Zavrieť

Porady

Rozsirenie zivnosti - remeselna zivnost - garant - dohoda - plat

Dobry den, chcel by som Vas velmi pekne poprosit o zodpovedanie nasledujucich otazok:

1) Chceme rozsirit zivnost uz existujucej s.r.o. (spolocnost ma uz momentalne v obchodnom registri zapisane volne zivnosti), Aky je postup? Co vsetko je k tomu potrebne? Ake su poplatky v Eur? V podkladoch sa uvadza ze poplatok za jednu remeselnu zivnost je 15 Eur - to znamena ze zaplatim jednorazovo 15 Eur a mozem vykonavat vsetky ukony v danej remeselnej zivnosti? (alebo remeselna zivnost ma viacej podkategorii? a za kazdu treba platit samostatne?) konkretne sa jedna o stolarstvo - chcem vykonavat vsetky stolarske ukony, tak aky bude finalny poplatok za uvedenu remeselnu zivnost ako celok?

2) K stolarstvu je potrebny garant s vyucnym listom, je potrebne ho zamestnat? Mozem ho zamestnat na dohodu? Pocul som, ze je viacej moznosti zamestnania na dohodu, ktoru mi odporucate? Ako dlho mozem evidovat garanta na dohode? Rok? Dva? Desat rokov? Neobmedzene? Musim mu platit mesacne? Polrocne? Rocne? Aky je minimalny rocny plat, ktory musim zaplatit garantovi? 10 Eur? 50? 100? .....500 Eur? Ide o to, ze garant bude figurovat iba na papieri (koli vyucnemu listu), ale nebude vykonavat ziadne prace v ramci firmy, len bez neho by som nemohol rozsirit zivnost.

Dakujem za Vase odpovede. Pekny zvysok dna. s Pozdravom A-Z
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rozsirenie zivnosti - remeselna zivnost - garant - dohoda - plat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.