Zavrieť

Porady

vyzivovacia povinnost

dobry den,chcela by som vas poprosit o radu.byvam v dome 2 slobodnymi synmi.moj prijem je 50 eur,staram sa o postihnutu mamu.najstarsi ma 30 rokov,takze uz niesom povinna ho zivit,aj tak mi nema z coho prispievat na domacnost a stravu.je evidovany na upsvar jeho prijem je 60 eur mesacne.zijeme v regione s velkou nezamestnanostou,zhana si pracu,podarilo sa mu zohnat si pracu,ale len na dohodu v,za 2,5 e na hodinu,kde pracoval mesiac.denne som mu prispievala 5 eur na cestu a svacinu,aj tak ich uz viacerych prepustili,ze nemaju pracu.medzi nimi aj jeho,takze je zas odkazany len na tie davky.ma s byvalou priatelkou dcerku,ktora si podala ziadost o vyzivne v sume 100 eur.s tym vsak nesuhlasil,a navrhnul sudkyni,ze je ochotny platit vyzivne sumu 60 eur,tj vyska socialnych davok,sudkyna to schvalila,platil jej to 3 mesiace.ked to sam odseba navrhnul,tak ho nenapadlo,ze ja ho uz dalej niesom schopna zivit dospeleho cloveka,satit,platit inkaso za el en atd.. podal si ziadost o znizenie vyzivneho,lebo mu to financne nevychadzalo,sud mu vsak ziadost zamietol,ze ked mal z coho platit 3 mesiace,nech plati aj nadalej,lebo ubehla kratka doba od rozhodnutia,t.j len 5 mesiacov.neodvolal sa,lebo dufal ze najde pracu,zial doteraz ziadnu nema.pozicala som si peniaze na doplatok vyzivneho za 3 mesiace,pre mojho syna,aby nemal problemy zo zakonom,avsak uz dalej nema z coho platit 60 eur.je jeho povinnost platit,aj ked nema z coho?ja ho uz zivit dalej niesom schopna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prepac, budem mozno zla,ale...
    To 30 rocny chlap sa spolieha na to, ze jeho matka bude platit za neho vyzivne a ze ho bude zivit? A vyplakavat doma, ze nema pracu?

    Tisice muzov,ktori si nemozu najst pracu blizko bydliska odchadzaju do vacsich miest, ci za hranice aby sa uzivili. Neraz nechavaju doma manzelky a male deti...obetuju sa,aby rodinu uzivili.

    Jeho dieta ma predsa tiez svoje potreby a ma DVOCH rodicov,ktori su zodpovedni za jeho dostojny zivot. Co ked aj matka nema z coho dat viac ako dava? Nechaju dieta zahynut od hladu?

    Namiesto lutovania radsej posur syna, nech si co najskor hlada pracu aj mimo bydliska,aby sa dokazal postarat o seba a o jeho dieta.
    Od mamickynych plnych hrncov a pohodlicka sa sice tazko odchadza,ale kto chce pracu si najde...
    mamickine plne hrnce??to je vas pohlad.tisice muzov-slovakov si hlada pracu v zahranici.viem o tom,aj on tam pracoval 2 roky,v jednej fabrike s rumunmi,albancami,equadorcami..cernoska mu robila supervaizera..su tam cele rodiny slovakov.jedna postel v londyne v zatuchnutej plesnivej kutici,kde zijete na sackovych polievkach,aby ste usetrili na najom vas vyjde 300+ libier.ak vas nezavolaju vzdy do prace,privyrobite si umyvanim aut,riadov.volal priatelku a s dcerkou do uka,odmietla .tej sa dobre zilo na slovensku pri mamicke co sa jej starala o dcerku,a ona sa mohla venovat sama sebe,kamaratkam po restikach a priatelom zo zoznamky v AZ-POKECU..dva roky sa vydrzat da,ale dlhsie nie,ak pride choroba,o ktorej sa tu nechcem rozpisovat.musi byt doma,lebo sa lieci.vlani sa pokusal znova pracovat v zahranici,zial po tyzdni sme ho museli kvoli zlemu zdrav stavu dat dopravit domov.nejedna sa o pohodicku,jedina moznost v tomto pripade je taka praca aby mohol dochadzat ,

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No veď nemusí ísť hneď do anglicka, napríklad peugeot v trnave hľadá aj robotníkov, ponúka aj ubytovanie na ubytovni http://www.psa-slovakia.sk/sk/karier....php?ponuka=19

    alebo kia http://www.kia.sk/kariera/

    Veľa ľudí pracuje aj čechách.

    Aktuálne mám dvoch živnostníkov, ktorí skončili podnikanie s hlbokými dlhmi. A obaja si hneď našli prácu. A to teda nebývame v bratislave, ani v okolí. Jeden chodí do zahraničia, druhý začal ako pomocný robotník na stavbách v bratislave, dnes už našiel prácu aj doma.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    monikaabc Pozri príspevok
    mamickine plne hrnce??to je vas pohlad.tisice muzov-slovakov si hlada pracu v zahranici.viem o tom,aj on tam pracoval 2 roky,v jednej fabrike s rumunmi,albancami,equadorcami..cernoska mu robila supervaizera..su tam cele rodiny slovakov.jedna postel v londyne v zatuchnutej plesnivej kutici,kde zijete na sackovych polievkach,aby ste usetrili na najom vas vyjde 300+ libier.ak vas nezavolaju vzdy do prace,privyrobite si umyvanim aut,riadov.volal priatelku a s dcerkou do uka,odmietla .tej sa dobre zilo na slovensku pri mamicke co sa jej starala o dcerku,a ona sa mohla venovat sama sebe,kamaratkam po restikach a priatelom zo zoznamky v AZ-POKECU..dva roky sa vydrzat da,ale dlhsie nie,ak pride choroba,o ktorej sa tu nechcem rozpisovat.musi byt doma,lebo sa lieci.vlani sa pokusal znova pracovat v zahranici,zial po tyzdni sme ho museli kvoli zlemu zdrav stavu dat dopravit domov.nejedna sa o pohodicku,jedina moznost v tomto pripade je taka praca aby mohol dochadzat ,

    Skoro som sa pousmiala, typicka obhajoba mamicky ... ale uvedom si, ze tvoj syn ma 30 rokov . A typicke "kydanie"na priatelku ci expriatelku tvojho syna.
    Pri splodeni dietata boli dvaja a nemozes posudzovat jej starostlivost o dieta. Ono to zvonku moze vyzerat tak, ze ostava pri mame, lebo sa jej postara o dieta. ...ale ak od tvojho syna nemoze cakat ziadnu podporu (ten ma asi dost starosti postarat sa sam o seba a tiez to zjavne bez mamicky nezvlada), na koho ineho sa ma obratit?

    Kazdopadne, ak sa syn lieci (a nie je to len ucelova obhajoba matky, preco nemoze pracovat), ma narok na priplatok s davke v hmotnej nudzi.
    Mlady muz by mohol aspon vybavit si to, na co narok ma.

    77Monica je offline (nepripojený) 77Monica

    77Monica
    Dobry den, chcela by som sa aj ja spytat a poprosit o radu.. S priatelom sme tvorili par 2r. narodil sa nam syn kt. ma teraz 13meisacov. Kedze sme sa rozisli pre iny nazor a postoj k zivotu som sa vratila k rodicom aj s malym. Priatel bol zivnostnik, len pracu stratil a tiez zadlzil. Zacalo mu to prerastat cez hlavu, najrpv praca, neskor ja.. cokolvek som spravila bolo zle, chybu hladal hadam vo vsetkom, tak ako dovod sa hadat, pritom nie som hadavy typ, radsej mavnem nad bananou vecou rukou, no on to riesil dalej. Teraz sa mame dohodnut na vyzivnom.. neviem kolko by som mala pytat, kedze nema pracu.. nechcem povedat vela, ba ani malo. Mamina je na dochodku, velky prijem nema, no obraciam sa ohladom maleho sama, bez jej pomoci.
    Na kej sume by sme sa mali dohodnut? Dakujem za odpovede.

    vyzivovacia povinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.