Zavrieť

Porady

Zdravotné poisťovne - elektronické doručovanie

Chcela by som sa opýtať, keďže zatiaľ s tým nemám skúsenosti, nakoľko som mala len "dohodárov". Aké kroky treba na to aby som v elektronickej podobe odovzdávala výkazy do zdravotných poisťovní VŠZP, Dôvera, Union za TPP? (ako to bežne robíme do SP) za zamestnancov? A ako to prebieha? alebo sa to dá riešiť nejako cez účtovný program?
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Na stránke každej ZP je tlačivo - žiadosť o registráciu el. zasielania, ktorú treba vyplniť - napr. VŠZP na stránke https://portal.vszp.sk/vszp-portal-e...5-F817F9C53808 a tam je "Registrácia". Ja som to vybavovala hneď ako bola táto možnosť, takže si to už dobre nepätám, ale viem že všeobecná bola najkomplikovanejšia. Možno to zjednodušilii, tam bol problém v tom, že šlo o dva dokumenty, ktoré sa museli vypisovať (a myslím, že aj odoslať) na tom istom počítači. El. podpis sa potom už dal inštalovať do hocijakého počítača. UNION a Dôvera sú jednoduché. Vždy je tam návod. Odosielanie je potom už jednoduché, aj keď každá poisťovňa má iný spôsob - GRID kartu, alebo meno a heslo, prípadne aj PIN. Zo miezd údaje exportuješ v podstate tak, ako SP.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    vo všzp dostaneš grid kartu + certifikát na podpisovanie, dôvera - grid karta (ako sp), union - neviem

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    srska Pozri príspevok
    vo všzp dostaneš grid kartu + certifikát na podpisovanie, dôvera - grid karta (ako sp), union - neviem
    Union - login, heslo, PIN.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    a to všetko dostanem sama na seba a za koho budem robiť výkazy je jedno? či?
    a účtovný program spolupracuje?

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    čiže stačí napr. do Union a Dôvery keď pôjdem osobne, poviem, že chcem elektronickú službu a hotovo? :-))

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KatarinaNR Pozri príspevok
    a to všetko dostanem sama na seba a za koho budem robiť výkazy je jedno? či?
    a účtovný program spolupracuje?
    šak tak ako to robíš v sp - mala si alebo máš dohodárov. ja to mám tak - koľkým klientom robím účto - toľko ich mám v sp a všzp na mojom konte(ako napr. na eTaxe) full servis u dôvery je to inak - jeden klient - jeden prístup
    k účtovnému programu: snáď mvvp do sp nerobíš handy - podobne ako do sp (tam ide xml súbor), tak aj do zp exportuješ mv ale v tex formáte

    KatarinaNR Pozri príspevok
    čiže stačí napr. do Union a Dôvery keď pôjdem osobne, poviem, že chcem elektronickú službu a hotovo? :-))
    eé - treba: napr. u všzp buď z konateľom alebo sama s plnou mocou (je na webe všzp). u dôvery podobne.

    Zdravotné poisťovne - elektronické doručovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.