Zavrieť

Porady

Prihlasenie auta na SPZ v inom meste ako je sidlo sro

Môžem prihlásiť auto v inom meste ako je sídlo s.r.o.?
V danom meste má s.r.o. kanceláriu - "pobočku".
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirkulik je offline (nepripojený) mirkulik

    mirkulik
    Super, ďakujem za radu,veľmi si mi pomohol.
    Takže ho môžem prihlásiť tam,kde má s.r.o. kanceláriu,dúfam,že som to pochopila správne.
    A nevieš náhodou, ak bude auto majetkom s.r.o. = vlastníkom, môže byť ako držiteľ zapísaný niekto iný?
    Vďaka krásny večer

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vlastník = majiteľ (v tomto prípade to môže - ako firemné auto - byť s.r.o.), držiteľ = ten ktorý ho užíva (môže to byť konateľ, vedúci pobočky, vrátnik a pod.). Pri evidencii sa zapíše vlastník (s.r.o) a držiteľ (vedúci pobočky) - bude to v techničáku.

    mirkulik je offline (nepripojený) mirkulik

    mirkulik
    ...teraz ma napadlo...tá kancelária s.r.o. sa zapisuje len na živnostenskom úrade, nemení sa zápis v obchodnom registri, takže toto: ..... vozidlo, ktoré má byť prevádzkované organizačnou zložkou podniku, ktorá sa zapisuje do obchodného registra, musí byť prihlásené do evidencie na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa adresy umiestnenia tejto organizačnej zložky ... asi v mojom prípade neplatí
    Čo myslíte?
    Naposledy upravil mirkulik : 26.04.12 at 05:46

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Mne minulý minulý mesiac vo VK odmietli auto registrovať na kanceláriu, pretože tam vraj nemám prevádzkáreň, len kanceláriu - súvisiaci priestor.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Čo je za pojem "kancelária" Napíš presne, na čo si chcela registrovať auto. Môže sa totiž registrovať len na sídlo spoločnosti (dokladáš výpis z OR) alebo miesto podnikania u fyzickej osoby (dokladáš Osvedčenie o živnostenskom oprávnení s IČO-m)

    tommy241 je offline (nepripojený) tommy241

    tommy241
    Ahojte. Ja mam podobny problem.
    Sidlo firmy mam v BA, prevadzkaren mam v Senci, a obvodny urad dopravy mi nechce auto zaregistrovat, vraj o tom mam poziadat v Bratislave. Trvaly pobyt aj sidlo prevadzky je v BA, ale prevadzakren je v zivnostenskom liste uvedena na SC.
    Viete mi niekto poradit ako postupovat?
    Existuje nejaka definicia v zakone, kde sa uvadza ze prevadzkaren je brana ako sidlo spolocnosti?
    Dakujem za radu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    tommy241 Pozri príspevok
    Ahojte. Ja mam podobny problem.
    Sidlo firmy mam v BA, prevadzkaren mam v Senci, a obvodny urad dopravy mi nechce auto zaregistrovat, vraj o tom mam poziadat v Bratislave. Trvaly pobyt aj sidlo prevadzky je v BA, ale prevadzakren je v zivnostenskom liste uvedena na SC.
    Viete mi niekto poradit ako postupovat?
    Existuje nejaka definicia v zakone, kde sa uvadza ze prevadzkaren je brana ako sidlo spolocnosti?
    Dakujem za radu.
    Čo takto pogúgliť trošku alebo priamo v zákone ?

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    mirkulik, auto musíš prihlásiť v mieste kde máš sídlo s.r.o. Nikdy nemôžeš auto prihlásiť na kanceláriu, pobočku. Ak máš teoreticky adresu s.r.o. v OR v Bratislave, musíš auto prihlasovať v BA aj keby si mala kanceláriu v Košiciach.
    Organizačná zložka podľa zákona je zriadenie pobočky zahraničnej firmy v SR, iba vtedy firma prihlasuje MV v mieste organizačnej zložky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každé vozidlo, o ktorom schvaľovací úrad rozhodol, že musí byť evidované orgánom Policajného zboru, a ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, musí byť prihlásené na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa miesta pobytu alebo sídla držiteľa vozidla alebo adresy jeho prevádzkarne; vozidlo, ktoré má byť prevádzkované organizačnou zložkou podniku, ktorá sa zapisuje do obchodného registra, musí byť prihlásené do evidencie na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa adresy umiestnenia tejto organizačnej zložky.

    http://www.minv.sk/?informacie-6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.