Zavrieť

Porady

Stavebne povolenie na rekonstrukciu bytoveho jadra?

Chcela by som poziadat o vyklad stavebneho zakona pre rekonstrukciu umakartoveho bytoveho jadra v panelovom dome. Podla dostupnych informacii je povinnost maximalne o ohlaseni stavby. Mame v umysle rekonstrukciu jadra v jednoizbovom byte dochodcu. Jedna sa o kupelnove jadro o podorysnom rozmere cca 2400x1800 mm. Na prislusnom stavebnom urade nas presvedcuju a je to zda sa bezna prax, ze vyzaduju stavebne povolenie. Chapem, keby bol v prislusnom dome staticky alebo iny stavebny problem. Stavebny urad v Skalici tvrdi, ze ma vynimku zo zakona a ze pausalne ziada po stavebnikoch stavebne povolenie , aj ked sa nejedna o zasahovanie do nosnych priecok a nemeni sa ucel uzivania daneho priestoru. Je toto mozne?? Na co potom mame zakony? Podla zakona sa mi zda, ze na taketo upravy, cize priecku z lahkych materialov v dlzke 1800 a 1200 / odlahcenu jednym dvernym otvorom / nie je potrebna ani ohlaska. Dalsi problem je , ze projekt na stavebne povolenie vyzaduje na zaklade ziadosti stavebneho uradu aj spravca bytu , ktory musi dat suhlas ! Ako je to v pripade, ze jadro nahradime na 2 stranach sadrokartonovymi lahkymi prieckami a 2 strany po odstraneni jadra zostavaju betonove.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Navrhujem zvážiť zamýšľané dispozičné riešenie,

    možno by bolo lepšie získať viac priestoru zmenou dispozičného riešenia a síce

    ponechať WC tam kde je a na druhej strane obmurovať sprchovací kut tym sposobom aby bol presvetlený 1/3 okna

    a na mieste byvaleho jadra umiestniť kuchynsku linku , tým pádom sa získa akoby jedna izba naviac.

    Ja som tiež tak robil,že som vymuroval jadro z Yporu zhruba na tom istom mieste kde bolo aj umakartové jadro, a nie som s tým spokojny

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    pokial nezasahujes do nosnych konstrukcii, stavebne povolenie nepotrebujes ...
    staci na urad doniest ohlasenie stavebnych uprav s popisom cinnosti, jednoduchou mapkou pred a po, stanovisko spravcu a cakat 30 dni ... urad ti v tej lehote zasle stanovisko ze nema pripomienky ... suhlas spravcu, susedov alebo nebodaj statika tiež nepotrebujes

    Stavebne povolenie na rekonstrukciu bytoveho jadra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.