Zavrieť

Porady

čo na vošky na broskyniach?

Nazdar poraďáci, moje broskyne v tomto čase /koniec mája/ brutálne napadli vošky. Sú to tie zelené vošky broskyňové. Prosím poraďte mi čo na ne v tomto období? Keďže sú na stromoch už malé plody, tak asi žiadna brutál chémia sa asi nebude dať použiť. No ťažko sa mi len prizerať ako mi ničia celé stromy. Vopred dík všetkým čo mi niečo napíšu.
Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

bryndziarik Pozri príspevok
Zdravím petermikuláš,

chcem sa spýtať - vyskúšali ste niečo nechemické na tie vošky? Zabralo to? Mám totiž podobný problém - na broskyniach a už aj na slivkách sú riadne kolónie zelených vošiek. Práve dnes podvečer som ich postrekoval cibuľovo-cesnakovým macerátom (snažím sa vyhnúť chemickým postrekom, pretože v blízkosti už dozrievajú čerešne a višne). Som zvedavý či to aspoň trochu pomôže...
Pekný deň, prepáčte pár dní som tu nebol. Broskyne som postriekal prípravkom Vektafid A. Tu je nejaké info o tom: http://www.abczahradkar.sk/vektafid.htm Nie je toxický pre človeka a tým pádom nemá žiadnu ochrannú lehotu.
0 0
bryndziarik bryndziarik

bryndziarik je offline (nepripojený) bryndziarik

Ďakujem. Zrejme to vyskúšam keďže cibuľový macerát nezabral.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pred týždňom som kúpil lepidlo na hmyz, na mladých stromčekoch (hrušky) som mal vošky a mravce, ktoré sa o nich starali. Kmeň som oblepil lepiacou páskou a potrel lepidlom. Včera som ich skontroloval a po mravcoch a voškách ani chýru. Takže ja môžem jednoznačne odporučiť lepidlo na hmyz.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať