Zavrieť

Porady

Som závislá na alkohole

Ahojte
neviete mi poradit na koho sa mam obratit ked som zavisla na alkohole...
/pijem raz do tyzdna vypijem asi 2litre vina/
som velmi nestastna, zufala a neviem ako sa mam z toho dostat....
Dakujem....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Eva 1234 Pozri príspevok
nemyslím si, že si závislá, si degustátorkou alkoholu
Degustovať = zistiť chuť zjedením či obliznutím malého množstva z niečoho...
V kontexte tejto definície je neprimerané zľahčovať a považovať 2 litre vína za degustáciu. Myslím, že Lilianka má problém, to množstvo i periodicita požitého alkoholu ju znepokojujú, uvedomuje si to a potrebuje to riešiť, preto nazbierala odvahu a zverila sa tu anonymne so svojím trápením.

Ja mám z napísaného skôr dojem, akoby na ten deň, keď si konečne môže vypiť, celý týždeň čakala... A to je vážne. Nehovoriac o tom, že netušíme, či má rodinu, deti, či trávi veľa času za volantom... Čo ak sa to množstvo vína bude zvyšovať, alebo sa zmení na tvrdý alkohol, čo ak sa začnú intervaly "degustácie" skracovať a čas potrebný na vytriezvenie predlžovať?

Nezľahčujte prosím tento problém. Lebo nemám pocit, že ide o recesiu...
Pre Lilianku: blíži sa víkend, ak po tej fľaške siahate pravidelne cez víkend, skúste po nej tentokrát nesiahnuť - ako Vám to tu už niekto radil predomnou... Alebo ešte lepšie - to víno sa k Vám predsa nejako musí dostať - skúste si ho teda nekúpiť... Ak to dokážete niekoľko týždňov za sebou, máte možno po probléme... Ale ak nie, vyhľadajte odbornú pomoc.

Ako dlhý čas takto pijete? Prežili ste nejaký stres, traumu - zo smrti blízkej osoby, z rozvodu, rozchodu, straty zamestnania, pocitu osobného neúspechu či zlyhania a to bolo spúšťačom?
Ak to dokážete, napíšte si na papier dôvody, pre ktoré pijete - odhoďte výhovorky a priznajte sa sama pred sebou. Najskôr treba pomenovať príčinu a potom liečiť následky... Držím Vám palce, ste odvážna žena, bol by v tom čert, aby to nezvádli...
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

danushka Pozri príspevok
Osobne poznám babičku, ktorá v júni oslávi 99 rokov. Ako rada by som bola na oslavách jej 100 narodenín. Každý deň poobede dostáva pohár červeného a to prosím s odorúčaním lekára.
Celý život tú svoju dávku dostala a nik si nepamätá, že by bola niekedy chorá alebo sa tackala.
Akosi sa nám tu rozchádzajú názory. Ja si to vínko rada dám v takej dennej dávke, rada sa dožijem vitálnej staroby ak dá Pánbožko, rada si tie novinky s okuliarikmi prečítam a s paličkou na podopretie trošku svojich vnukov a pravnukov podirigujem.

Ďaľšia vec. Kde je napísané, že keď si dá chlap večer dva poháre vína, zajtra ráno nafúka, alebo bude agresívny? Je to všetko vec metabolizmu, spaľovania a životného naladenia a otázky viem, alebo neviem bez toho fungovať.
Viete o tom, že Francúzi majú najvyšší počet obyvateľov nad 100 rokov z celej Európy?
A pritom ,,chlascú" každý deň.

Nemiešajme preto hruškovicu s jablkovicou, lebo práve táto kombinácia organizmu dobre nerobí.
Samozrejme, ak človek musí a nevie bez toho žiť, vtedy iné, ako abstinecia neostáva, vtedy si nemôže ani ten pohárik denne dať.Presne tento pripad som uviedla ja- zavislost, ako zivotna potreba a jediny ciel.

Môj prvý manžel bol alkoholik. Takže dôverne poznám ako to vznikalo, ako sa to prehlbovalo a ako z toho nešlo von. Napriek tomu sa na nápoje obsahujúce alkohol nepozerám ako na strašiaka.
V texte odpovedam.

P.S. Mame v blizkej rodine konkretny pripad alkoholizmu zeny po 50-tke. Zacalo to na VS. Sem tam na intraku poharik. potom ploskacik vecer potichu doma. Nikto nic nevedel. Islo to tak roky, vlny prisli, odisli. Stale sluby a ubezpecovanie, ze je to pod kontrolou. No, 3krat liecenie, prichod na liecenie po parou, po lieceni, prva cesta do obchodu s alkoholom. teraz stratila pracu- boli k nej slusni, dala si vypoved sama- dohodou. Co s nou bude nevieme, ale nasu pomoc nepotrebuje- ma to pod kontrolou.

Ja mam ku alkoholu velmi negativny postoj. Ani ja, ani moj muz vobec nepijeme, ja som fajcila 20 rokov, dakujem okolnostiam, ze uz 5 rokov nie, a vieme sa aj tak zabavit, posediet s kamaratmi, na oslavach uz si ludia zvykli. Ale nukali nas a tazko chapali, ze nam to nechyba a vlastne ani nechuti.
Naposledy upravil alaya1 : 25.05.12 at 18:52
6 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

2 litre vína raz za týždeň nie je žiadna tragédia.

Ja to skôr vidím tak, že tých 6 dní vás ničí tak, že to potom potrebujete spláchnuť.
Takže moja prvá rada znie: pozrite sa najskôr na dni pred vínnym dňom.

Druhá rada:
Skúste raz, len raz, ten vínny deň vynechať. Ak prežijete 2 týždne bez vína, o závislosti nemôže byť ani reč.
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mala som kamošku, ktorá pochádzala z "doktorskej rodiny". Otec lekár, pani lekárová v domácnosti vytvárala zázemie pre úspešnú manželovu kariéru, dve dcéry s vysokoškolským vzdelaním... Keď som išla tej kamoške za svedka na jej svadbe, vtedy som prvýkrát navštívila ich rodinu v malom slovenskom mestečku, akých je veľa...

Bez urážky - v správaní jej členov, či zariadení domácnosti bolo cítiť a vidieť typické znaky malomeštiactva... No ako sa mi zdôverila kamoška, ich rodina mala problém - matkin alkoholizmus. Skryté fľašky za klavírom, v skrinkách, v bielizníku - tak, aby to nikto cudzí nevidel a netušil, veď prepánajána - čo by na to ľudia povedali ... Pila pomaličky, nenápadne, osamote, žiadne scény, nikomu navonok neubližovala - len sama sebe... Alkohol bol jej tichý a verný spoločník, keď manžel trávil celé hodiny v službe a dcéry si budovali kariéru v hlavnom meste...

Možno Lilianka zažíva niečo podobné, na rozdiel od pani doktorovej si však svoj problém dokázala priznať a pomenovať ho. Bolo by fajn, keby sa tu ukázala ... Veď kto z nás nemá nejaký problém a kto z nás je bez viny?
5 0
eNBe eNBe

eNBe je offline (nepripojený) eNBe

Ahojte! Moje meno je Samuel, a som človek ktorý si prešiel problém závislosti na drogách a s tým spojené peklo na Zemi, no sláva Bohu som sa z toho dostal. Dnes žijem slobodný život s mojou prekrásnou manželkou, a rád pomôžem ľuďom čo prežívajú podobné veci ako som si prežil ja sám, prípadne poradím ich rodinným príslušníkom. Kontaktovať ma môžete cez moju stranku. ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Pi dokiaľ je lacné. Česi ho už momentálne zdražujú o 10 Kč za liter.
Možno si poviete, že nemám zmyseľ pre humor, no myslím si, že tu v tejto téme sú podobné poznámky dosť ...... ako to napísať, nemiestne?

No skúste nabudúce predtým ako niečo napíšete aj porozmýšľať. Ja dávam "klobúk dole" pred Liliankou za to, že sa vôbec odvážila otvoriť túto tému + za to, akým spôsobom to urobila.

Chcel by som vidieť ľudí čo si robia z takýchto tém srandu ako by asi písali oni " ... mám známeho, a ten má známeho ktorý má taký problém......neviete poradiť?", alebo tak nejak

Tak prosím, nerobte si srandu z tém ktoré môžu byť pre niekoho životne dôležité.
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja som raz niekde čítala o šoférovi z povolania, ktorý chodil na týždňovky, potom cez víkend si vypil, pravidelne, roky. Nakoniec sa zistilo, že bol závislý od alkoholu a musel sa liečiť. Takže to je aj o inom, treba aj na gény pozrieť, niekto pije denne, a nemusí byť závislý, niekto raz za týždeň a môže byť závislý. Prvá otázka, to vypije naraz 2 litre a spije sa do nemoty? Druhá otázka, bol v rodine niekto závislý od čohokoľvek?
4 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Ja mám kamošku , ktorá tiež ,,pila potajomky,, .Prešlo to do takej mieri , že sa spila do nemoty a bola ,, hospitalizovaná ,, .
Priznala si to , že má problémy s alkoholom a spolu s doktormi , pevnou vôlou a chcením so sebou niečo urobiť sa to normalizuje.
Držím palce a želám veľa síl.A ak má LILIANKA ,,deti,, nech ony sú tým hnacím motorom k ,,boju s týmto problémom,,.
4 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Osobne poznám babičku, ktorá v júni oslávi 99 rokov. Ako rada by som bola na oslavách jej 100 narodenín. Každý deň poobede dostáva pohár červeného a to prosím s odorúčaním lekára.
Celý život tú svoju dávku dostala a nik si nepamätá, že by bola niekedy chorá alebo sa tackala.
Akosi sa nám tu rozchádzajú názory. Ja si to vínko rada dám v takej dennej dávke, rada sa dožijem vitálnej staroby ak dá Pánbožko, rada si tie novinky s okuliarikmi prečítam a s paličkou na podopretie trošku svojich vnukov a pravnukov podirigujem.

Ďaľšia vec. Kde je napísané, že keď si dá chlap večer dva poháre vína, zajtra ráno nafúka, alebo bude agresívny? Je to všetko vec metabolizmu, spaľovania a životného naladenia a otázky viem, alebo neviem bez toho fungovať.
Viete o tom, že Francúzi majú najvyšší počet obyvateľov nad 100 rokov z celej Európy?
A pritom ,,chlascú" každý deň.

Nemiešajme preto hruškovicu s jablkovicou, lebo práve táto kombinácia organizmu dobre nerobí.
Samozrejme, ak človek musí a nevie bez toho žiť, vtedy iné, ako abstinecia neostáva, vtedy si nemôže ani ten pohárik denne dať.

Môj prvý manžel bol alkoholik. Takže dôverne poznám ako to vznikalo, ako sa to prehlbovalo a ako z toho nešlo von. Napriek tomu sa na nápoje obsahujúce alkohol nepozerám ako na strašiaka.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lilianka11
Ahojte
neviete mi poradit na koho sa mam obratit ked som zavisla na alkohole...
/pijem raz do tyzdna vypijem asi 2litre vina/
som velmi nestastna, zufala a neviem ako sa mam z toho dostat....
Dakujem....
Tzv. príležitostné konzumovanie, nie si závislá (to by si musela konzumovať 7 dní v týždni a od doby, keď otvoríš oči do doby, kedy "odpadneš". Nie je to také strašné - si v norme. Skús to riešiť zistením toho, čo ťa núti si dať a toto odstrániť (asi nejaký problém, stres z práce) - vypadni z domu, choď na špacír, pokecaj s kamarátmi a pod.
3 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Výcuc z interview v SME Vlada Schwandtnera (bývalý alkoholik - teraz sa stará o závislých na alkohole a drogách)

Pili ste každý deň?

Ako kedy, v zásade som bol kvartálny opilec. Každý totiž pije inak - niekto sa ráno zobudí a musí sa napiť, aby sa prestal triasť, potom ide do roboty, aby bol o dvanástej opitý už druhý raz. Tí sú najhorší, najrýchlejšie idú dole vodou. Ja som sa tam nikdy nedopracoval, lebo som nepil otravy, nebol som na ne odkázaný. Ešte to by mi chýbalo, aby som „lúchal" víno z fľaše alebo z horčičákov. Kdeže, ja som si pokojne aj pol hodiny leštil pohár, aby som to mal fajnové.

Okrem toho je rozdiel v pití medzi mužmi a ženami. Ženy pijú tajne, muži najmä preto, aby mohli byť v šenkovej atmosfére. Ja som mal vždy doma pijatiky ako o život, ale vzácnejšie mi bolo ísť do krčmy na pivo a pol deci. Sú vinári fajnšmekri, existuje aj spodina. Najhoršie sú na tom tí, ktorí vypijú aj mŕtvemu z ucha.

Ja som nesmel okoštovať, lebo som chytil slinu a týždeň v jednom kuse pil. Niekto sa opije len štyrikrát do roka, ťahá to týždeň a ani si neuvedomuje, že je alkoholikom. Už sa na to všetko pozerám inak, keďže som na opačnej strane, hľadám v tom nejakú logiku, hoci je to ťažké.
----------------------------------------------------
Okrem toho 2l za 1deň to je: (ak máš 70 kg a piješ celý deň od 6:00 do polnoci :

Akhttp://www.alkoholmetr.cz/index.php

Dosaď si "svoje čísla"
----------------------------------------------------
toto je stiahnuté tiež z internetu:

Ako návod na „zdravé pitie“ uvádzame množstvá, ktoré odporúčajú slovenskí akademici zo SAV.

Hranicou pre mužov sú 2 nápoje so štandardným obsahom alkoholu za deň pre ženy 1 nápoj .
Pričom obsah alkoholu je pre 1 štandardný nápoj 14g etanolu.
Muži: 2 nápoje so štandardným obsahom alkoholu zodpovedajú cca :

700 ml piva alebo
300 ml vína alebo
60 ml destilátu za deň.

Ženy: 1 nápoj cca:

350 ml piva alebo
150 ml vína alebo
30 ml destilátu za deň.

Je dôležité zdôrazniť slovko "alebo". Je možné aj nápoje kombinovať, ale tak, aby obsah alkoholu nepresiahol odporúčané hodnoty (Muži napr. 300 ml piva a l50 ml vína za deň).
Toto je vodítko aj pre tých, čo si myslia, že sú "borci" a ich sa alkoholizmus netýka. A toto odporúčanie neznamená, že celý týždeň nepijem a potom si ako žena dám napr 7x 1,5 dl vína
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

kataldo Pozri príspevok
Oliwa, zavislý len potrebujú, aby sa o nich hovorilo, keďže sa nevedia inak presadiť
Myslím, že závislí potrebujú pomoc. Hlavne, ak o ňu žiadajú...
Nesúhlasím s Tvojím názorom. Pozri sa trebárs na ľudí úspešných vo svojich povolaniach - čo ja viem: redaktor Jožo Kubáni, ľudia zo šoubiznisu - Kaiser, Holubová, Ertzler, Menšík, Durdík, Duchoň, alebo slávnu Edith Piaf, Whitney, či Jacksona a desiatky či stovky ďalších... Tiež majú/mali svoje závislosti napriek úspechu v práci. Len sa im to nejako vymklo z rúk...

Poznám lekára, ktorému skrachovalo manželstvo - aj pre alkohol. V ambulancii i za operačným stolom bol vždy fit a odviedol dobrú prácu, ale keď prišiel domov, rád siahol po poháriku a býval aj agresívny. Nikto by to o ňom nepovedal. Až raz to jeho manželka nezvládla a po vyše 20-rokoch od neho odišla... On si myslí, že všetko zvláda. Svoje domáce úlety s kvalitným vínkom kompenzuje pravidelným namáhavým športom a udržiava sa tak vo forme. Ale už nie je primárom - odvolali ho... Tak má doma večer opäť dôvod siahnuť po fľaške...

Ktovie, čo práve robí "naša" Lili... Dávno tu nebola...
Naposledy upravil Oliwa : 25.05.12 at 07:43
3 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

IVETA N Pozri príspevok
myslela som Tvoju skúsenosť nie zadávajúcu .
A plne súhlasím , s tým, že či na základe vypitia 2 l vína sa ,,stáva závislou,,. Aj já si vypijem , keď dostanem chuť a nie kedy nielen vínko .
Ona si podla môjho názoru musí v prvom rade uvedomiť potrebu pitia , všetky veci, udalosti a okolnosti, že prečo musím vypiť to vínko a či ho musí vôbec piť?
Ivetka, každý raz nejako začal. Ja keby som vypila litrík vína skončím na ARO. Pre niekoho sú dva deci spúšťač. Pre niekoho ani dva litre denne nemusia skončiť závislosťou. Veď sme si nakúpili aj nejaké gény. A že drží 6 dní a teší sa na siedmy deň už o niečom svedčí. Zadávateľka to cíti ako problém, tak to problém je. Aj alkoholik, ktorý neabsolvuje liečenie z vlastnej vôle ale zo súdneho rozhodnutia, sa teší celé tri mesiace, ako si dá na privítanie zo slobodou pohárik. Ak to zadávateľka myslí vážne, tak urobila prvý krok, že to priznala. Hneď v úvode však dostala studenú sprchu. A to je pri závislostiach nie veľmi pozitívny krok okolia.
3 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Pikoška Pozri príspevok
Ivetka, každý raz nejako začal. Ja keby som vypila litrík vína skončím na ARO. Pre niekoho sú dva deci spúšťač. Pre niekoho ani dva litre denne nemusia skončiť závislosťou. Veď sme si nakúpili aj nejaké gény. A že drží 6 dní a teší sa na siedmy deň už o niečom svedčí. Zadávateľka to cíti ako problém, tak to problém je. Aj alkoholik, ktorý neabsolvuje liečenie z vlastnej vôle ale zo súdneho rozhodnutia, sa teší celé tri mesiace, ako si dá na privítanie zo slobodou pohárik. Ak to zadávateľka myslí vážne, tak urobila prvý krok, že to priznala. Hneď v úvode však dostala studenú sprchu. A to je pri závislostiach nie veľmi pozitívny krok okolia.
Súhlasim , preto som napísal aj môj ďalší príspevok o mojej kamoške pomohlo jej len to ,že sa o probléme vyrozprávala a hlavne mala s kým , pretože ju okolie nezavrhlo , nikto sa jej neotočil chrbtom .Som aj toho názoru, že treba mať pevnú vôlu a povedať si ,, nie ,,
čudovala som sa aj já , že prišla taká ,,sprcha,, .Mne vždy keď mi je smutno alebo mám nejaký problém , jednoducho idem sa sem ,,vypopísať,, a len to , že niekto si prečíta môj príspevok ma poteší.

PS : ale sme Ľudia takí aj onakí dokým sa nás problém netýka a nezažijeme ho na vlastnej koži tak to nepochopíme a nevieme posúdiť aké to je ťažké v tomto prípade , že sa stým takto verejne priznala.A nestačí len chcieť treba aj konať a zbaviť sa ,,toho,, lebo bude celé okolie ktorému na nej záleží ,, neštastne,, .
Naposledy upravil IVETA N : 24.05.12 at 13:32
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja som zdesená že ľudia nepovažujú za pitie už 2-3 poháriky vína denne po večeri..... To ako sa vám pracuje na druhý deň v robote? Ako sadnete za volant? Nie ste podráždení, ospalí, pomalí alebo naopak hyperaktívni? Veď ste pravidelne deň čo deň pod vplyvom alkoholu a len každý večer prikrmujete .... opicu. Aký je rozdiel medzi denným, alebo večerným pitím ? No predsa žiadny.

Podľa mňa už toto je závislosť: musieť mať každý večer po večeri 2-3 poháriky červeného (bieleho, piva).
A je len otázkou času kedy sa z 2-3 pohárov stanú najprv 4, potom 5, 6,..... V podstate už ide o litre denne (aj keď večer) a nie o poháre. Stačí malý problém: manžel sa usmeje viac na susedu, deti donesú zlé známky, nedajbože v rodine nejaké nešťastie a je z toho popíjanie aj cez deň aby človek zabudol. Každý alkoholik si myslí že má pitie pod kontrolou ..... nie nemá.

Som bývalá manželka alkoholika - myslíte že pil od začiatku? Nie nebola by som si ho vzala. Pomaly, postupne, nenápadne - ale pravidelne si zvyšoval dávky. Pitie si však nepripúšťal, ak som to povedala to bola urážka. Skončil ako bezdomovec, odvrhnutý rodinou, zomrel na dg: cirhóza pečene.
Naposledy upravil hubatá : 26.05.12 at 07:24
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj
Tak potom prečo infikuješ svojimi názormi aj iných?
Vari nemá každý právo sa rozhodnúť, ako naloží so svojím životom? Prečo si myslíš, že iba ten tvoj názor je najsprávnejší?
Vieš čo mi dalo roboty dostať späť Tvoj vymazaný príspevok?

Môj názor nie je ten najsprávnejší.

Už tri dni mi hubatá hádže naškrobené rukavičky a odkazy necháva po minikomentároch, tri dni mi je v pätách, tie jej rukavičky zbieram a galantne jej ich podávam.

Takže som sa dozvedela o sebe asi toto:
z jej daní vychovávam čierne dieťa, ona by chcela, aby som z jej daní vychovávala biele...
Chlascem po večeroch s mužom a 99r. babičkou, čiže som závislá, či sa mi to páči, alebo nie.
Odkazy hubatá necháva aj v zamknutých témach, vždy má čo povedať, inak by sa nemohla volať hubatá.

Ďaľšiu naškrobenú rukavičku hubatej nezodvihnem, kto to tu má po nej dookola zbierať.

Na otázku, či nemá každý právo naložiť so svojim životom, odpovedám MÁ a nik nemá právo mu do toho hovoriť a posudzovať ho.
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
eNBe Pozri príspevok
...Nejde o to aké množstvo udala. ..
... o tom som ani nepísal - zvýraznil som periodicitu - 1 x týždenne (čo chápem tak, že 6 dní nič, siedmy áno); čo som poznal odkázaných na alkohol, museli to mať denne, a hneď od rána... osobne som to videl - bol nalačno, a vo výťahu nevedel trafiť tlačidlo príslušného poschodia... tomu sme hovorili závislosť. ale možná sú aj iné štádia, rozhodne treba začať v tom rannom, je väčšia nádej na úspech.
2 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

myslela som Tvoju skúsenosť nie zadávajúcu .
A plne súhlasím , s tým, že či na základe vypitia 2 l vína sa ,,stáva závislou,,. Aj já si vypijem , keď dostanem chuť a nie kedy nielen vínko .
Ona si podla môjho názoru musí v prvom rade uvedomiť potrebu pitia , všetky veci, udalosti a okolnosti, že prečo musím vypiť to vínko a či ho musí vôbec piť?
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ďakujem za presunutie príspevkov z Conanovej témy, lebo som na ne chcela reagovať. Oliwa ma predbehla, súhlasím s ňou a len doplním:
závislosť prichádza potichúčky a nebadane, konzumovať alkohol 7 dní v týždni to už je posledné štádium. Lilianka si to uvedomuje, u nej asi nejde o pohárik vína k večeri. Držím jej palce.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Takže danushka "cuckáte" všetci traja po večeroch s "čistými hlavičkami"????


hubatá

46 Minutes Ago #11575

Nosné kvapky, valeriánske kvapky obsahujú tiež len malé množstvo alkoholu.... ale ide o tú pravidelnosť z čoho sa stáva závislosť.
Hubatá, myslím, že za posledné dni si sa už prejavila dostatočne v niektorých témach...

Ďakujem Ti za upozornenie na moju závislosť.
Ako odborníčka na závislosti by si však mala vedieť, že závislosť na nosných kvapkách nemá s minimálnym množstvom alkoholu v nich s alkoholom ako takým nič spoločné.
Medzi abstinenčné príznaky závislého na nich patrí panika, že ak si ich do nosa nenakvapká, zadusí sa. Potrebuje suchú sliznicu nosa zvlhčiť a nie jej dať dávku aloholu.
A to sú už ale hrušky s jablkami.

Som však rada, že svoje napätie máš kde ventilovať.
Naposledy upravil danushka : 26.05.12 at 08:31
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Hubatá, dnes ti nejako nerozumiem, možno mi niečo ušlo, ale chápem tvoje veľmi zlé skúsenosti s alkoholikom, mali sme takého suseda v paneláku, to boli iné horory. Nemusíš preto ale písať, že kto si občas dá či už pohárik vína alebo piva, je závislý. Ak si jeden pohár piva cuckám večer napríklad 2 hodiny pri telke, je to závislosť? No niekedy je už to pivo také teplé, že ani nedopijem, ale vylejem. Mne pivo ako také chutí, občas si teda kúpim. Aj na dovolenke si dám po večeri nejaké to malé pivko, môj muž si dá pohár červeného. Cez deň by som nedokázala piť nič.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Indeed Pozri príspevok
ja sa odvolávam na spomenuté dfinície závislosti,ktoré hovoria, že v určitom štádiu je závislosť viditeľná aj navonok
Lacko, skúsim cez citáciu Teba, lebo chcem niečo aj o tabuľkách, ktoré si spomenul. Už na všetko sú tabuľky a definície. Aj na spodné prádlo sú tabuľky, a občas mi podľa nich nesadne. Závislosť je nedeliteľná. Závislosť na drogách, alkohole, tabletkách, vibrocile, sexe, porne, nákupoch, hracích automatoch je jednoducho - ZÁVISLOSŤ. Len čísielka sú iné pri hlavnej diagnóze podľa výberu závislého. A táto téma je celkom fajn, a je tu aj pokoj. Neviem si predstaviť, že by tu boli jednofarebné názory, veď to by boli potom falošné tóny a o ničom muzika. Rozbitá komunita vyzerá inak, ako táto súhra duší. Inak bude posudzovať závislosť závislý, inak rodinný príslušník, inak priateľ závislého a inak nepriatelia závislých.

P.S. Kvaka, včera som mala reč s kamoškou odborníčkou a vraj aj tramal spôsobuje závislosť. Závislý od neho sú na light udržiavacej dávke. Zistíš to len náhodou, ak niekde nájdeš opomenutú fľašku, alebo prázdne plato. Takže to máš z pravej ruky odborníka. Ja občas na osadenstvo v týchto našich témičkách myslím aj po pracovnej dobe na Porade.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať