Zavrieť

Porady

1.000 Eur v čistom?

Vopred vďaka za všetky rady. Chcem sa opýtať koľko má byť v pracovnej zmluve na TPP uvedená hrubá mzda, ak sa teda dohodneme, že na účet mi bude poukazovaných 1.000 Eur mesačne už v čistom?
Usporiadat
skplan skplan

skplan je offline (nepripojený) skplan

...no a tu hned vidiet ako firmy v dnesnej dobe s ludmi cvicia...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

skplan Pozri príspevok
Ved prave si chcem dat poradit. Neviem ake cislo mam ziadat este na fakturu. Musim si to nejako osetrit v zmluve. Ten zaklad 1.000 Eur v cistom na TPP dostanem kazdy mesiac na ucet. Avsak realne musim dostat v cistom este tych 500 Eur. Nie som v tomto odbornik. Poradi niekto?
No ja by som žiadala 900 až 1000 EUR na mesiac a bez ohľadu na to, či budem mať dovolenku alebo nie. Ale aj tak sa mi to nezdá výhodne ani pre vás ani pre nich, takto deliť zárobok. Buď všetko na živnosť, alebo všetko na pracovný pomer.

Ešte lepšie riešenie v súčasnosti, časť na živnosť a časť na dohodu o pracovnej činnosti. Z dohody sa nerobia odvody.
Naposledy upravil JAJA11 : 26.04.12 at 11:34
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JAJA11 Pozri príspevok
Podľa toho čo píšete, nemáte v podnikaní jasno. Vy budete vystavovať faktúru im. Výška tej faktúry je závislá od podmienok, ktoré si dohodnete v zmluve, takže radiť sa moc nedá. Budete musieť platiť do ZP (cca 47 EUR), v ďalšom roku aj do SP (cca 112 EUR) za mesiac. Daň závisí od výšky faktúry, ktorú si dohodnete.
ale má živnosť ...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

skplan Pozri príspevok
...no a tu hned vidiet ako firmy v dnesnej dobe s ludmi cvicia...
Nie firmy, štát, ktorý prijíma zákony, ktoré umožňujú špekulovať. Pokiaľ nebudú postavené všetky príjmy na jednu úroveň (pracovný pomer, dohody), tak budú zamestnávatelia špekulovať, aby ich zamestnanec stál čo najmenej. Pokiaľ to spravia tak, aby neobabrali zamestnanca, len štát, tak ja s tým problém nemám... Štát si za to môže sám....
0 0
skplan skplan

skplan je offline (nepripojený) skplan

Ano - mam zivnost. Ved ja chcem iba TPP, ale oni zacali cosi kalkulovat teraz. Len fakt teraz neviem aku sumu pytat na fakturaciu k tej tisicke. Mate este niekto nieco v rukave? :-(
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
Tak ako som písal ,

KTO nemá na to aby zamestnával ľudí a dal im DOSTOJNÝ plat ,

nech sa nesnaží podnikať , nech vráti živnosť alebo iné oprávnenie na podnikanie a nech čuší ako voš pod chrastou,

lebo príde deň , kedy ho nespokojní zamestnaci obesia na prvý kandeláber.
Noc v zlom, ale: Kolko platis ty svojim zamestnancom?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

No aspoň 800 EUR, ale nepoznám Tvoje náklady a podmienky, za akých sa dohodneš...

Silne pochybujem, že pri mesačnej dovolenke ako zamestnanec budeš fakturovať 800 EUR ako živnostník....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Indeed Pozri príspevok
Milá JAJA 11,

Slovensko živorí , ak si si to doteraz nevšimla !

Najlepší ľudia najlepší odborníci Slovenska sú PREČ !

Všetci pracujú v zahraničí od popredného vedca, cez manažéra až po zvárača !

S kým chceš budovať Slovensko ?

Na Slovensku zostali len deti, dochodcovia , robotnícky ODPAD ,banda podvodnícka každého druhu, štátni zamestnanci a tí ktorým tento stav VYHOVUJE,že zamestnávajú ľudí za 450 € v hrubom (!) ty si dieťa,dôchodca,ODPAD, podvodník alebo ??

HANBA !!!!!!!!!!!!!
..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

JAJA11 Pozri príspevok
Trebárs už len pre to, že chcem aby ten zamestnávateľ prežil,iste sa na Slovensku nezrušia hypermarkety,takže sa nebojím,že by neprežil hlavne preto že teraz nájsť nové pracovné miesto nie je až také ľahké....
Ale inak v poriadku, ak viem, že pre zamestnávateľa robím veľa, že na mojej robote zarobí, netreba sa báť a vypýtať si dobrý plat. to sa nedá,je to stanovené a nemáš šancu na zvýšenieTo však tu na Slovensku ešte stále nevieme... A preto zamestnávatelia často vyhrávajú, pretože sa bojíme povedať si svoje. Tí hore zarábajú veľa, ale často sú to ľudia, ktorí vidia koľko zamestnávateľ na nich zarobil, tak si vedia aj vypýtať. A zamestnávateľ si naozaj šikovného manažéra, ktorý je pre neho prínosom nepustí....menia sa ako ponožky a zam. nejde o udržanie si dobrého zamestnanca....môžeš ísť,vonku je kopa nezamestnaných... Len ak by mal na ruke ešte lepšieho
.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať