Zavrieť

Porady

Aký je dobrý Antivírus proti Trojskému Koňovi?

Ahojte všetci.
Prosím pomôžte mi. Môj brat si niečo stiahol a stále mu ukazovalo že Vyskytovaná hrozba. !! A ja som mu stále hovorila že nech dá vymazať. !! A on stále dával Ignorovať. !! A na to sa hneď všetko Do*ebalo. !! Dali sme skontrolovať Notebook cez jeden antivirus. !! Ale nešlo to dobre lebo to bolo dodrbané. Ale viem že tam boli 8 trojský koňi.
--------------------------------------------------------------------------
No ale to je jedno. Ale hlavne som sa vás chcela spýtať že akým programom by som to mohla spraviť. ??
Dám sem aj obrázok že ako mi to teraz ukazuje. !!
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  JKGVUIVG.jpg
Zobrazení: 25
Veľkosť:  55.8 KB Tak takto mi to ukazuje na ploche. !!
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  VUV.jpg
Zobrazení: 26
Veľkosť:  55.6 KB Ak na to kliknem !!
Prosím napíšte mi že čo môžem stým robiť. Prosím.
Indeed Len tak na okraj, teraz píšeš z čoho ?? Ked tammáš tie "trojsky koňi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Advanced SystemCare Free opravuje aj poškodené ikony na ploche, aj čistí počítač


    potom si pozri túto stránku a postupuj podľa návodu. na kontrolu použi Online analýzu logu.
    Naposledy upravil jahoszmsk : 03.04.12 at 21:27

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Skús on line skenery. Choď na stránky eset-u a Microsft-u.

    BSOD je offline (nepripojený) BSOD

    BSOD
    Meh... BFU... btw: Ignorovať upozornenia a varovania OS, antivirus, antispyware a antimalware je veľmi podobné ignorovaniu "Nízka hladina chladiacej kvapaliny" v aute.

    Mno a teraz k odpovedi:
    1. Žiaden. Antivirus je aplikácia na vyhľadávanie a odstraňovanie infekcií virom. Komplexnejšie aplikácie s modulmi na trojans, malware a spyware je nezmysel označovať ako antivírus a dokonca to hraničí so zavádzaním zákazníka.
    2. Microsoft security essentials je pomerne dobré riešenie, ak je počítač ešte v poriadku. Po vyčistení vrele odporúčam ho nainštalovať. Je to zdarma a pomerne účinné, za predpokladu, že užívateľ nie je idiot [ toto je pomerne zriedkavý jav, aspoň z mojich skúseností ... čokoľvek BFU povie odborník má nižšiu váhu ako to, čo povie kamarát pri pive. ]
    3. Tak teda, čo sa dá robiť?
    3.1: Ak to rozbije OS, nie je to trójsky kôň, je to vírus /alebo je užívateľ natoľko hlúpy, že si ten OS [== Operačný systém] rozbil sám.
    3.2: Stiahnuť cez nejakú neinfikovanú mašinu : Eset Nod32 trial [ http://www.eset.com/sk/ ], Spybot S&D [ http://www.safer-networking.org/cz/download/index.html ], Malwarebytes Anti-Malware [ http://fileforum.betanews.com/detail...e/1186760019/1 ] a CCleaner [ http://www.piriform.com/ccleaner ].

    P.S.: Nod 32, Malwarebytes sú platené aplikácie. To, čo sa dá stiahnuť je verzia na "vyskúšanie". To znamená že Nod32 prestane po 30 dňoch ťahať aktualizácie antivirovej databázy a Malwarebytes nemá niektoré vylepšenia. Oboje sa však dá použiť a všetko bude OK, za predpokladu, že Operačný systém nie je nenávratne poškodený.

    P.S. 2 : CCleaner je nástroj na údržbu. Nie je to forma ochrany. Ale funguje dobre, spoľahlivo a hlavne nie je rezidentný, takže keď ho nie je potreba, nevyžiera pracovnú pamäť.

    3.3: Ako prvý by som sa pokúsil nainštalovať Nod 32, keďže je mašina evidentne zavírená. Ak inštalácia neprejde, je vhodné kontaktovať niekoho, kto sa v počítačoch vyzná. UPOZORNENIE: AK UŽ NA STROJI EXISTUJE FUNKČNÁ INŠTALÁCIA ANTIVIRU /TO ZNAMENÁ, "AK UŽ NA PC JE NEJAKÝ ANTIVIRUS NAINŠTALOVANÝ"/ NEINŠTALOVAŤ ĎALŠÍ ANTIVIRUS. MôŽE DôJSŤ K POŠKODENIU HDD.

    3.3.1: Ak neprešla inštalácia antiviru, je vhodné vybrať HDD, pripojiť k inému PC, ktoré bootuje z iného operačného systému a spustiť kontrolu a čistenie odtiaľ. OPAKUJEM, PRE TÝCH, KTORÍ RADI IGNORUJÚ VAROVANIA: NEODBORNÝM ZÁSAHOM JE MOŽNÉ ZÁVAŽNE A TRVALO POŠKODIŤ KOMPONENTY PC. PRETO BY TENTO ÚKON MAL ROBIŤ NIEKTO, KTO V TOMTO PRÍPADE VIE ČO ROBÍ. KOMPONENTY POŠKODENÉ NEODBORNOU MANIPULÁCIOU TOTIŽ NIKTO NEVYREKLAMUJE. Ďaľšie kroky nechám na uváženie dotyčnému.

    3.3.2: Ak je antivirus konečne nainštalovaný, je nutné aktualizovať databázu virov a potom nie je zlý nápad odpojiť PC od internetu. Ak je PC odpojené od internetu dôrazne odporúčam spustiť kontrolu celého stroja /vrátane pracovnej pamäte. Kontrola Diskov je málo/. Antivirus by mal nájsť viry a snáď aj zneutralizovať. Počas kontroly môže dôjsť k reštartovaniu stroja, pretože niektoré súbory s virom môžu byť načítane ešte počas štartu Operačného systému

    3.4: V tomto bode predpokladám, že kontrola antiviru dobehla do konca, antivir niečo našiel a zmazal a Operačný systém sa ešte stále nezosypal. To by totiž vyzeralo celkom pozitívne. V tomto bode odporúčam nainštalovať Spybot a Malwarebytes Anti-malware. Po úspešnej inštalácií sa pripojte k internetu, stiahnite aktualizácie a znovu sa od internetu odpojte.

    3.5: JE úplne jedno v akom poradí kontroly Spybot a Antimalware spustíte. Dôležité však je, aby nebežali súčasne. Teoreticky sa stať nemusí nič, ale môžu sa vzájomne uzamknúť a v tom prípade by to bolo na strašne dlhú dobu. Znovu kompletné kontroly.

    3.6: Po tom, čo dobehne kontrola Spybot S&D je nutné zavrieť všetky internetové prehliadače [ Internet Explorer, Mozila Firefox, Opera /áno, nemám rád Safari/] a spustiť imunizáciu. Vzhľadom k tomu, že Spybot je aj v češtine, nebudem popisovať, čo to znamená. Program je pomerne ukecaný.

    3.7: Ak je stroj približne čistý spustíme CCleaner a necháme prečistiť pamäť, registre [opakovane asi 3x aby našiel všetky previazané odkazy] a sme skoro hotoví.

    3.8: Na záver zoženieme niekoho, kto sa vyzná v správe M$ Windows. Tento človek vytvorí účet, ktorý NEBUDE MAŤ PRÁVA ZASAHOVAŤ DO SYSTÉMU a v budúcnosti bude hlúpy užívateľ, ktorý ignoruje varovania, používať výhradne tento účet a administráciu aplikácií a programových súčastí Operačného systému prenechá niekomu, kto si tie varovania prečíta, prípadne sa v tom vyzná.

    4. Toto riešenie nestojí ani halier, ak sa nerozsypal Operačný systém tak funguje výborne ale zožerie dosť času.

    P.S.: Ak som prehliadol nejaké gramatické chyby a preklepy, tak ma smelo kameňujte.
    Naposledy upravil BSOD : 08.04.12 at 01:42 Dôvod: štylistická chyba

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Je niekoľko kvalitných antivírusových riešení a niekoľko platených.
    Kvalitný antivírusový program je od Microsoftu: MS ESSENTIAL Pri testoch je vždy na úrovni platených AV programov (tento odporúčam). Ďalej sú k dispozícii AVG antivírus a veľa iných. Stačí do www.google.sk zadať "free antivírus".
    Čo by som však odporučil je špička medzi platenými antivírusmi - NOD32 od spoločnosti ESET Ten môžeš používať 30 dní - čo v Tvojom prípade úplne postačuje, keďže potrebuješ odstrániť aktuálnu hrozbu.

    Dobrá rada: Môžeš mať nainštalovaný hocaký kvalitný Antivírusový program, ale ak budeš ignorovať jeho výstrahy, ak budeš do PC inštalovať programy hlava-nehlava tak problémy s vírusmi, alebo trójskymi koňmi budeš mať vždy.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    BSOD Pozri príspevok
    3.3: Ako prvý by som sa pokúsil nainštalovať Nod 32, keďže je mašina evidentne zavírená. Ak inštalácia neprejde, je vhodné kontaktovať niekoho, kto sa v počítačoch vyzná. UPOZORNENIE: AK UŽ NA STROJI EXISTUJE FUNKČNÁ INŠTALÁCIA ANTIVIRU /TO ZNAMENÁ, "AK UŽ NA PC JE NEJAKÝ ANTIVIRUS NAINŠTALOVANÝ"/ NEINŠTALOVAŤ ĎALŠÍ ANTIVIRUS. MôŽE DôJSŤ K POŠKODENIU HDD.
    Tu je samozrejme preklep. Žiaden software nemôže poškodiť hardware. Teda ani HDD. Môže dôjsť k poškodeniu - prepísaniu - dôležitých častí disku - ale iba na úrovni programovej, kódovej, alebo inak binárnej. Viacero ochrán k počítači toho istého druhu - 2x firewall, 2x antivírus spôspobí "iba" to, že tieto programy sa môžu navzájom negatívne ovplyvňovať a považovať sa za škodlivú aplikáciu a tak navzájom svoju činnosť rušiť.

    Inak s príspevkom "súhlas" :-)

    BSOD je offline (nepripojený) BSOD

    BSOD
    Charon Pozri príspevok
    Tu je samozrejme preklep. Žiaden software nemôže poškodiť hardware. Teda ani HDD. Môže dôjsť k poškodeniu - prepísaniu - dôležitých častí disku - ale iba na úrovni programovej, kódovej, alebo inak binárnej. Viacero ochrán k počítači toho istého druhu - 2x firewall, 2x antivírus spôspobí "iba" to, že tieto programy sa môžu navzájom negatívne ovplyvňovať a považovať sa za škodlivú aplikáciu a tak navzájom svoju činnosť rušiť.
    Inak s príspevkom "súhlas" :-)
    Mno... dve veci:
    a) Radsej poviem BFU, ze sa mu nieco moze mechanicky poskodit a bude si davat pozor tak ako treba, ako potom riest dalsi problem.

    b) V pripade niektorych prezivajucich diskov /stalo sa mi to s dvoma notebookovymi, klasicke 3.5" to zvladaju lepsie/ sa mi stalo nasledovne:
    Masina pekne nastartovala, HDD aktivita neustavala a z nicoho nic som asi po 20 minutach cakania [predpokladal som, ze bezi cleaning] zacul trenie kovu o kov. HDD bol v tahu a uz ho neda do poriadku nikto s rozpoctom mensim ako 50 000 SKK. Spadla odinstalacia predchadzajuceho antiviru a ja som si to nevsimol. Nainstaloval som iny a restartoval stroj.

    (Tu este pripomeniem aferu z 80 rokov, kedy CRT monitory nemali tak peknu konstrukciu ako dnes a bolo mozne ich nechat "explodovat" ak sa odoslali spravne instrukcie. Ten clanok sa este urcite da niekde najst. A nedavny problem s tlaciarnami od HP, ktore sa dali na dialku zapalit viac informacii [ http://arstechnica.com/business/news...hers-claim.ars ] alebo google.com )

    Na zaver: Samozrejme, ze vo vseobecnosti ma Charon pravdu. Software by nemal byt schopny sposobit mechanicke poskodenie. Nezabudajme vsak, ze tam patri slovne spojenie "nemal by byt schopny" namiesto "nemoze". Ak sa objavi chyba navrhu zariadenia, da sa zneuzit.

    Aký je dobrý Antivírus proti Trojskému Koňovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.