Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti 12.7.2011 a odvody do ZP a SP

Živnostník ukončil živnosť v júli 2011, časť odvodov do ZP a SP zaplatil až po zrušení živnosti, má paušálne výdavky. Otázka znie: dávať mu tieto odvody zaplatené po ukončení ž. do DP alebo nie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

    katkasabka
    Čítala som tu viac tém so súvisiacim obsahom a tu sa pripájam aj ja a poprosím o potvrdenie mojich úvah...SZČO uplatňujúci preukázateľné výdavky ukončil vo 2/2011 živnosť a v júni mu prišiel so SP nedoplatok 800 eur za obdobie 7/2010-2/2011, pričom odvody platil a keď som sa ho pýtala že aké tak že platil dobrovoľné poistenie a túto dlžnú sumu zaplatil 11/2011 Prosím Vás o potvrdenie
    1. Upravím mu základe dane o túto sumu nedoplatku
    2. vo výkaze o MaZ bude táto suma uvedená pri záväzkoch?
    3. v DP mu mám pri kolónke o Preukázateľne zaplatenom poistnom na SP dať tú celú sumu ktorú uhradil so SP aj s tým nedoplatkom

    ĎAKUJEM

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    si si nepozrela ani jeden príspevok ako na to? alebo čo tak preštudovať ZDP § 17 ???

    áno upravuješ základ dane o pohľadávky a záväzky a zostatok skladu.....

    ppetka je offline (nepripojený) ppetka

    ppetka
    ...aj tak vreláááá vďaka......., už sa mi nič nechce, nieto ešte čítať ZDP, lebo viem, že sú tu aj dobré duše....

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ale pri paušálnych výdavkoch neupravuješ o závazky, len o pohľadávky. Len neviem, ako s týmito odvodmi zaplatenými po ukončení živnosti v DP. V tabuľke č. 1 do výdavkov? A potom aj do kolonky pod touto tabuľkou - preukazateľne zaplatené poistné SP a ZP?

    Ukončenie živnosti 12.7.2011 a odvody do ZP a SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.