Zavrieť

Porady

Preukázanie nároku na daňový bonus

Ahojte,
hľadala som na porade témy k problematike daňového bonusu - preukázanie nároku u detí, ktoré skončili povinnú školskú dochádzku, ale k môjmu problému som nenašla nič.
Ide o toto:
Zamestnanec si dodatočne uplatňuje daňový bonus na celý rok 2005 (na začiatku nespĺňal podmienku výšky príjmu). Dcéra do začiatku júna študovala na strednej škole a od septembra na VŠ v dennom štúdiu. Z VŠ má potvrdenie ale nie zo strednej. Doniesla mi fotokópiu maturitného vysvedčenia. Neviem, či toto môžem uznať ako doklad preukazujúci nárok.
Ďakujem veľmi pekne.:p
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Teda holky, tomu sa hovorí postreh. Oceňujem. Druhá vec, či to tak myslel aj zákonodarca (veď asi mu nešlo o jedny prázdniny, keď ostatné počas VŠ, až do skončenia uznáva), ale v zákone je to čierne na bielom.
Naposledy upravil Evanka : 09.02.06 at 12:09
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Je potrebné , aby zamestnanec predložil doklad / potvrdenie o návšteve školy resp. potvrdenie o preberaní rodinných prídavkov / na uplatnenie daňového bonusu z dôvodu , že dieťa dovŕšlo 16 rokov , ale neštuduje na strednej škole , nakoľko je postihnuté , navštevuje školu pre telesne postihnutých?
Mám od takého zamestnanca vyžadovať niektoré z horeuvedených potvrdení a aké. ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pýtala by som aj od takého zamestnanca potvrdenie o návšteve školy.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Keďže nárok mu vzniká, tak ho musí preukázať http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ia=1#7_0_1D66A
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

IVEB Pozri príspevok
Je potrebné , aby zamestnanec predložil doklad / potvrdenie o návšteve školy resp. potvrdenie o preberaní rodinných prídavkov / na uplatnenie daňového bonusu z dôvodu , že dieťa dovŕšlo 16 rokov , ale neštuduje na strednej škole , nakoľko je postihnuté , navštevuje školu pre telesne postihnutých?
Mám od takého zamestnanca vyžadovať niektoré z horeuvedených potvrdení a aké. ?
Dnes som sa stretla s tým, že mi povedali na UPSVAR, že majú zakázané dávať potvrdenia o rodinných prídavkoch k daňovému bonusu. Že jediným potvrdením má byť potvrdenie o návšteve školy. Ale zákon hovorí aj o druhej možnosti §37 - 2a - ako to teda je? Je to len iniciatíva uvedenej pracovníčky?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

tonkat Pozri príspevok
Dnes som sa stretla s tým, že mi povedali na UPSVAR, že majú zakázané dávať potvrdenia o rodinných prídavkoch k daňovému bonusu. Že jediným potvrdením má byť potvrdenie o návšteve školy. Ale zákon hovorí aj o druhej možnosti §37 - 2a - ako to teda je? Je to len iniciatíva uvedenej pracovníčky?
Aj ja som sa s tým stretla - nevedeli mi povedať, prečo nemôžu, tak keď nevedia prečo nemôžu nech mi ho vystaví, alebo dám písomnú žiadosť a nech mi to písomne zdôvodní - odišla som s potvrdením v ruke, to isté u klientov - tí sa odvolávali potom už len na moje meno
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať