Zavrieť

Porady

vyplnenie daňového priznania typu A - prosím pomoc

Dobrý deň, som dohodár a musím si podať DP, neviem absolútne ako, prišlo mi potvrdenie o pijmoch za rok 2011 av prvej kolonke 01:úhr zúčtovaných a vyplatených príjmov mám sumu 2083, v kolonke 04 mám čiastkový základ dane 2083, v 05 mám úhrn preddavkov na daň 1,62, to je všetko čo tam mám, jedine čo viem, tak v dp na str. 4 v riadku 62 som dala sumu 1,62....prosím ako Ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    kód štátu vypĺňa daňový úrad a máš nárok na celú nezdaniteľnú čiastku

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    koordinatoreva Pozri príspevok
    a Ďalej?
    opakujem

    stiahni si zadarmo najlepšie daňové priznanie zo stránky kros.sk a program za teba urobí všetky výpočty
    koordinatoreva
    riadok 32: 2083,69, to vieme...a potom mám všade 0,,,nie som si istá či do riadku 34 mám dať sumu 2083,69?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    koordinatoreva Pozri príspevok
    riadok 32: 2083,69, to vieme...a potom mám všade 0,,,nie som si istá či do riadku 34 mám dať sumu 2083,69?
    ano - sleduj údaje v zátvorke=výpočet súčtových riadkov.

    seraffinka je offline (nepripojený) seraffinka

    seraffinka
    Dobry den,

    vyplnam DPFO A a neviem aky mam dat kod statu riadok 10 a tiez, ci mozem uplatnit celu nezdanitelnu cast na danovnika 3559,30 ak som pracovala 6m.?
    Dakujem

    marika21 je offline (nepripojený) marika21

    marika21
    Vie mi niekto poradit,ukoncila som VS a nahlasila som na Urade prace, lenze mala som dohodu, ktoru som ukoncila 30. maja, a v ten isty den 30. maja som sa nahlasila na Urade prace. Dohoda v hrubom činila za mesiac 150,- eur, kde urad prace akceptuje len 139 eur v hrubom pri evidencii. Na urade prace som tuto dohodu neuviedla. Ide mi o to , ci ten datum, 30. maj , kedy som ukoncila dohodu a 30. maj , kedy som sa nahlasila na urade prace nebude problemovy, na urade prace, ak si podam DP, a nevyradia ma z Uradu prace kvoli datumu. Dakujem za odpovede
    marika21 Dakujem velmi krasne za odpoved :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.