Zavrieť

Porady

S DPH, či bez DPH?

Chcela by som sa poradiť, ako vystaviť faktúru, či s DPH, alebo bez DPH. Sme slovenská firma, platitelia DPH. Objednala si nás slovenská firma, platitelia DPH, na prácu v Čechách. Faktúru ideme vystaviť slovenskej firme, ktorá si nás objednala. Podľa mňa by to malo byť s DPH ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Akú prácu? 16/1?- vtedy je miesto dodania CZ. registrácia v CZ.

    Dôležité sú tieto podotázky: Kto je osobou povinnonou platiť daň? Na koho prenášame daňovú povinnosť?

    15/1- miesto dodania je SR. (napr. oprava auta) FA s DPH

    anula1975 je offline (nepripojený) anula1975

    anula1975
    SilMar Group, ďakujem, mám ten istý nazor :-)

    anula1975 je offline (nepripojený) anula1975

    anula1975
    Betka, ide o opravu laserového zariadenia. Len ide o to, že nás si objednala slovenská firma, my ideme vystaviť faktúru tejto slovenskej firme a ona následne na to tej českej ... ďakujem

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    anula1975 Pozri príspevok
    Betka, ide o opravu laserového zariadenia. Len ide o to, že nás si objednala slovenská firma, my ideme vystaviť faktúru tejto slovenskej firme a ona následne na to tej českej ... ďakujem
    Takáto služba podľa mňa spadá pod § 15/1 - miesto dodania je tam, kde má odberateľ sídlo. Vaším odberateľom je slovenská firma, fakturujete s DPH, aj keď práce prebehli v ČR. Ona potom fakturuje do ČR bez DPH a uvádza do SV, ale to Teba už zaujímať nemusí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.