Zavrieť

Porady

ako sa branit proti podvodnikom mmreality zilina

VÁŽENÝ PÁN MICHNÁČ.
Dovoľte,aby som Vám týmto spôsobom objasnil moju situáciu a postup pri zrealizovaní predaja bytu, ktorý ponúkala Vaša Žilinská pobočka na Bôrickej ceste v hodnote 34000 eur.
Po obhliadke bytu s maklérkou,sme na ďalší deň boli dohodnutí, že v kancelárii sa objasní situácia okolo tohto bytu a po vzájomnej dohode dáme 4000 eur, podpíše sa rezervačná zmluva a necháme pracovať kompetentného človeka na zdarný koniec pre všetkých zúčastnených pri tomto obchode.
Ako maklér, ktorý mal na starosti z realizovanie predaja tohto bytu bol pán Klein. Rodina, ktorá býva v tomto byte má neskutočné dlhy,ale po zložení 4000 eur a podpísaní rezervačnej zmluvy na 4 mesiace,nám p.Klein tvrdil ,že to nie je problém on vyčistí všetky dlhy,aby sme si na základe čistého LV potom požiadali o hypotekárny úver o čom komunikoval aj s pani zo Slovenskej sporiteľni, ktorá nám mala vybaviť úver. Vysťahuje rodinu,na čom sme sa dohodli a bolo aj dopísané do rezervačnej zmluvy,podpíšeme kúpno predajnú zmluvu vyplatíme zostatkových 30000 eur odovzdajú nám kľúče,potrasieme si rukami za úspešne prebehnutým obchodom a život pôjde ďalej.
ALE.....všetko bolo a je úplne inak.
Ubehli skoro 3 týždne od zloženia rezervačnej zálohy a žiaden obraz ani zvuk. Telefóny boli hluché,nikto nevolal, v mailovej schránke žiaden odkaz,ale aj poštová schránka zívala prázdnotou. Tak som sa rozhodol ,že zatelefonujem p.Kleinovi ,ako je teda na tom,ako postupuje pri dohodnutých krokoch. Tak som teda zavolal a pýtam sa na tieto skutočnosti a prečo sa mi za 3 týždne neozval. Odpoveď p.Kleina..Všetko je na najlepšej ceste,len ešte niečo čekuje-kontroluje a povedal, že som mu mal ja zavolať a už som mal mať zaisteného odhadcu,ktorý vypracuje znalecký posudok pre hypotekárny úver. Tak som teda začal odvolávať znalcov, ktorí toto robia. Pri telefonáte so znalcom som pochopil ,že niečo nieje v poriadku. Znalec si pýtal výpis z katastra nehnuteľností,čiže čisté LV, kópiu z katastrálnej mapy, potvrdenie o dokončení a odovzdaní domu do užívania,titul nadobudnutia rodiny Komanovej-kúpnu zmluvu, schematický pôdorys bytu...a ja som nič v rukách nemal. Tak som znova volal maklérovi, že teda čo znalec chce a požaduje a nato mi maklér odpovedal ,že to si musím zaobstarať ja sám!!!
Ja pracujem ako zoraďovač na CNC strojoch nie som maklér,ale je mi jasné,že tieto doklady musia mať a ponúknuť majitelia bytu. Alebo maklér na dobrej úrovni by ich mal mať v zložke nachystané pre kupujúceho.
Začal som chápať a vnímať kroky p.Kleina na úrovní, že sme sa stali obeťou nejakej ďalšej bytovej mafie ako to na Slovensku chodí, ktorá nás chce pripraviť o 4000 eur zo spotrebného úveru s 13% úrokom. Alebo neschopných ľudí, ktorí nevedia čo znamená slovo REALITNÝ MAKLÉR a čo je ich práca...podotýkam“poctivá práca“. Po neskoršom zhliadnutí internetu a stránok ako fórum, názory a hodnotenie MMREALITY na Slovensku a v Čechách ma oblial studený pot. Doteraz si vyčítam,že som toto neurobil skôr,ako som stlačil kľučku na dverách MMREALITY.
Ďalšie dni som venoval k zaistení právnej ochrany pri riešení tohto prípadu. Čo sa mi aj podarilo. Oslovil som a zároveň aj poveril plnou mocou pani právničku, aby ma zastupovala v tejto veci kúpy bytu. V kancelárii po podpísaní plnej moci sa pani telefonicky kontaktovala s pánom Placekom, že ma právne zastupuje a prečo po mesiaci sa v tejto veci kúpy bytu nič nerealizuje a všetko je tak ako pred mesiacom .Reakcia p. Placeka bola viac než prekvapivá. Podráždene kričal,že čo sa ona do toho stará a nemieni s ňou komunikovať.“VEDÚCI POBOČKY MARIAN PLACEK“.Čo viac k tomu dodať. Iba sa Vás pýtam. A to všade máte ľudí na tejto úrovní???
Naďalej pokračovala nechuť od p. Kleina so mnou komunikovať,nedvíhal telefón a keď som sa mu dovolal tak znova a znova dookola niečo preveroval, kontroloval, čekoval,ale hlavne odďaľoval a zahmlieval skutočnosti okolo tohto bytu. Ja keby som bol maklér,tak ešte predtým ako ponúknem byt na predaj si ho na komplet presvietim až obchod prebehne hladko, tým si zaistím dobré meno a čo najskôr dostanem províziu. Ale bohužiaľ taký maklér mi nebol súdený. Čo som bol prekvapený, že mi poslali na moju mailovou schránku dve nové ponuky od nich v tom istom meste. Prečo???Zistili ,že nedokážu zrealizovať predaj toho bytu??
Moje obavy o peniaze a byt boli čoraz väčšie,tak som sa rozhodol zistiť reálne skutočnosti. Všetky dlhy rodiny - od ktorej sme mali kúpiť byt, presahovali 34000 eur, ktoré sme mali zaplatiť ako konečnú cenu bytu. Dlh sa pohybuje okolo 50000 eur!!!.Boli sme priamo za tou rodinou v byte. Tam nám pani Komanová povedala, že dlhšiu dobu s ňou nik z realitky nekomunikoval. Až na niekoľko násobne volanie sa dostavil p.Klein, ktorý jej sľúbil ,že môžu bývať i naďalej v tom byte ako podnájomníci aj keď predajú ten byt. Podotýkam,že tá rodina má na bytovom družstve k dnešnému dňu 11000 eurový dlh. Takže my sme mali kúpiť byt aj s takýmito nájomníkmi. Po informáciach z bytového družstva som tiež nemal dobrý pocit. Právnik bytového družstva sa vyjadril na adresu makléra - žiadna komunikácia, neustále ich tlačil aby znížili svoje pohľadávky a ba dokonca ,aby tej rodine našli aj náhradné bývanie.

Pred dvoma týždňami nás kontaktovala TOMA,že sa chcú s nami rozprávať vo veci bytu rodiny Komanovej. Na dohodnutý termín sme sa tam dostavili aj s našou právničkou. Rozhovor prebiehal s priamou nadriadenou aj s právničkou z TOMY. Bolo mi oznámené,že už tej rodine zaslali oznámenie o výkone záložného práva. A že nakoľko v kúpe tohto bytu MMREALITY už dlhšiu dobu p.Klein nič nekoná aj keď im ten byt ponúkli na priamy predaj a zbytočne robí iba nepochopiteľné prieťahy, tak sa rozhodli, že nám ho priamo ponúknu oni. Ale ja som sa jasne vyjadril,že mám na tento byt podpísanú rezerváciu s MMREALITY,tak nemienim od nikoho iného tento byt kupovať,až po uplynutí platnosti tejto zmluvy.
Prehlasujem, že i naďalej máme záujem kúpiť tento byt cez MMREALITY.A nie som si vedomý ,že by som nejakým spôsobom porušoval rezervačnú zmluvu a blokoval v TOME tento byt. Pan Placek sa mi vyhráža s právnikom,nechce viac so mnou komunikovať. Som o tom presvedčený,že tento byt bol od začiatku ponúknutý za účelom podvodu na ľudí zainteresovaných kúpou tohto bytu. Stále trvám na všetkom čo som v uzatvorenej rezervačnej zmluve podpísal a mám záujem vec riešiť v spolupráci s Vašou RK .
Ak do uplynutia času tak ako to plynie z rezervačnej zmluvy nám MMREALITY neumožní kúpiť dohodnutý byt , alebo neskôr nevráti rezervačnú zálohu, tak budeme donútení sa brániť všetkými možnými právnymi krokmi.

