Zavrieť

Porady

Rozohodujúce obdobie pre výpočet výšky materskej

Dobrý deň,

prosím o radu. Som dlhodobo zamestnaná na TPP u jedného zamestnávateľa, s tým, že mzdu mám na základe manažérskej zmluvy rozdelenú na fixnú mesačnú mzdu + prémie, vyplácané 1x ročne. Termín pôrodu mám 02.12.2012. Nieje mi celkom jasné z akého rozhodujúceho obdobia mi bude rátaná výška materskej, resp. či by túto výšku vedela ovplyvniť dohoda so zamestnávateľom o postupnom vyplácaní predpokladanej ročnej prémie vopred...( teoreticky od nasledujúceho mesiaca 05/2012 až do nástupu na materskú...)
Ako inak by sa dala ešte v tomto období dosiahnuť maximálna výška materskej ... doplnkovým poistením už nestihnem 270 dní
Usporiadat
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

A ešte jedna vec. Ráta sa do tých 90 dní aj PN alebo nie ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

majamka Pozri príspevok
A ešte jedna vec. Ráta sa do tých 90 dní aj PN alebo nie ?
.. zatiaľ áno .. ale ozaj sleduj zmeny !!!
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

To znamená, že ak od 1.9.2012 nastupim u iného zamestnávateľa a čisto teoreticky odporacujem 60dní s výplatov 700€ v hrubom a nedajbože sa dostanem na rizikové tehotenstvo. Tak mi tých zvyšních 30 dní prípadne zvyšné dni do nástupu na materskú sa rátajú z vymeriavacieho základu 700€ a mám splnenú podmienku 90 dní u nového zamestnávateľa na výpočet MD z vym. základu 700€?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

majamka Pozri príspevok
To znamená, že ak od 1.9.2012 nastupim u iného zamestnávateľa a čisto teoreticky odporacujem 60dní s výplatov 700€ v hrubom a nedajbože sa dostanem na rizikové tehotenstvo. Tak mi tých zvyšních 30 dní prípadne zvyšné dni do nástupu na materskú sa rátajú z vymeriavacieho základu 700€ a mám splnenú podmienku 90 dní u nového zamestnávateľa na výpočet MD z vym. základu 700€?
.. z tohto som síce magor .. ale klikni sem - tam to máš presne! ... http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2012-a.html#54

obdobie DPN je vylučiteľná doba
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majamka Pozri príspevok
To znamená, že ak od 1.9.2012 nastupim u iného zamestnávateľa a čisto teoreticky odporacujem 60dní s výplatov 700€ v hrubom a nedajbože sa dostanem na rizikové tehotenstvo. Tak mi tých zvyšních 30 dní prípadne zvyšné dni do nástupu na materskú sa rátajú z vymeriavacieho základu 700€ a mám splnenú podmienku 90 dní u nového zamestnávateľa na výpočet MD z vym. základu 700€?
Ak PN-ka začne skôr ako uplynie 90 dní, nebude počítaná z príjmu posledného zamestnávatela. Či bude z minima, alebo z roku 2011 - neviem ... Aby sa ti počítala z VZ posledného zamestnávatela, musí byť jej začiatok po uplynutí 90 kal.dní.
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

ďakujem veľmi pekne za odpovede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A je to tu

http://www.porada.sk/t197490-rozhodu...11-2012-a.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať