Zavrieť

Porady

Spolocnost si nechce nechat splatit dlh od dlznika?

Zdravim,

bol by som rad, ak by ste mi poradili, ako postupovat.

Zo spolocnosti Home Credit bola vybavena kreditna karta. Bola riadne splacana cca 2 roky, chybou sa dostalo splacanie pozicanych penazi z ciatky do omeskania 4 mesiace.

Po telefonickom kontakte operatorky nasledovalo vyzvanie na splatenie dlznej ciastky - tie 4 splatky + uroky, nejake poplatky za upomienky. Bolo odmietnute splatenie celeho dlhu naraz.

Citujem: "Najskor treba uhradit dlznu ciastku, potom kontaktovat spolocnost a ta vam mono dovoli splatit dlznu ciastku".

Nejde to podla logiky, ale to je asi u takych spolocnosti bezne. Poradite, ako sa zachovat - t.j. ako splatit celu dlznu ciastku aby sa mohla zmluva zrusit?

Citujem z uverovych podmienok: "Splatnosť celého úveru nastáva automaticky, pokiaľ klient odvolá svoj súhlas so spracúvaním a používaním jeho osobných údajov v informačných systémoch Spoločnosti v rozsahu a za podmienok ÚP. V takomto prípade odvolania súhlasu klienta je Spoločnosť oprávnená osobné údaje
spracovávať a používať až do doby, kedy klient uhradí všetky svoje záväzky voči Spoločnosti, ktoré má voči Spoločnosti podľa ÚZ."

alebo

UZ je uzatvorena na dobu neurcitu. UZ je klient opravneny vypovedat v pripadoch za podmienok, len pokial nema voci spolocnosti ziadne zavazky z RU. V takom pripade je vypovedna lehota 30 dni a zacina plynut dnom dorucenia vypovede spolocnosti.

Navrh na vyplatenie celej ciastky ihned spolocnost odmieta. Chcem co najrychlejsie ukoncit tuto zmluvu. Poradite mi ako, aby to bolo najrychlejsie?

Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...citujem:Po telefonickom kontakte operatorky nasledovalo vyzvanie na splatenie dlznej ciastky - tie 4 splatky + uroky, nejake poplatky za upomienky. Bolo odmietnute splatenie celeho dlhu naraz.

    Citujem: "Najskor treba uhradit dlznu ciastku, potom kontaktovat spolocnost a ta vam mono dovoli splatit dlznu ciastku".


    ...a ty chceš zaplatiť dlžné a zostatok požičanej sumy naraz?..máš predsa číslo účtu, kam bežne posielaš splátky, tak tam pošli dlžnú sumu aj s úrokmi a potom zostatok a oznám im, že dlh si zaplatil, ale listom, aby si to mal na papieri, prilož kópiu platby...to je ten jednoduchší spôsob..dá sa síce ešte aj súdne, ak dlžník chce vyplatiť celý dlh a spoločnosť nemá záujem,ale myslím, že k tomu nedôjde, ak to vyplatíš..oni sa ti ozvú aj sami..
    v databáze ťa budú mať už naveky, tvoje osobné údaje nevymažú, ani keď poprosíš...ak by si chcel niekedy ešte s nimi niečo mať, smola, majú ťa v merku...
    ...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Veď odvolaj svoj súhlas so spracovaním svojich osobných údajov a máš splatnosť celého úveru, len sa dobre pozri na tie najmenšie písmenká...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    s homecredit nemam skusenost ale do cetelemu som zavolala povedali dlznu sumu s urokom a terminom do kedy treba zaplatit

    na stranke homecredit sa pise:

    "Kedykoľvek takisto môžete celú utratenú čiastku splatiť bez poplatku za predčasné splatenie úveru."

    takze tam zavolaj znovu, nech ti povedia napis aby ti urcili celkovu sumu na uhradu (aj s tymi splatkami a prislusenstvom co si v omeskani)
    Naposledy upravil avalik : 27.04.12 at 16:56 Dôvod: opravene, koli spravnej pripomienke od buchača :)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nyyankees
    Po telefonickom kontakte operatorky nasledovalo vyzvanie na splatenie dlznej ciastky
    ...
    Nejde to podla logiky, ale to je asi u takych spolocnosti bezne. Poradite, ako sa zachovat - t.j. ako splatit celu dlznu ciastku aby sa mohla zmluva zrusit?
    1Dara Pozri príspevok
    ...na stranke homecredit sa pise:

    "Kedykoľvek takisto môžete celú utratenú čiastku splatiť bez poplatku za predčasné splatenie úveru."

    takze tam zavolaj znovu, nech ti povedia celkovu sumu na uhradu (aj s tymi splatkami a prislusenstvom co si v omeskani)
    Takže tam NEVOLAJ !!!!!!!!!!.....lebo sa to vymyká logike normálneho človeka , nakoľko v prípadnom súdnom spore je nejaký výpis od telefonického operarátora je vždy iba na dve veci ...

    PÍSOMNÉ podanie radšej voľ , aj ten mail je akceptovateľnejší ako ten telefón........a ver mi , že viem , o čom vravím...
    ...pred X rokmi som takto predčasne splatil dlh , nakoľko som si neskoro uvedomil , čo za bič som na seba uplietol ...
    ...poslal som mail s otázkou , o akú dĺžnu ( zostatok ) sumu sa jedná ...
    AŽ po odpovedi som šek vyplnil a zaplatil...samozrejme , aj do šanonu odložil ...
    avalik mas pravdu, papier to isti

    Spolocnost si nechce nechat splatit dlh od dlznika?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.