A tie sú.:Ministerstvo spravodlivosti, kde je zo zákonne zriadená komisia,ktorá posudzuje podmienky spotrebiteľských zmlúv.
Slovenská obchodná inšpekcia.
Daňový úrad nech preverí príjmový doklad.
Bola zistená nezhoda medzi razítkom na príjmovom doklade a hlavičkou na rezervačnej zmluve.
Podám trestné oznámenie za podvod a neoprávnené obohacovanie.
A nakoniec občiansky súd.
A samozrejme, že oslovím všetky regionálne a celoslovenské noviny a tiež televíziu. Už som si to overoval a nebude problém napísať krátky,ale výstižný článok a podobne natočia krátku reportáž. Podobne využijem internet,sociálne siete- pokec,facebook,youtube.
Usporiadat
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

kokos, to je iný bordel

držím palce, aby všetko dopadlo dobre
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SSAndrea SSAndrea

SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac
Noo tak ako vidím mmreality sa nevedia alebo nemienia poučiť ani polepšiť. My sme cez nich predávali byt ešte v roku 2007 a poviem vám. sľubovali čo všetko za nás vybavia, veď mi len podpíšeme zmluvy. A "skutek utek". Všetky úrady, bytové družstvo no proste všetko sme si museli vybehať sami. A oni za to zhrabli 100 000 Sk a boli vysmiaty. Takého makléra by som dokázala robiť aj. Sa mi dodnes dvíha žalúdok a vrie mi krv v tele, keď vidím tie ich reklamy. takže ak by som ešte niekedy niečo predávala, radšej si to vybavím sama. Sú to absolútny amatéri
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No to naozaj vyznieva ako podvod.
Nakoľko ak má na byte záložné právo úverovka, tak bez vyplatenia dlhov to kataster neprepíše na nového majiteľa.
Asi sa chce realitka obohatiť na klientovi, tak si vymyslí nedodržanie podmienok rezervačnej zmluvy, ktorá je predpokladám urobená jednostranne v neprospech klienta.

No držím palec aby sa to vyriešilo.
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Chcem sa opýtať, či ste nežiadali od makléra preveriť všetkých exekútorov na základe plnej moci od predávajúceho, ktorí dali plombu na LV a taktiež došetriť na okresnom súde existenciu ďaľších možných exekúcií, ktoré sa ako ťarchy na LV ešte neocitli.
Žiadajte zoznam aktuálnych dlžôb /istina s príslušenstvom/ od všetkých exekútorov a písomne s nimi zrušte rezervačnú zmluvu, keďže zo zálohy na kúpu bytu nie je možné pokryť výdavky na existujúce dlhy.

INAK PRÁVE PRE TAKÝCH ŠUPLIKANTOV A AMATÉROV SA HÁDŽU VŠETKY RK DO JEDNÉHO VRECA. HAMBA IM! MALI BY STE ICH ROZNIESŤ PO VŠETKÝCH MÉDIÁCH!
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No a ja Vám poviem, ako realizuje predaj zadĺženého bytu fakt dobrá RK.
Odkúpi ho sama, za svoje vyplatí dlhy, očistí LV, znesie riziko na svoje trovy a až čistú ako Kristove oko nehnuteľnosť predá ďalej.
Naposledy upravil danushka : 20.05.12 at 00:38
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja mám tiež taký nepríjemný pocit,
že o rezervačnú zálohu sa budete ešte dlho súdiť na slovensku.

Už asi len treba elimininovať straty, a ak máš naozaj záujem o kúpu toho bytu, tak rokovať len a len s TOMA, samozrejme ked skončí rezervačné obdobie danej realitky.
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
danushka Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, či ste nežiadali od makléra preveriť všetkých exekútorov na základe plnej moci od predávajúceho, ktorí dali plombu na LV a taktiež došetriť na okresnom súde existenciu ďaľších možných exekúcií, ktoré sa ako ťarchy na LV ešte neocitli.
Žiadajte zoznam aktuálnych dlžôb /istina s príslušenstvom/ od všetkých exekútorov a písomne s nimi zrušte rezervačnú zmluvu, keďže zo zálohy na kúpu bytu nie je možné pokryť výdavky na existujúce dlhy.

INAK PRÁVE PRE TAKÝCH ŠUPLIKANTOV A AMATÉROV SA HÁDŽU VŠETKY RK DO JEDNÉHO VRECA. HAMBA IM! MALI BY STE ICH ROZNIESŤ PO VŠETKÝCH MÉDIÁCH!
To snáď nemyslíš vážne. Nie žeby to nemalo logiku, ale klientom som ja a čo všetko je treba by mala vedieť a spraviť realitka - však za to je tá provízia. Keď mám všetko vedieť a vybaviť si sám, tak nepotrebujem realitku.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To myslím vážne. Vedomie toho, že na LV je exekučná plomba priemerne inteligentného človeka asi nabudí k myšlienke, že dotyčná osoba môže mať viac dlžôb.
Podľa toho, ako zadávateľ formuloval svoj problém si nemyslím, že sa jedná o človeka, ktorý nevie rátať do 5 a preto dostal otázku takú, akú som položila.

Na trhu je veľa ponúk nehnuteľností a človek ak chce dobre kúpiť, musí jednať s RK, ak táto nehnuteľnosť je ponúkaná cez RK a je na ňu vystavená sprostredkovateľská zmluva.

Ďaľšia vec je za akú sumu sa byt ponúkal a aká je momentálna cena porovnateľných bytov. Či už tam nemohlo vzniknúť podozrenie na podvod.
1 0
poltry poltry

poltry je offline (nepripojený) poltry

Pekný deň prajem...a ďakujem
Naposledy upravil poltry : 22.05.12 at 12:34 Dôvod: prosba z mmreality
0 0
poltry poltry

poltry je offline (nepripojený) poltry

Prepáčte,že sťahujem moje príspevky....ďakujem
Naposledy upravil poltry : 22.05.12 at 12:00 Dôvod: prosba s mmreality
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
danushka Pozri príspevok
To myslím vážne. Vedomie toho, že na LV je exekučná plomba priemerne inteligentného človeka asi nabudí k myšlienke, že dotyčná osoba môže mať viac dlžôb. Na trhu je veľa ponúk nehnuteľností a človek ak chce dobre kúpiť, musí jednať s RK, ak táto nehnuteľnosť je ponúkaná cez RK a je na ňu vystavená sprostredkovateľská zmluva.Ďaľšia vec je za akú sumu sa byt ponúkal a aká je momentálna cena porovnateľných bytov. Či už tam nemohlo vzniknúť podozrenie na podvod.
Podľa toho, ako zadávateľ formuloval svoj problém si nemyslím, že sa jedná o človeka, ktorý nevie rátať do 5 a preto dostal otázku takú, akú som položila.
Nesúhlasím. Keď sa zo mňa samoštúdiom stane expert na posudzovanie LV, ťárch... tak RK nepotrebujem, ale ak si zaplatím RK, tak očakávam, že ma upozorní aj na to najmenšie riziko, ktoré mi hrozí, samozrejme, že rozhodnem sa ja. Môj realitkár napr. vedel čo chcem kúpiť a po dohode o cene stopol ďalšie jednanie o kúpe, pokiaľ nebudú odsťahovaní nájomníci ( ktorí v tom čase mne neprekážali ) . Jednoducho nebol ochotný zinkasovať za niečo peniaze, čo by som mohol ja v budúcnosti banovať. A tak sa predaj realizoval až po vyprataní domu. Po tejto skúsenosti som cez neho realizoval dva ďalšie nákupy, aj keď vyzerali na prvý pohľad bezproblémovo. A ani neľutujem tých pár stoviek eúr, za takéto jednanie si ich podľa mňa zaslúži.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lubko6394 Pozri príspevok
Podľa toho, ako zadávateľ formuloval svoj problém si nemyslím, že sa jedná o človeka, ktorý nevie rátať do 5 a preto dostal otázku takú, akú som položila.
Nesúhlasím. Keď sa zo mňa samoštúdiom stane expert na posudzovanie LV, ťárch... tak RK nepotrebujem, ale ak si zaplatím RK, tak očakávam, že ma upozorní aj na to najmenšie riziko, ktoré mi hrozí, samozrejme, že rozhodnem sa ja. Môj realitkár napr. vedel čo chcem kúpiť a po dohode o cene stopol ďalšie jednanie o kúpe, pokiaľ nebudú odsťahovaní nájomníci ( ktorí v tom čase mne neprekážali ) . Jednoducho nebol ochotný zinkasovať za niečo peniaze, čo by som mohol ja v budúcnosti banovať. A tak sa predaj realizoval až po vyprataní domu. Po tejto skúsenosti som cez neho realizoval dva ďalšie nákupy, aj keď vyzerali na prvý pohľad bezproblémovo. A ani neľutujem tých pár stoviek eúr, za takéto jednanie si ich podľa mňa zaslúži.
Ty rád pitváš moje príspevky, že?
Luboško, ukľudni sa .
Vypracovala som už toľko KZ a zúčastnila som sa toľkých odkupov zadĺžených nehnuteľností, že bežný smrteľník si ani nevie predstaviť, čo všetko číha a koľko prekážok môže vzniknúť pri zdanlivo ,,čistom! LV.
No čo ja už narobím, že na SK fungujú takéto pokútne RK a ľuďom ostávajú oči pre plač.

A niekedy sa treba spoliehať na vnútorný hlas, sedliacky rozum a keď sa kupuje strecha nad hlavou, nekupuje sa fazuľka, takže tam obozretnosti nikdy nie nazvyš.

Ustavične tu bojujem s názormi na RK. Ja som zažila v praxi maximálnu profesionalitu a spokojnosť všetkých strán. Na druhej strane denne ľudia riešia amatérstvo RK.
No bohužiaľ, asi musíme byť obozretní a selektovať na trhu. Preverovať a zisťovať, komu ideme zveriť svoje peniaze.
Čo na to povedať...
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
danushka Pozri príspevok
Ty rád pitváš moje príspevky, že?
Luboško, ukľudni sa .
Vypracovala som už toľko KZ a zúčastnila som sa toľkých odkupov zadĺžených nehnuteľností, že bežný smrteľník si ani nevie predstaviť, čo všetko číha a koľko prekážok môže vzniknúť pri zdanlivo ,,čistom! LV.
No čo ja už narobím, že na SK fungujú takéto pokútne RK a ľuďom ostávajú oči pre plač.

A niekedy sa treba spoliehať na vnútorný hlas, sedliacky rozum a keď sa kupuje strecha nad hlavou, nekupuje sa fazuľka, takže tam obozretnosti nikdy nie nazvyš.

Ustavične tu bojujem s názormi na RK. Ja som zažila v praxi maximálnu profesionalitu a spokojnosť všetkých strán. Na druhej strane denne ľudia riešia amatérstvo RK.
No bohužiaľ, asi musíme byť obozretní a selektovať na trhu. Preverovať a zisťovať, komu ideme zveriť svoje peniaze.
Čo na to povedať...
Prepáč. Rozhodne som to nebral ako útok na Teba. Aj ja som trochu skúsenejší, aj keď nie expert. Ale moja sedliacka logika ma vedie k tomu, že správna realitka vyrieši všetky problémy za mňa ( aj tie o ktorých je dnes netuším- nie som expert ) a za to ju platím. Ak nemám, resp.nemôžem realitke veriť, tak si musím nájsť niekoho iného a potom je podľa mňa otázka platenia realite veľmi otázna - za čo ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Súhlasím s Tebou.

Problém niekde asi bude.
Problém bude v tom, že naša legislatíva dovoľuje mať RK stále kdekomu, stačí, že vyhovuje kritériám, ktoré ustanovuje momentálny zákon.
Keby to však bolo tak, ako je to v doprave, že alebo treba mať vzdelanie,, alebo potrebnú prax a k tomu ešte aj nejaké tie skúšky z krajského úradu a na tie skúšky sa treba pripraviť, tak by tu nebolo v realitách toľko amaterizmu a neprofesionality.

Možno by sa mali samotné silné a najmä odborné RK vzbúriť voči takýmto šlendrianom a tlačiť na našich zákonodarcov, aby prijali také zákony, ktoré neumožnia podnikať ľuďom, čo ovládajú ,,trojkrížikový" realitný podpis.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Máme podobnú skúsenosť s firmou Peter Hatala ZEN-reality, taktiež zobrali zálohu a nevybavili predmet kúpy. Súd aj odvolací súd sme vyhrali, doteraz však peniaze nemáme. Uvidím, či sa nám podarí vymôcť naše peniaze. Aj toto je realita týkajúca sa realitných kancelárií na Slovensku
7 0
poltry poltry

poltry je offline (nepripojený) poltry

Dobrý deň.

Na základe zverejnenia môjho problému s MMREALITY na rôzných diskusných
fórach na internete,mi bola vrátená rezervačná záloha.

Ďakujem.

P.S.Internet je dobrá vec.
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak to je skvelé.
Dúfam, že dotiahneš kúpu bytu do konca a úspešne.
1 0
MM reality SK MM reality SK

MM reality SK je offline (nepripojený) MM reality SK

Vážený pane,
za spoločnosť MM reality by sme očakávali od vás ospravedlnenie za neúctivé
a nepravdivé slová na adresu našej spoločnosti.

Rezervačná záloha vám bola vrátená na základe toho,
že ste o vrátenie rezervačnej zálohy zažiadal konečne písomnou formou
a na základe tejto žiadosti vám centrála skutočne obratom vrátila rezervačnú zálohu.

Lebo vrátenie rezervačnej zálohy je v realitnej sieti MM reality zvykom,
ak sa obchod po analýze v čase platnosti rezervačnej zmluvy ukáže ako problémový.

Navyše ste o skutočnostiach a ťarchách na danom byte bol informovaný a vedel ste,
že sa jedná o zadlžený byt od spoločnosti TOMA, ktorá vec hodlá riešiť priamym predajom.

To že ste sa v čase platnosti rezervačnej zmluvy vy napriamo dohodol so spoločnosťou Toma
nebudem rozvádzať.
Verte, že makléri mali snahu vám predať v dobrej viere a doporučili vám nehnuteľnosť
v dobrej cene, čo potvrdzujete práve tým, že byt nakoniec napriamo kupujete od spoločnosti TOMA.

Ak klient dodržujte postupy ktoré sú jasne definované v rezervačnej zmluve
tak mu bude určite poskytnutá kvalitná služba.
Nemala by jej však predchádzať takáto verejná diskusia ,
lebo je v rovine krivého osočovania dobrého mena spoločnosti
a tým pádom musí reagovať aj naše právne oddelenie.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Tibor Kočuta
podpredseda predstavenstva
M&M reality holding a.s.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

MM reality SK Pozri príspevok
Vážený pane,
za spoločnosť MM reality by sme očakávali od vás ospravedlnenie za neúctivé
a nepravdivé slová na adresu našej spoločnosti.

Rezervačná záloha vám bola vrátená na základe toho,
že ste o vrátenie rezervačnej zálohy zažiadal konečne písomnou formou
a na základe tejto žiadosti vám centrála skutočne obratom vrátila rezervačnú zálohu.

Lebo vrátenie rezervačnej zálohy je v realitnej sieti MM reality zvykom,
ak sa obchod po analýze v čase platnosti rezervačnej zmluvy ukáže ako problémový.

Navyše ste o skutočnostiach a ťarchách na danom byte bol informovaný a vedel ste,
že sa jedná o zadlžený byt od spoločnosti TOMA, ktorá vec hodlá riešiť priamym predajom.

To že ste sa v čase platnosti rezervačnej zmluvy vy napriamo dohodol so spoločnosťou Toma
nebudem rozvádzať.
Verte, že makléri mali snahu vám predať v dobrej viere a doporučili vám nehnuteľnosť
v dobrej cene, čo potvrdzujete práve tým, že byt nakoniec napriamo kupujete od spoločnosti TOMA.

Ak klient dodržujte postupy ktoré sú jasne definované v rezervačnej zmluve
tak mu bude určite poskytnutá kvalitná služba.
Nemala by jej však predchádzať takáto verejná diskusia ,
lebo je v rovine krivého osočovania dobrého mena spoločnosti
a tým pádom musí reagovať aj naše právne oddelenie.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Tibor Kočuta
podpredseda predstavenstva
M&M reality holding a.s.
Milé MM reality,
ako úplne nezávislý človek, ktorý pracoval v jednej skutočne profesionálnej RK si Vám dovolím oponovať .
Nekomunikovať s klientom je neprofesionálne.
Pri vedomí, že na LV existujú ťarchy a Vy neprešetríte na základe plnej moci predávajúceho na okresnom súde, či voči nemu nie sú vedené ďaľšie exekúcie je šlendrianstvo a amatérstvo.
Pošlite svojich maklérov do praxe k fakt serióznym RK, aby sa naučili čo to je ochrana kupujúcho, povýšená nad samotný zisk RK a potom sa tu vyviňujte pre svetom nad internete.

Všetkým neprofesionálnym RK by mali vziať licencie, pretože obchod so strechou nad hlavou nie je obchod s fazuľkami a práve pre neprofesionálne RK padá dôvera voči RK, ktoré roky vyvíjajú profesionálnu činnosť a vo svojom obore o amaterizme nechcú ani počuť.

Pokora k podnikaniu a cudzím peniazom je veľmi dôležitá, ak nie najdôležitejšia.
4 0
mišičky mišičky

mišičky je offline (nepripojený) mišičky

Toto sa dnes objavilo na internete a nedalo mi to nestiahnuť a neprispieť k tejto téme, pretože mám tiež zlé skúsenosti so spoločnostou MMreality a špecialne s pobočkou Žilina a ich vedúcim Mariánom P. ktorý podviedol pri predaji mojeho 1 izbového bytu. Po tom ako som videla tento list začína mi to byť jasné...majú sa tieto podvody od koho učit...len mam obavu z toho ze takýmto spôsobom je vedené celé MMreality. Pokiaľ sa dá prečítajte si to a vytvorte si názor sami. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať