Zavrieť

Porady

Rychlost intertetu

Ahojte chcel by som sa spítať:
Kúpili sme net a máme napísanú rýchlosť download 2MB/s ale sťahuje nám to len 150-300Kb/s
Preco? a ako sa to dá riešiť?
Ďakujem.
Naposledy upravil oioioi216 : 23.05.12 at 16:35
Usporiadat
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
A nunenko skús mi podložiť tých tvojích 15% , to je už aká sprostosť, neraď ak máš trepnúť kravinu a radšej viac čítaj a študuj!!!
Tieto základé veci už roky neriešim. Viem ako to je už roky.
Ako sa pital, tak som odpovedal:
"rýchlosť download 2MB/s"
"sťahuje nám to len 150-300Kb/s "
15% z "rychlosti" bolo jednoducho napisané, ale vidím, že podaktorí objavili Ameriku.

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľudkovia, hádame sa tu o nepodstatnom.
Dôvodom, prečo sa "nefrčí" NA FULL SPEED je ten, že nie všade sú prenosové podmienka také, aby to umožňovali.
Príklad pre pochopenie:
Mám fáro, ktoré si dokáže frčať 180 km/h a od domu po dedinu mám širokánsku cestu - frčím 180 km/h (fízlov neriešme ). V dedine je síce široká cesta, ale áut je viacej - nuž rýchlosť už bude len 150 km/h. Z dediny do mesta je cesta plná, ale frčím 150 km/h dovtedy, kým sa cesta nezúži, rýchlosť je obmedzená na 80 km/h. Tak sa plazím osemdesiatkou. Za mestom som na diaľnici a frčím opäť 180 km/h až do cieľa.
Pointa: aj keď mám auto, ktoré dokáže frčať 180 km/h - moja maximálna rýchlosť na v určitom okamihu znížila na 80 km/h.
S internetom je to skoro podobné - z domu po providera má niekto 2MB/s (megabajty!), ale potom sieť je buď zaťažená, alebo nepodporuje takúto rýchlosť a ja už nesťahujem 2MB/s, ale len pár sto kilobitov za sekundu - jednoducho viacej nepustí. Rýchlosť celej siete (z bodu A do bodu B) je daná najmenšou rýchlosťou v tejto sieti!

>nunenko:
nemýľ si kolísanie rýchlosti v sieti - to fakt môže byť 10-15% +/- to čo si písal, nemá logiku.
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
hej, keď sa zamýšľam nemá,asi nikto nepochopil čo som chcel povedať, a možno ani ja.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať