Zavrieť

Porady

Sťahovanie dlhu na výživnom

Dobrý deň. Môj manžel dostáva výsluhový dôchodok 370 eur. Máme spolu 2 ročnú dcéru a 4 ročného syna. On má 20-ročného nemanželského syna. ten od neho žiada spätné výživné ,keďže môj manžel nemá doklad o tom že mu prispieval. Dohodnúť sa nevieme. Môjmu manželovi kvôli tomu zobral exekútor vodičák a stiahli mu k dnešnému dňu s výsluhového dôchodku 170 Euro. Nemá manžel voči našim deťom a mne prvoradú vyživovaciu povinnosť? Pre nás mu nechajú 200 Euro? A čo ma majú z bytu vyhodiť? A Z čoho mú má platiť zvyšné výživné? Veď tak ani nám nemá z čoho vyplatiť nájom. Poraďte mi prosím, aké mám ja urobiť právne kroky, lebo sa z toho zbláznim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana0212 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Môj manžel dostáva výsluhový dôchodok 370 eur. Máme spolu 2 ročnú dcéru a 4 ročného syna. On má 20-ročného nemanželského syna. ten od neho žiada spätné výživné ,keďže môj manžel nemá doklad o tom že mu prispieval Prečo nemá doklad? Neprispieval? Alebo platil matke? Alebo ako to bolo?
    . Dohodnúť sa nevieme. Syn dal na súd návrh na určenie výšky výživného a súd mu to schválil predpokladám.
    Môjmu manželovi kvôli tomu zobral exekútor vodičák a stiahli mu k dnešnému dňu s výsluhového dôchodku 170 Euro. Prečo manžel nerešpektoval rozhodnutie súdu? Ak by platil ako má v rozsudku vôbec nemuselo dôjsť na exekúciu. Syna má plnoletého, ak by neskôr dokázal , že toto by bolo neoprávnene vyplatené výživné tak syn by mal povinnosť mu vrátiť tie peniaze.
    Nemá manžel voči našim deťom a mne prvoradú vyživovaciu povinnosť? Prepáč nie nemá, manžel má vyživovaciu povinnosť pre všetky deti nie len pre tvoje.
    Pre nás mu nechajú 200 Euro? No asi áno, nepíšeš nič bližšie, koľko súd určil manželovi synovi doplatiť, aká je mesačná výška výživného na syna?
    A čo ma majú z bytu vyhodiť? A Z čoho mú má platiť zvyšné výživné? Súd určite neuviedol aby manžel platil mesačne 500 eur, ked nemá na to príjem.
    Trebalo konať podla rozsudku súdu, a nebolo by to došlo tak daleko.
    Veď tak ani nám nemá z čoho vyplatiť nájom. Poraďte mi prosím, aké mám ja urobiť právne kroky, lebo sa z toho zbláznim. Čo chceš robiť? Aké právne kroky? Urobili ste chybu ked ste nerešpektovali rozhodnutie súdu. A exekúcia Vás výjde ešte drahšie. Manžel nech si nájde prácu aby Vás uživil.
    Odpovede máš v texte modrým, sú drsné .. ale urobili ste s manželom chybu, mali ste rešpektovať rozhodnutie súdu a hľadať dôkazy o tých úhradách , kt. manžel nevedel preukázať.
    Manžel platil matke, robil im nákupy, vyplatil mu rôzne zájazdy. aj ku nám sa chodil stravovať. On to na súde poprel aj s jeho matkou a ked sme sa stretli naposledy pred mesiacom tak som sa ho na to opýtala že prečo klamal a on povedal že to bol dar od jeho otca, ktorý si zaslúžil. A tak sa to ťahá od naše svadby. Platiť mal 90 euro a podnikal. po junovej havarii zrusil zivnost a dal na sud ziadost o znizenie vyzivneho. este neprisla odpoved. momentalne je na urade prace ma 58 rokov ,tak ze sa tazko zamestna a nohu stale nema v poriadku. Mam ho dat aj ja na sud a ziadat vyzivovaciu povinnost voci nam? doplatit ma okolo3000 eura + 90 euro kezdy mesiac. a ja s detmi som kde?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A MATKE platil ako tvoj manžel peniaze? Posielal na účet? Tým dokáže, že výživné bolo platené, alebo mal vyžiadať od matky syna čestné vyhláísenie alebo ju mali predvolať na súd.
    Je kopa možností ... hádam tvoj manžel nebol taký hlúpy, že by dával peniaze v hotovosti bez protidokladu...
    bohužial bol. daval jej peniaze len tak do ruk, lebo jej veril.a aj jej synovi. od 16-tich bol vela u nas. ja som mu aj varila a vtedy s nasim synom som ho vsade bravala. aj na svadbe nam bol. a potom podala ona s nim trestne oznamenie. u nas je momentalne pravidelna hadka, ze bol taky naivny ,ze je sprosty, a on sa uraza. vraj za to mozem ja lebo som k nemu bola velmi dobra. mozno ma pravdu ale ja som mu stale hovorila ze oni to vyuziju proti nemu, ze neberie doklady.
    ja uz nevladzem to riesit a rozmyslam nad rozvodom alebo podielovom manzelstve. osemnast rokov ho vyštavovali a teraz to robia este viac.
    a skodi to najmä mne a nasim detom

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A to ešte bude dediť po otcovi aj jeho syn z predošlého vzťahu. No žiadna sláva, ak nemá doklady a matka na súde nepotvrdila, že jej platil.
    a keď je všetko písané na mŇa a naše deti? nemá čo dediť. či? manžel už nevlastní nič. a môže ho z dedičského konania vyradiť?pre istotu

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    zuzana0212 Pozri príspevok
    a keď je všetko písané na mŇa a naše deti? nemá čo dediť. či? manžel už nevlastní nič. a môže ho z dedičského konania vyradiť?pre istotu
    Hm.. spolu počas manželstva ste nič nekupovali? Je jedno, že ste kúpili byt a na LV si zapísaná ty ak bol kúpený počas manželstva.

    A vyradiť sa syn nedá z dedičstva lebo je neopomenuteľný dedič, a tak má nárok. Môže ho mng. vydediť zo zvlášť závaižných dôvodov, ale on to vydedenie môže napadnúť na súde a ty sa s ním budeš súdiť ešte roky.
    Byt som dostala do daru ja ešte pred svadbou. počas manželstva auto na lízing. aj to je na mňa. škoda že mám malé deti ináč by som aj to dala na nich. a podielové vlastníctvo by mi nepomohlo? a zároveň žiadosť na súd nech manželovi určia sumu výživného na nás? Veď jeho syn mi oznámil, že chce ist studovat na pravo, co mal 3-ky stvorky znamky a keby ho neprijali, tak pojde na techniku a min. do 26-ky bude student.... Jooj ale som nasrata. Dakujem inac za komunikaciu..

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... no ak mal trojky štvorky , to vôbec nemusí znamenať že školu zvládne. Technika je dosť ťažká škola, mám s tým skúsenosť a vytrápila som sa a to som mala dobré známky na strednej.

    No môžeš požiadať súd o určenie výživného na tvoje deti a aj na teba počas manželstva, a tým pádom by možno mohli znížiť výživné a spätné výživné na staršieho syna, ale to treba aj dobrého právnika.
    A tiež dá sa zrušiť aj BSM , aj s tým pomôže právnik.
    Dúfam že máš pravdu. Ak sa tam dostane on prisahám, že aj ja sa na to dám, čo som študovala hotelierstvo a CR. V sobotu mám jednanie s kamošom právnikom , tak sa dáme do boja. čo iné mi ostáva. Keby sa to netýkalo mňa a najmä keby nebrali do úst moje deti, že žijeme nadštandardne. Tak som kľudná ale ich nemá čo zaujímať odkial co mam. ved aj tak mam vela od mojho otca. tak nech sa nestaraju. diky a vela uspechov v praci. pekny dnik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.