Zavrieť

Porady

Potrebujem pomôct,kupila som si cez internet tovar a neprisiel

Dobrý den, vie mi niekto poradit, ako postupovat v pripade,ze som si objednala tovar cez internet a aj som ho hned prevodom zaplatila, ale hoci je to vyse mesiaca, tovar nemam a predavajuca ignoruje vsetky pokusy o kontakt -zial len cez mail. Jedine co mam ako dokaz je prevod platby z môjho uctu na jej a nasu mailovu komunikaciu -kym jej nebol tovar zaplateny. odvtedy uz na ziadne maily predavajuca nereaguje a zial nemam ani jej meno, ani bydlisko, ani telefonne cislo. Aku mam sancu, pokial mi tovar nezasle a nadalej bude ignorovat moje maily, ziskat spät svoje peniaze?
vopred dakujem za reakcie

Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    andreadiesel Pozri príspevok
    Dobrý den, vie mi niekto poradit, ako postupovat v pripade,ze som si objednala tovar cez internet a aj som ho hned prevodom zaplatila, ale hoci je to vyse mesiaca, tovar nemam a predavajuca ignoruje vsetky pokusy o kontakt -zial len cez mail. Jedine co mam ako dokaz je prevod platby z môjho uctu na jej a nasu mailovu komunikaciu -kym jej nebol tovar zaplateny. odvtedy uz na ziadne maily predavajuca nereaguje a zial nemam ani jej meno, ani bydlisko, ani telefonne cislo. Aku mam sancu, pokial mi tovar nezasle a nadalej bude ignorovat moje maily, ziskat spät svoje peniaze?
    vopred dakujem za reakcie

    Andrea
    Ak je predávajúci zo zahraničia, tak asi 2%, ak je na Slovensku, tak asi 40%.

    Viac pozri tu:

    http://www.porada.sk/t163384-poskytn...protiuctu.html
    Naposledy upravil Chobot : 20.04.12 at 11:02
    mixal1 aj keby platila cez paypal, sanca na vratenie penazi zo zahranicia je blizka nule
    žena :-) andreadiesel
    tovar som kupovala cez Bazosa.sk islo o set topanok s kabelkou. predavajuca bola slovenka, ale tvrdila mi v mailovej komunikacii,ze byva v Cechach.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    takéto veci jedine na dobierku a pred zaplatením prekontrolovať.....kontaktuj admina tej stránky,opíš mu svoj problém,určite tam je rubrika,kde sa uverajňujú neseriózny predajcovia....

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    mas asi jedinu moznost - obratit sa na policiu.
    inzerat by mozno este slo dohladat v google cache....len si musis pospominat co bolo v texte inzeratu. pripadne este hod mail do googlu, mozno daco najdes.

    kopretinka Pozri príspevok
    takéto veci jedine na dobierku a pred zaplatením prekontrolovať.....kontaktuj admina tej stránky,opíš mu svoj
    problém,určite tam je rubrika,kde sa uverajňujú neseriózny predajcovia....
    ehm, asi si casto neposielas veci na dobiekru, co? cez slovensku postu nie je mozne si kuknut tovar pred zaplatenim.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    andreadiesel Pozri príspevok
    obávam sa,ze neuvidím uz ani tovar, ani peniaze...
    Prepac, ale to len tak bezhlavo posles peniaze niekomu o kom nevies absolutne nic???

    Predpokladam, ze slo o vyhodnu kupu mobilneho telefonu

    Pri predaji na Bazosi sa vyzduje zaslanie kodu predavajucemu, cez mobilny telefon. Ale Bazos za inzerentov neruci....
    Mozes vsak oslovit admina,aby ti poskytol toto tel. cislo. Ak budes pripad riesit cez policiu, snad je vascia sanca na najdenie podvodnika

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ACCNT Pozri príspevok
    mas asi jedinu moznost - obratit sa na policiu.
    inzerat by mozno este slo dohladat v google cache....len si musis pospominat co bolo v texte inzeratu. pripadne este hod mail do googlu, mozno daco najdes.


    ehm, asi si casto neposielas veci na dobiekru, co? cez slovensku postu nie je mozne si kuknut tovar pred zaplatenim.
    niekto to tu spomínal,že mu to dovolili,treba skúsiť .......

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ACCNT Pozri príspevok
    ehm, asi si casto neposielas veci na dobiekru, co? cez slovensku postu nie je mozne si kuknut tovar pred zaplatenim.
    ja nepredávam nič a nekupujem od úplne neznámych....včera mi prišiel objektív za 150,- a poslal mi to len tak,žiadna dobierka
    ono treba si vyberať,s kým obchodujem...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kopretinka Pozri príspevok
    ja nepredávam nič a nekupujem od úplne neznámych....včera mi prišiel objektív za 150,- a poslal mi to len tak,žiadna dobierka
    ono treba si vyberať,s kým obchodujem...
    Ja som sluzby Bazosa.sk obcas vyuzila,preco nie? Ale zasadne som vzdy trvala na osobnom odbere.
    Pri kupe obetujem cas a tovar si idem vyzdvihnut,nech si ho pozriem pred zaplatenim.
    Taktiez ked predavam. Chcela som predist tomu,aby ma nejaky spekulant obvinil, ze som poslala napr. vadny tovar ...
    Ked niekto odmieta osobne stretnutie, tak mi je to podozrive a v obchode nepokracujem...

    Inak uprednostnujem mimibazar.sk. Majitel stranky si overuje totoznost kazdeho zaregistrovaneho clena.
    Pacia sa mi tam aj hodnotenia predavajucich,toho sa dost drzim. Je to viac -menej spolahlive.Ked si niekto takto privyraba, nechce stracat hodnotenia,lebo mu to kazi ksefty...
    Od neoverenych a cerstvo zaregistrovanych nekupujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.