Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na daňovníka - úvaha

gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Pekne pozdravujem.

Som SZČO s min. príjmom. Od decembra minulého roku naviac aj zamestnaný v štátnom sektore, viacmenej s min. príjmom.
Doteraz som si v DP vždy uplatnil nezdaniteľnú časť na daňovníka za príslušný rok v plnej výške (za 2010 to bolo 4.025,70 €).
Údajne sa táto nezdaniteľná časť dá uplatňovať mesačne už počas roka - zamestnávateľ pri výpočte mzdy. (ak sa správne vyjadrujem)
V mzdovej učtárni sme sa dohodli, že mi túto nezdaniteľnú časť nebudú uplatňovať. Odpočítam si ju súhrnne v DP za 2011 (t.j. 3 559,30 €).
V potvrdení o príjmoch FO zo záv.činnosti, preddavkoch, bonuse za r.2011 od zamestnávateľa mám v kolonke "NČ na daňovníka" 0,00 €.

Tento rok si znovu, zjednodušene povedané, zoberiem z podnikania príjmy, výdavky, urobím rozdiel a odpočítam nezdaniteľnú časť vo výške 3 559,30 €?
Usporiadat
alohamercy alohamercy

alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

zdravím, prosím poraďte mi.... od 1.1. 2011 UPSVaR popritom práca na dohodu od 1.1.-1.3. - zrazený preddavok na daň bez nezdaniteľnej časti), od 21.6.2011 živnostník popritom pracovný pomer (uplatnená NCZD). Akú NZČD mám uviesť v DP typu B (uvádzam celú, alebo len pomernú t.j. odo dňa vykonávania živnosti)?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alohamercy Pozri príspevok
zdravím, prosím poraďte mi.... od 1.1. 2011 UPSVaR popritom práca na dohodu od 1.1.-1.3. - zrazený preddavok na daň bez nezdaniteľnej časti), od 21.6.2011 živnostník popritom pracovný pomer (uplatnená NCZD). Akú NZČD mám uviesť v DP typu B (uvádzam celú, alebo len pomernú t.j. odo dňa vykonávania živnosti)?
NČ je len jedna, uplatníš si ju teda len raz, a celú.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
v DP uvádzaš vždy celú NCZD !! Pokiaľ nie si poberateľom starobného dôchodku k 01.01.2011, alebo nemáš základ dane vyšší ako 18.538 €, tak máš nárok vždy na celú NCZD.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať