Zavrieť

Porady

Prevadzka bufetu-otazka ohladom skusok hyg. a kava/caj/alkohol

Viem, ze sa tu uz toho popisalo vela ohladom hygieny, ale nikde som nenasla, ci potrebujem ja ako zivnostnicka skúšku odbornej spôsobilosti?(Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností pre prácu v potravinárstve) Mylia sa mi pojmy- neviem ci mi staci zdravotny preukaz od lekarky alebo potrebujem to hygienicke minimum ci osvedcenie. A este ci to staci mne, alebo aj zamestnanci?(jasne, ze zdrav. preukaz ano, ale ci aj tu skusku).
Lebo teraz bude nejaky seminar, tak neviem ci sa rychlo prihlasit.
http://www.aveducation.sk/index.php?...id=2139&pob=28.
V Bufete budu len balene potraviny, akurat kava a caj sa bude zalievat. A este otazka- na predavanie alkoholu potrebujem tiez nejake opravnenie- co potrebujem na jeho vybavenie a kde sa vybavuje?Dakujem velmi vopred za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Zamestnancov prihlás na seminár, ty ako len živnostník nepotrebuješ...
    na predaj alkoholu v spotrebitelskom balení, zrejme budeš predávať tie malé frťany 0,04 originál...potrebuješ povolenie od colného úradu na predaj SBL...tu ti prikladám link, nájdeš tam aj žiadosť o povolenie
    http://www.colnica.sk/index.php?page=5238

    arcanea je offline (nepripojený) arcanea

    arcanea
    ano,aj toto viem, ze potrebujem vypracovat prevadzkovy a sanitacny poriadok- ide mi konkretne o to, ci potrebujem tie skusky pre prevadzku bufetu, kde su len balene potraviny plus rozlievanie napoje.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    chcela by som sa znalých opýtať na predaj piva, vína, destilátov aj v spotrebiteľskom balení a aj rozlievané aký predmet podnikania slúži presne na tieto úkony,

    môže byť aj
    - kúpa tovaru........ maloobchod, velkoobchod
    - poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
    - pohostinská činnosť
    alebo je vyslovene potrebný predmet podnikania kde je presne uvedené pivo, víno, destiláty, takto:
    - predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych
    nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov - je ešte tento predmet platný?
    Ďakujem za každú radu

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zivnost ti staci poskytovanie sluzieb rychleho obcerstvenia v spojeni s preajom na priamu konzumaciu

    co sa tyka osvedcenia o odbornej sposobilosti pri vykonavani epidemiologicky zavaznych cinnosti - tzv. hygienicke minimum., potrebuje ho oficialne kazdy zamestnanec, ktory prichadza do styku s potravinami.

    Prevadzka bufetu-otazka ohladom skusok hyg. a kava/caj/alkohol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.