor ma zaujima, ci je tam kvalitnejsi benzin

ale zalezi aj od pumpy, v BA je lacnejsie ako v TT napriklad, vsimol som si..

niekedy je rozdiel len 7 centov, no ak ma clovek stastie, ze ma prazdnu nadrz a ide na velky nakup, po kvalitne potraviny, tak sa tankovat tam oplati ..
0 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

Načo by si to nosil po pivniciach prosím ťa. veď si to daj doma do špajze, alebo veď bandasky vojdu aj pod postel, ci dole do skrine,do detskej izby za dvere, v kupelke za práčku a podobné úložné priestory v byte nájdeš ešte habadej. A vieš čo? Daj si všade po jednu bandasku nech ušetríš. A kúp si aj maslo, mäso a teraz hlavne vajíčka. A keď niekde bude aj zdravý rozum. Akékoľvek množstvo aj keď nepatrné sa Ti evidentne zíde.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ano, ved hovorim ze zavaram maso na zle casy maslo neni dobre, rychlo expiruje (3mesaice?) ale ano, maju tam dobre bezlaktozove maslo, u nas nedostat, respektive extremne predrazene v bio obchodoch. ale vidis. bandaska do stupacky, to bude fajn, lebo ak to buchne, voda to rovno uhasi.. (idealne kovovu a obalenu bavlnou )

A teoreticky som tie bandasky mohol dat na balkon, i ked, pali tam slnko

otazka z teorie fyziky: moze sa skladovat ALKOHOL v pivnici? (ved je to tiez horlavina )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelSK Pozri príspevok
V bytovke

vypocital som, ze ak nakupim dost benzinu do bandasiek, tak usetrim, jasne ze v zahranici, kaslem na tie uzernicke pumpy ktore su vzdy najdrahsie v okoli.

teoreticky nie je nebezpecny - jedine ak zacne horiet pivnica, tak bude trochu horuco
...ondi na teóriu ...
SamuelSK Pozri príspevok
Ano, ved hovorim ze zavaram maso na zle casy maslo neni dobre, rychlo expiruje (3mesaice?) ale ano, maju tam dobre bezlaktozove maslo, u nas nedostat, respektive extremne predrazene v bio obchodoch. ale vidis. bandaska do stupacky, to bude fajn, lebo ak to buchne, voda to rovno uhasi.. (idealne kovovu a obalenu bavlnou )

A teoreticky som tie bandasky mohol dat na balkon, i ked, pali tam slnko

otazka z teorie fyziky: moze sa skladovat ALKOHOL v pivnici? (ved je to tiez horlavina )
...môže .....len je tu iné nebezpečie ....že Ťa skôr oň pripravia , ako o benzín ...predsa len , alkohol sa lepšie chlastá ako benzín ....


Pozri sa na to , Samo , z tej druhej strany ...pokiaľ to máš u rodičov , tak len jedna strecha nad hlavou zhorí ( síce môžu aj viac ...)

Vezmi si ale , že keď hukne benzín v bloku ...tých 200 litrov ...ako vravíš , tak nie trochu ale až príliš horúco bude ...
Ono keď sa chytia priestory stúpačiek , iná sranda nastane pre obyvateľov ...ohrozíš jeden celý vchod , potiažmo celý barák ...rádovo od tých 20 - 60 bytov...

Nevraviac následne o trestno - právnych ( Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri až osem rokov.....) ako občiansko - právnych poťahovačiek ...poisťovne a nepoistení by si uplatňovali nárok na odškodnenie ...nedoplatil by si sa ...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
len 3-8 rokov?

hmm, zeby to stalo za risk?

(cierny humor na nase sudnictvo, ked ten co urkadne 5 korun z banky ide na 15 rokov)

ale u rodicov by to nebolo pod strechou, ale da sa pre to spravit nejaka "nadrz"

ale zase to by som mal od ruky, cize zase sa to neoplati.

skor som chcel poukazat na to, ze protestujem proti cene PHM na Slovensku.

ved nas zdieraju ako ostosest! a ludom to nevadi?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

SamuelSK Pozri príspevok
len 3-8 rokov?

hmm, zeby to stalo za risk?



skor som chcel poukazat na to, ze protestujem proti cene PHM na Slovensku.

ved nas zdieraju ako ostosest! a ludom to nevadi?
To že ich zdierajú im vadí, ale pritom aj milujú sociálny štát.
------------------------------------------------------------
No a jedno bez druhého nejde.
---------------
Ale môžeš sa nedať zdierať a pritom mať aj sociálny štát. Je to jednoduché.
Využívaj hromadnú dopravu (sociálny štát - mesto) a nekupuj benzín.
Prípadne zainvestuj do LPG a jazdíš za polovicu. (je to cca 350 litrov benzínu)
Naposledy upravil jar88 : 12.03.12 at 13:32
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Logicka uvaha :

Je bandaska nadobou na skladovanie horľavých látok ? ÁNO je.

Ďalšia otázka : Čo hovoria normy a ustanovenia o skladovaní horĺavých látok ?

O i. aj to , že priestory v ktorých sa skladujú horĺavé látky musia byť odvetrané .

Teda ak splniš tieto dve podmienky možeš skladovať horĺavé látky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Logicka uvaha :

Je bandaska nadobou na skladovanie horľavých látok ? ÁNO je.

Ďalšia otázka : Čo hovoria normy a ustanovenia o skladovaní horĺavých látok ?

O i. aj to , že priestory v ktorých sa skladujú horĺavé látky musia byť odvetrané .

Teda ak splniš tieto dve podmienky možeš skladovať horĺavé látky.
...máš síce pravdu , ale pokračuj v logických úvahách ....
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no ja vam pomozem ma ukamenovat
napr. neviem ake su normy na prepravu horlaviny, teda benzinu v kufri auta, iste tam nemozem napchat 200litrov (ved ak by niekto neubrzdil, leti cele sidlisko do vzduchu, alebo namestie)

no nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať