Zavrieť

Porady

Používate homeopatické lieky?

Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Používame homeopatické lieky veľmi často a na úplne všetko. Moje tri dietky dostali guličky na jazyk už v pôrodnici.
Najlepšie skúsenosť mám so stramoniom - syn (6r.) užíva každý mesiac pred splnom 5 gul. a vďakabohu už nemáva nočné mory, lebo do troch rokov to bolo peklo, neprajem nikomu tú zúfalosť, keď nedokážete nijako pomôcť dieťaťu, ktoré prereve noc ako by ho drali z kože...
U dcéry má okamžitý účinok pri začínajúcom infekte moč. ciest Cantaris a Colocynthus - zbavuje pálivej bolesti pri cikaní.
Rovnako okamžité nasadenie Coryzalia je výborné na nádchu.
Stodal sirup nám nepomáha tak dobre ako Stodal gul.
Apis má veľmi dobré účinky pri bodnutí hmyzom a pri alergickej reakcii na nejakú potravinu
Influenzinum a Oscilococinum sa nám osvedčilo v predchrípkovom období ako prevencia - chrípke síce nepredídeme, ale má oveľa ľahší priebeh. atď...
K placebo efektu moja otázka:
Ako je možné, že podaním homeopatík bábätku zmiznú príznaky choroby, keď ani netuší, či užíva liek? A verte, že zmiznú - mám odskúšané trojmo!
11 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

V našej rodine homeopatiká zaberajú, mám len tie najlepšie skúsenosti. Okrem toho viem, že aj v našej nemocnici u tehotných mamičiek pri diagnóze hyperemesis - ranná nevoľnosť, ktorá má u niektorých mám veľmi nepríjemný priebeh, používajú infúzie s vitamínmi a homeopatické čípky. U veľmi komplikovaných stavoch nevoľnosti potom prídu na rad aj homeopatické granule. Pre mňa je to malý zázrak a nedám na homeopatiu dopustiť.
10 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

homeopatikami sa syn zbavil jačmeňov v oku, stále sa mu vyhadzovali, jeden sa vyliečil, druhý sa vyhodil
už ho očná chcela objednať na operáciu, tak sme skúsili inú liečbu
homeopatička mu dala granulky, upozornila nás, že sa to ešte môže zhoršiť, aby sme sa nezľakli
aj sa zhoršilo, vyhodili sa ďalšie mu štyri, ale pekne sa vyliečili, a je to už viac ako rok a nemáme problémy, žiadna operácia nemusela byť
9 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Homeopatiká na konkretny problém by mal vyberať lekár,voľne predajné sú zložené preparáty ktoré by teoreticky nemali ublížiť,ale prakticky by som dávala pozor u starých ľudí s mnohými chorobami a liekmi.Co sa lekárov týka dovolím si tvrdiť,že nadpolovičná väčšina v terene pracujucich prešla školením,ale vzhľadom na problémy v legislatíve sa tomu venuje málokto.
Problém u ľudí ako Pašuliatko je ten,že o homeopatikách toho veľa nevedia.Preto nerátajú s homeopatickým zhoršením a preto sú aj maléry.Lekáreň by nemala bez predpisu vydať liek s číslom,no ale v tejto krajine sa porušuje všetko,takže kľudne dostanete aj lieky,ktoré môžu ublížiť.
Hlavne človeku ktorému ten liek nepatrí,pretože homeopatická liečba je prísne individuálna.
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mám vlastné a dobré skúsenosti s nasledovnými homeopatikami :
Coryzalia - proti nádche - začať podávať ihneď
Oscillococcinum - predchádzanie chrípky 1 x do týždňa
Sedatif PC - pri zvýšenom tlaku - na ukľudnenie
6 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pasuliatko Pozri príspevok
vidíš ty máš tie najlepšie a ja zas tie najhoršie

pasuliatko veď o tom je táto téma o skúsenostiach s homeopatiou, mala som možno len viac šťastia, že som stretla lekárov, ktorí mi homeopatiu dokázali vysvetliť, ktorí sú homeopatii naklonení a vedeli mi v správnom čase poradiť a s homeopatiou sa stretám aj v praxi hlavne u tehotných.
Homeopatiu hlavne treba vedieť užívať, vybrať správny liek a správnu potenciu.
Môj pohľad na homeopatiu skúsim vysvetliť na jednoduchom príklade:
keď krájame cibuľu v kuchyni začnú nás páliť a slziť oči a máme vodnatý výtok z nosa, to pre mňa zodpovedá skúške lieku Allium cepa (cibuľa kuchynská), ktorý si môžu zdraví ľudia overiť, že funguje. Krájaním cibule sa na malý okamih staneme "umelo chorými". Ale takéto "skutočné" symptómy nás môžu sprevádzať vďaka chrípke alebo sennej nádche. Keď sa tieto symptómy zhodujú môže potom Allium cepa toto ochorenie liečiť, ale pozor Allium cepa nemôže liečiť každú jednu nádchu, ale len tú, ktorá má symptómy, aké sú pri krájaní cibule čiže vodnatú nádchu, v žiadnom prípade Allium cepa nebude vhodná na výtok z nosa - žltý, zelený, ťahavý.
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, ja mam s homeopatikami problém.
Rozumiem princípu, že podobné sa lieči podobným. Aj sa mi zdá logické. Problém mi robí to miešanie a riedenie.

Napriek tomu som to na mojich chlapoch testovala - na bradavice. Teda, bolo to na "predpis" od lekárky. A zabralo to. Na juniora 100% a veľmi rýchlo. Dokonca to zabralo aj na jeho kamaráta. Ten mal "predpísané" iné guličky. Mal iný typ bradavíc a tiež mu to zabralo. Pred tým mu to opakovane vypaľovali na kožnom, potierali vodičkami a nepomáhalo. Homeopatiká zabrali celkom rýchlo, v priebehu 3 týždňov sa začali bradavice strácať.
5 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Pri mojej staršej dcére zabrali úžasne, bolo to už pred 15 rokmi. Bola stále chorá, tak nám krčná navrhla homeo, ako súčasť liečenia imunity. Bola som s ňou u lekárky, ktorá sa tým zaoberala. Najprv určila aký je typ, aby mohla dať "hlavný" liek a potom na jednotlivé príznaky chorôb, to už boli špeciálne lieky. Navrhla aj na pol roka vegetariánsku stravu. Pomohlo to, potom sme sa k tomu vrátili po rokoch pri liečbe bradavíc, v súvislosti so zníženou imunitou a tiež zabralo. Mladšej dcére homeopatiká nezaberajú vôbec a ani mne . Mojej tete pomohli upraviť problémy s astmou. Treba nájsť lekára, čo sa tým zaoberá. Neviem ako je to teraz, ale vtedy niektoré homeopatiká boli len na predpis. Treba o tom veľa čítať, lebo pri liečbe sú menšie obmedzenia. Nesmie sa nič mentolové, mäta a podobne...
4 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Užívam na spanie /nie pravidelne, len podľa potreby/, mne pomáha a ráno vstávam svieža.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pasuliatko Pozri príspevok
zlé, neverím tomu, nepoužívam to....
Pašuliatko, máš homeopatiká vyskúšané na sebe alebo aspoň blízkych?
Ak nie, prečo ich vyhodnocuješ ako zlé.

Môjmu psovi zabrali, ani ani chudák nevedel čo sú to homeopatiká, a čo je to placebo už vôbec.
Predpísal ich veterinár.
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ja homeo chválim.. vždy zabrali,napr. pri začínajúcej chrípke, pri herpese... a tam placebo asi nie je možné..:-)
3 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No a ešte nemôžem nespomenúť zlatú dobrú Beladonu - pri prerezávaní zúbkov je nenahraditeľná!!!
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Bože, rešpektujme názory druhých. Mám tiež svoju skúsenosť, proti začínajúcemu nachladnutiu oscillococcinum, rýchlejšie mi prešlo, ale to neviem, či by to bolo rovnaké aj bez lieku, ale môj pes sa vyliečil bez ATB a veru nebola to sranda. Tu je diagnóza, aj možná liečba homeopatikami. Mali sme najprv hepar sulfur, potom capsicum, kúpili sme bez receptu v lekárni.
http://www.bull-terrier.sk/zlazy-s-v...lne-vacky.html
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zavolaj si na Boiron,povedia ti kto v okolí sa tomuto venuje.Ale ak je Tvoj stav následkom urazu,zober si tú nešťastnú Arniku 30 CH 10 granulí 1x mesačne dlhodobe a nerieš.Na začiatku môže dôjsť k zvýrazneniu bolestí.Ber to dlhdobe.
3 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

alabut Pozri príspevok
Bol som u mladeho lapiducha, na otazku homeopatik mi povedal, ze je to podvod, placebo nepopieral. Ani sa so mnou nebavil. A to nie je prvy. Asi sa budem musiet liecit sam. :-)


to je jasné, že iné okrem podvodu ti povedať ani nemohol... hádam si nebude s.ať do vlastného hniezda... Čo by ho živilo, keby sme všetci zdraví, resp. keby sa liečime kameňmi, bylinami, pyramídami, homeopatikami, stromami a pod?
Vehementne by som protestovala, keby parlament schválil, že každý bez ohľadu na príjem zaplatí daň 10% z tržieb a nemusí viesť účtovníctvo ani podávať DP... Bolo by to jednoduchšie, krajšie, veselšie, zdravšie pre prírodu aj človeka - ale ja by som došla o svoju prácu... ()
Naposledy upravil Monika Kováčová : 22.03.12 at 17:26
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j Pozri príspevok
mám vyskúšaný tento sirup: Stodal sirup pôsobí na liečbu kašľa rôzneho pôvodu, podľa mňa pekná hlúposť aby jeden sirup bol na liečbu kašľa rôzneho druhu.nezabral-vyhodila som ho...
čo sa týka homeopatických liekov tak je to on tom, že jedna skupina áno, druhá nie... myslím že aj názory lekárov sa rôznia...

Lujza, prepáč...
Zadávateľka sa pýta na :
"Dobry den, zaujimalo by ma, ci mate skusenosti s homeopatickymi liekmi, ktore sa predavaju v lekarni na konkretny problem. Ake mate skusenosti alebo niekto z vaseho okolia? Dakujem".
Ona vôbec nespomína žiadnu konkrétnu dg. Iba sa pýta na skúsenosti s homeopatikami ako takými.

Mne odpovede v tejto téme pripomínajú reakcie niektorých poslucháčov v Nočnej pyramíde, ak je hosťom homeopat. Vždy tam zavolala "naštartovaná" pracovníčka zo SAV a dookola vyvracala neúčinnosť homeopatík, žiadala konkrétne dôkazy. Vedkyňa.
Raz tu niekde napísala aj BXLmiami, ak nepomôže alopatia, treba hľadať alternatívu.
Každému sadne niečo iné. Neviem či niekto vidí čakry, meridiány, ale asi existujú. Akupunktúra zaberá.

Lekári sa v názoroch rôznia. No kto si dá vziať zo svojich rúk len tak chlieb, čo ho živí.
Opakujem, ja som ich neužívala, so skepsou som ich dala svojmu psovi od veterinára, zaúčinkovali.
Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie. To je moja skúsenosť.
2 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ano, máme skúsenosti s homeopatikami. Ak by sa mali predpisovať homeopatiká, veľmi veľa ľudí by bolo zdravých. Ľudstvo je zvyknuté sa napchávať liekmi, čím ich majú viac, tým sú spokojnejší.

Bola som minule na povinnej 6-ročnej kontrole so synom, bola som kontaktovaná telefonicky, prečo? Lebo Dr. sa ma opýtala, čo robíme, keď sme tak dlho nenavštívili ambulanciu....

Doma som dala prísny zákaz navštevovať lekárne, zbytočne vyhodené euráče do koša, pretože voľnopredajné lieky nezaberajú, (nad reklamami sa len pousmejem, ako ľudí šidia). Nechápem jedno, keď sú ľudia zasoplení, a striekajú si zbytočne tie hlúposti do nosa, kt. nikdy nezaberajú, (len dobrý pocit majú, že to zabralo, ale figu sopel prejde sám). Dutiny sa dajú prepláchnuť vodou so soľou, a to zaberie. LAcné, efektívne a dokonca i zdravšie... (hlúposť? určite nie. Prečo potom pomáha more????)

Záver: Homeopatiká? Jednoznačne áno.
2 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

annasoltesova Pozri príspevok
sites.google.com/site/milann77/homeopatia-a-krestanstvo
ešte jedná stránka z internetu, je tam toho veľa-prosím prečítajte si predtým ako začnete brať nezmyselnú liečbu.
Vieš, zo svojho pohľadu máš určite pravdu. Ale napr. jehovisti zásadne odmietajú transfúziu krvi - a tiež majú zo svojho pohľadu pravdu.
Priznávam, že Tvoje riadky vo mne vzbudili hneď asociáciu s jehovistami. Aj tí tak dokážu presviedčať.

Mám v rodine lekárku, homeopatiu študovala tri roky, diplom má z anglickej univerzity. A keď mám nejaké problémy, vždy radšej siahnem po homeopatikách. Je to rozhodne šetrnejšie k organizmu ako antibiotiká a podobne.

A keď už hovoríš, že homeopatia je z východného náboženstva a je to okultizmus - nato si ako prišla? Ak existuje toľko náboženstiev, to existuje aj toľko Bohov? A ktorý je ten pravý? A ktorého by si zaradila medzi okultistov?
Podľa môjho názoru sú všetky náboženstvá len rôzne cesty k jednému cieľu. Internet využi aj na to, aby si si niečo prečítala aj o iných náboženstvách. A až keď budeš mať prehľad, potom ma začni presviedčať, že som okultista.
2 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a ešte mi nedá v súvislosti s okultizmom:
názvy homeopatík a ich preklad do našej reči:

Apis mellifica (Apis.) - Včela medonosná - používa sa včelí jed
Bryonia alba (Bry.) - Posed biely (rastlina)
Chamomilla vulgaris (Cham.) - Rumanček pravý - to snáď nemusím písať čo je za kvet
Ferrum phosphoricum (Ferr-p.) - Foforečnan železitý (minerál)
Urtica urens (Urt-u.) - Žihľava dvojdomá (rastlina)
Stramonium datura (Stram.) - Durman obyčajný (rastlina)

Colocynthis/horká uhorka -Stredomorská popínavá rastlina z čeľade tekvicovitých so žltými kvetmi, ktoré dozrievajú do bobúľ o veľkosti pomaranča

luffa opercullata/lufa viečkatá - nejaká tekvica...

Pulsatilla/ poniklec - bylina

Arnica monta / Arnika horská - bylina ĽUDOVO : arnika, prha kozia, matonica, prhošlak, smotanica, vredová zelina, závratový koreň, hornica hnojivá

V čase, keď sa väčšina ľudstva priveľmi odklonila od prirodzeného spôsobu života a privodila si nesprávnou životosprávou hrozné choroby, mali by sme opäť začať vyhľadávať naše liečivé rastliny, ktorými nás Pán Boh vo svojej láskavosti od nepamäti obdarúva. Ctihodný otec Kneipp vo svojej knihe hovorí: „Na každú chorobu vyrástla bylinka."

Mária Trebenová/Zdravie z Božej lekárne - to je tiež okultizmus?
Takže ak je to jedno a to isté, nie je to to isté?
Naposledy upravil Monika Kováčová : 27.03.12 at 17:10
2 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pri akýchkoľvek prvých náznakoch chrípky, virózy a pod. používam oscilococcinum a veľmi často sa osvedčilo. Vtedy beriem jednu tubičku každých 6 hodín, podľa možnosti väčšie balenie. A ako prevencia, keď sa chystá chrípková epidémia, je dobré brať jednu tubičku týždenne.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pasuliatko Pozri príspevok
Mám aj na sebe, aj na blízkych, dokonca aj na psíkovy, ktorého to skoro zabilo...takže tak.
zabilo?????? neverím
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať