Zavrieť

Porady

MRP a typ DPH 70 pri oprave ZD od 1.1.2012

Ahojte, kedze sa v novom tlacive - vykaz DPH od r. 2012 opat objavili riadky pre dobropisy zacala som pri uctovani faktur cez MRP dosadzovat namiesto typu 40 typ DPH 70 (par. 53) pri dobropisoch, vo fakture som vyplnila ZD, dan a sumu celkom ale po zadani DPH typu 70 sa konecna suma faktury nerovna sume ZD a DPH ale len zakladu dane...teraz ako to uhradim? Ten rozdiel mi tam chyba a taktiez neviem preco je to tak...poradi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Čerpam z otazky uvedenej na ich stranke: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=438

    Z ich popisu mi vychadza ze pri dobropisoch resp. tarchopisoch zadam ten isty typ DPH aky bol na povodnom doklade, rozdiel je len v TYPE DOKLADU....

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Dobry podvecer, chcem sa opytat na tu istu otazku , ako zadala ERIKA HELENA, ako postupovat pri uctovani noveho vykazu DPH v MRP ale v JU / dos
    dakujem

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Tuto cast si pamatam len letmo, museli sa definovat danove skupiny. V Specialnych funkciach , tusim volalo sa to Nove doplnky, tam bol popis ako sa maju doklady triedit na danove skupiny - ich oznacenie t.j. danova skupina. Potom je potrebne pouzivat formular na vypocet DPH, ktory ma v nazve - DanSku (presny nazov neviem...)

    MRP a typ DPH 70 pri oprave ZD od 1.1.2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.