Zavrieť

Porady

Ako vymáhať peniaze ak sa exekútorovi nedarí ???

Zdravím,,, potrebovala by som pomôcť ako sa prebojovať k svojim peniazom ktoré mi oprávnenou súdnou cestou patria ako náhrada škody. Exekútor má môj prípad už tretí rok a nič sa nepohlo. "Povinný" rok sedel vo vezení kde aj počas výkonu trestu pracoval a keď ho pustili von tiež išiel pracovať a viem že oficiálne. Na normálnu pracovnú 8 hodinovú zmluvu. A predsa nič... keď zavolám exekútorovi konkrétne mi neodpovie na moje otázky,, že vraj sa nemám strachovať aspoň sa mi peniaze zúročujú..... už mi dlhuje vyše 7.000 Eur ale už by som ich potrebovala...
Je možné zmeniť exekútora alebo pozná niekto aj iný spôsob,, keďže jeho rodinu dobre poznám viem že majetok majú, len ho prepísali na starých rodičov aby nebolo čo zhabať, kupujú si motorky autá a mne sa smejú keď si peniaze pýtam,,,, čo vy nato ako by ste to riešili samozrejme v medze zákona...
Naposledy upravil arizona : 03.05.12 at 11:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    .....zmeniť exekútora môžeš vždy..pokiaľ ti povedal, že sa ti peniaze zúročujú, myslím, že to nie je pravda, on pre teba má vymáhať len čiastku, ktorá ti je prisúdená, úroky môžu ísť jemu-ak tie peniaze idú cez jeho účet a tam stoja...
    ..pošli mu písomne,že vieš,aký je stav povinného-toho, kto ti dlží a daj mu na vedomie, že pokiaľ nezačne konanie v tvojej veci, zadáš exekúciu inému..

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    ďakujem.... a je možné od nich vymáhať aj keď majetok nemajú na svojom mene??? počula som niečo také že je možné zhabať aj majetok ktorý sa nachádza na mieste jeho trvalého bydliska bez ohladu nato či je to jeho majetok,,, ale mne sa to nezdá.. môže na tom byť niečo pravdy,, teda ak býva u rodičov...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Erika az Pozri príspevok
    ďakujem.... a je možné od nich vymáhať aj keď majetok nemajú na svojom mene??? počula som niečo také že je možné zhabať aj majetok ktorý sa nachádza na mieste jeho trvalého bydliska bez ohladu nato či je to jeho majetok,,, ale mne sa to nezdá.. môže na tom byť niečo pravdy,, teda ak býva u rodičov...
    ..

    ..pokiaľ je povinný zamestnaný, exekúcia sa robí zrážkou zo mzdy- obstavením účtu v banke...až potom prichádza na rad majetok, ak povinný nemá zamestnanie...môžeš preukázať, že vieš o majetku, ale to len exekútorovi,,on má svoj postup...

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    Chápem,,, spomínal mi exekútor aj to že najprv mu zrážajú z výplaty poplatky za súd a až potom prídem na rad ja... a bližšie ma neinformoval.. budem ho musieť zmeniť lebo ja to že povinný pracuje som mu nahlásila ja osobne,, takže svoju prácu dosť fláka... a teda nechápem prečo mi tvrdil že sa mi peniaze zúročujú...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Erika az Pozri príspevok
    Chápem,,, spomínal mi exekútor aj to že najprv mu zrážajú z výplaty poplatky za súd a až potom prídem na rad ja... a bližšie ma neinformoval.. budem ho musieť zmeniť lebo ja to že povinný pracuje som mu nahlásila ja osobne,, takže svoju prácu dosť fláka... a teda nechápem prečo mi tvrdil že sa mi peniaze zúročujú...
    Neviem, ci si poradis s inym exekutorom, ked povinnemu uz bezia exekucne zrazky zo mzdy a majetok nema.

    Zakonom je stanovene kolko mu musi ostat pri zrazkach, s tym nepohne ani iny exekutor.
    Pravdepodobne nezaraba nejako horibilne vela.

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    ivka70 Pozri príspevok
    Neviem, ci si poradis s inym exekutorom, ked povinnemu uz bezia exekucne zrazky zo mzdy a majetok nema.

    Zakonom je stanovene kolko mu musi ostat pri zrazkach, s tym nepohne ani iny exekutor.
    Pravdepodobne nezaraba nejako horibilne vela.
    JóoooJ tak to sa penižkov asi nedočkám,,,
    a čo si myslíš o tý spomínaných úrokoch ????

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Erika az Pozri príspevok
    JóoooJ tak to sa penižkov asi nedočkám,,,
    a čo si myslíš o tý spomínaných úrokoch ????
    Neviem ak oto funguje, ale myslim si, ze by si si mohla ziadat zasa na sude neskor aj uroky z omeskania.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    My (ako firma) sme cez exekútora vymáhali dlžobu od neplatiča, peniaze chodili tak, ako ich exekútor vymohol (aj vo viacerých platbách) plus došli aj úroky za zameškanie a náhrada súdnych poplatkov, ktoré sme zaplatili pri podaní na súd. Ako súkromná osoba nemám skúsenosť.

    doplním: úroky z omeškania boli vyčíslené v rozsudku súdu.

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    a časovo vás to ako vyšlo ja už od podania čakám 3 roky to som sa na exekútora neobrátila ja sam, ale prokurátor po skončení súdneho konania

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    V podstate tak do 1 roka od podania. Ale máme aj takých, kde nevymohol nič, lebo dlžník previedol majetok a firmu na rodinu, hodil sa do hmotnej núdze a veselo podniká ďalej na cudzie meno, dlhuje SP, ZP, DU, dodávateľom - sme niekde na chvoste zoznamu. Tam sa asi nedočkáme. My to máme tak, že vybavuje nám advokát podanie na súd a má svojho exekútora a celé to rieši, nám posiela peniaze, my mu zaplatíme za služby, ktoré v konečnom dôsledku uhradí dlžník. Ja to len účtujem.. Informácie, keď máme o dlžníkovi, tak samozrejme posúvame ďalej - zmena adresy, atp. Exekútor nemá dôvod držať vymožené peniaze na svojom účte, mal by ti je posielať. Leda že by fakt zarábal nejaké úroky na svojom účte.. Mala by si trvať na tom, aby ti ich poslal, naznač mu, že advokátsku kontrolu alebo iný orgán by mohol ten jeho účet zaujímať. Alebo že ho vymeníš. Mám aj zamestnancov, ktorým strhávam exekučné zrážky a podla rozpisu poplatky exekútora sú dosť vysoké a oni koľkokrát aj 10x svoj dlh preplatia na poplatkoch a úrokoch. Takže keĎ príde o kšeft, malo by ho to mrzieť - príde o zaujímavú čiastku.

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    witch Pozri príspevok
    V podstate tak do 1 roka od podania. Ale máme aj takých, kde nevymohol nič, lebo dlžník previedol majetok a firmu na rodinu, hodil sa do hmotnej núdze a veselo podniká ďalej na cudzie meno, dlhuje SP, ZP, DU, dodávateľom - sme niekde na chvoste zoznamu. Tam sa asi nedočkáme. My to máme tak, že vybavuje nám advokát podanie na súd a má svojho exekútora a celé to rieši, nám posiela peniaze, my mu zaplatíme za služby, ktoré v konečnom dôsledku uhradí dlžník. Ja to len účtujem.. Informácie, keď máme o dlžníkovi, tak samozrejme posúvame ďalej - zmena adresy, atp. Exekútor nemá dôvod držať vymožené peniaze na svojom účte, mal by ti je posielať. Leda že by fakt zarábal nejaké úroky na svojom účte.. Mala by si trvať na tom, aby ti ich poslal, naznač mu, že advokátsku kontrolu alebo iný orgán by mohol ten jeho účet zaujímať. Alebo že ho vymeníš. Mám aj zamestnancov, ktorým strhávam exekučné zrážky a podla rozpisu poplatky exekútora sú dosť vysoké a oni koľkokrát aj 10x svoj dlh preplatia na poplatkoch a úrokoch. Takže keĎ príde o kšeft, malo by ho to mrzieť - príde o zaujímavú čiastku.
    Takže sa pokúsim ešte raz im zavolať a ak neuspejem napíšem im jeden zalúbený list a uvidíme,,, dúfam že už sa niečo stane,, lebo teraz by mi prišli velmi vhod tie peniažky... a už ma žerie zlosť že si povinný žije ako prasa v žite a mne dlhuje kopu peňazí... ale ak to beriem z tej stránky či ty píšeš mne dlhuje 7.000, sudu neviem kolko, a nemocnici okolo 15.000 eur a ešte nerátam právnikov a ostatných oprávnených kedže nás bolo viac. Keď si to zrátame pekné úroky si môže zato exekútor rátať a pravdepodobne sa preto ani neponáhľa.... ale úroky z omeškania si ešte musím zistiť či mi prídu automaticky lebo sa znovu budeme musieť ísť súdiť...

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    citujem z rozsudku: ... Súd xy rozhodol, že odporca je povinný zaplatiť navrhovateľovi xxx sumu, úrok z omeškania vo výške 14,25% ročne zo sumy xxx, všetko do 3 dní od právoplatnosti rozsudku. Odporca je povinný nahradiť trovy konania..

    Rozsudok dostal náš advokát, poslal ho nám. Takže na rozsudku máš napísané plnenie, pokiaľ tam nemáš vypísané úroky, musíš znova podať na súd.

    Držím palce!

    Erika az je offline (nepripojený) Erika az

    Erika az
    Doma to všetko pekne pozrem a znova preštudujem,,, a zavolám aj právničke ktorá nás riešila to bude najlepšie aby som sa v tom nestratila
    Ďakujem ti pekne za pomoc..
    witch za málo!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.