Zavrieť

Porady

513 - naklady na reprezentaciu

Moze m niekto poradit ako uctovat dost vysoke naklady na reprezentaciu, ktore vo firme mame. