Zavrieť

Porady

Prosím Vas o radu...som začínajuci amatér....chcem sa spytat je VNZD to isté

ako vydavok,ktory nemožno odpočítat od ZD?Možno je to primitívna otazka,ale prosim o radu...:-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Este mam otazku...zistila som,ze som minuly rok urobila chyby vo Vykazoch o majetku...Tym,ze som v uvode uviedla zlu obstaravaciu sumu osobneho vozidla na podnikanie.Tym padom mam zly aj rocny danovy odpis a zostatkovu hodnotu majetku....da sa s tym niečo urobit??
    Dá, podáš dodatočné daňové priznanie - ak vznikol nedoplatok na dani uhradíš ho a Nový výkaz o majetku za rok 2010

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VNZD= nedaňový výdavok (neznižuje základ dane).

    Ivka, nepíš otázky do vlastného profilu, tam ich nikto nenájde
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Chcem sa spytat...je VNZD to isté ako vydavok,ktory nemožno odpočítat od ZD??Som amatér,prosím Vás o trpezlivost..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Chcem sa spytat...je VNZD to isté ako vydavok,ktory nemožno odpočítat od ZD??Som amatér,prosím Vás o trpezlivost..
    Ivka, už som ti odpovedala v predch.príspevku - je to to isté.
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Ja som sa uz tolko natrápila,aby som poslala aspon 1 ziadost o pomoc...uf...ani neviem ako sa mi to podarilo...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Ja som sa uz tolko natrápila,aby som poslala aspon 1 ziadost o pomoc...uf...ani neviem ako sa mi to podarilo...
    Ivka, ak budeš zadávať novú tému, do nadpisu daj stručný výstižný popis, čoho sa týka (nie tak, ako si nazvala túto tému).

    Neboj, každý sme na Porade začínali a triasli sa nám pri písaní prvých príspevkov ruky ...
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Este mam otazku...zistila som,ze som minuly rok urobila chyby vo Vykazoch o majetku...Tym,ze som v uvode uviedla zlu obstaravaciu sumu osobneho vozidla na podnikanie.Tym padom mam zly aj rocny danovy odpis a zostatkovu hodnotu majetku....da sa s tym niečo urobit??

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Este mam otazku...zistila som,ze som minuly rok urobila chyby vo Vykazoch o majetku...Tym,ze som v uvode uviedla zlu obstaravaciu sumu osobneho vozidla na podnikanie.Tym padom mam zly aj rocny danovy odpis a zostatkovu hodnotu majetku....da sa s tym niečo urobit??
    A čo je to zlý odpis? Odpísala si viac ako si mala? Alebo naopak?
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Noo odpisala som viac ako som mala..pracujem v JU

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Noo odpisala som viac ako som mala..pracujem v JU
    Urob dodatočné daň.priznanie za rok 2010 a nový výkaz.

    Ide o veľkú sumu, bude to mať vplyv na nedoplatok dane ?
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Cize na zaklade dodatočneho DP-opraveného,opravím aj vykaz??Nie je to neskoro??Dodatočne DP musim podat este pred podaním za rok 2011,že??

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Noo odpisala som viac ako som mala..pracujem v JU
    Tak v tomto prípade je to tvoja povinnosť podať DDP.
    Do konca mesiaca nasledujúcom po zistení skutočnosti.
    Teda ak si to zistila dnes, tak ko konca apríla.
    Viď daňový poriadok §16 ods.(2)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Cize na zaklade dodatočneho DP-opraveného,opravím aj vykaz??Nie je to neskoro??Dodatočne DP musim podat este pred podaním za rok 2011,že??
    Ak chce, aby ti výkazy na seba nadväzovali, tak pred podaním riadneho za rok 2011.

    V dodatočnom nezabudni na titulnej stránke uviesť dátum zistenia skutočnosti na podanie DDP a vyplniť odd.XI.
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Vypocitane som mala 3610 a spravne malo byt 3040..
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Rozdiel tych 570€ ak nechcem aby sa mi zyšil ZD..nemožem dodat nejaky nezaučtovany doklad na to?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Rozdiel tych 570€ ak nechcem aby sa mi zyšil ZD..nemožem dodat nejaky nezaučtovany doklad na to?
    Ak sa ti nezvýši daňová povinnosť, tak nemusíš podávať DDP. Ale toto už hraničí s podvodom.
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Rozdiel je 570€...ZD predtým 2776€ a po oprave 3346€...tak neviem....na dani mi to ani neuberie(myslím)ani nepridá??Dobre rozmyslam??
    Som matka dvoch detí,invalidná dochodkyna... ...viac Iva Grejtakova
    Rozdiel je 570€...ZD predtým 2776€ a po oprave 3346€...tak neviem....na dani mi to ani neuberie(myslím)ani nepridá??Dobre rozmyslam??Potvrdí mi to niekto alebo vyvráti?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Iva Grejtakova Pozri príspevok
    Rozdiel je 570€...ZD predtým 2776€ a po oprave 3346€...tak neviem....na dani mi to ani neuberie(myslím)ani nepridá??Dobre rozmyslam??Potvrdí mi to niekto alebo vyvráti?
    Tak to nerieš. Oprav si to vo výkazoch a ak si budú žiadať opraviť výkazy, tak ich opravíš. Keďže ti daňová povinnosť nevznikla v obidvoch prípadoch. Prečítaj si celý §16 daňového poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.