Zavrieť

Porady

Predvolanie - podanie vysvetelenia

Dobry den,

minuly tyzden mi bolo dvoma prislusnikmi policie dodane predvoalnia na policiu z dovodu podania vysvetlenia k precinu podvodu. Mam sa niecoho obavat ?

Ide v podstate o to ze minuly rok v lete prisiela brat za mnou s tym, ze ho kamarat poprosil aby mu brat nieco kupil a ma mu dat peniaze (kedze kamarat je z maleho mesta a tam to nie je). Brat ma poziadal, ci kamarat nemoze vlozit peniaze na moj ucet a ja mu ich nasledne vyberiem z bankomatu. Odovodnil to tym, ze kamarat je z maleho mesta kde je len pobocka mojej banky a nie pobocka banky, kde ma brat ucet. Samozrejme som suhlasil a pomohol mu. Slo vsak o to, ze brat tie peniaze nepouzil na zakupenie slubenej veci, ale minul ich pravdepodobne na stavkovanie. Dotycny na neho podal trestne oznamenie. O tom sme sa dozvedeli az neskor, ked sa nam (rodine) zacali ozyvat ludia od ktorych si brat pozial peniaze (pouzil rozne zamienky) a dlhy nevratil. Takze oklamal vela ludi (v ratane mna). Vyplavalo na povrch, ze brat je gambler a peniaze minul na hazard. Studoval na vysokej skole, byval na internate v inom meste, a vysledky v skole mal dobre. Tak samozrejme nikto z rodiny nepredpokladal, ze by sa dialo nieco take. Brat nas permanentne klamal, momentalne som s nim preprusil vsetky kontakty (priblizne pol roka).

Moja otazka je, ci sa mam niecoho obavat, kedze peniaze boli vlozene na moj ucet a nasledne som ich bratovi dal. Jednalo sa o sumu priblizne 1200 Eur. Brat uz na policii vypovedal, a tvrdi, ze im povedal pravdu ako to naozaj bolo. Hrozi mi , ze ma budu povazovat za spoluvynnika, alebo nieco podobne ? Nemam s tym ziadne skusenosti, policiou som este kontaktovany nikdy nebol. Co mam ocakavat od podania vysvetlenia ? Uprimne, som s toho dost vystraseny.

Dakujem.

Matej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Poviete to, čo ste napísali tu a čo je vám známe. Adrenalín sa Vám zdvihne, predsa len, nechodí tam človek každý deň. Zhlboka dýchajte, odpovede si rozmyslite, nenechajte sa do ničoho tlačiť, máte čas. Zápisnicu si pred podpisom dobre prečítajte. Skôr by som sa však obával toho, aby vkladateľ nepožadoval vrátenie peňazí od Vás (podobnú tému sme tu riešili nedávno). Vy ste totiž na tie peniaze nemali nárok, takže ste sa vlastne bezdôvodne obohatili. To, čo ste s peniazmi urobili, vkladateľa až tak zaujímať nemusí.

    matej475 je offline (nepripojený) matej475

    matej475
    tak ze peniaze naozaj mozu vymahat odomna ? Aj ked ten, kto ich vkladal tak vedel, ze je to moj ucet a ze peniaze ptom dostane moj brat ? Ze ja som im v podstate len chcel pomoct ? Mozu ma aj obvinit z niecoho ? Mal by som podat na brata trestne oznamenie, ze ma zneuzil ?

    Predvolanie - podanie vysvetelenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.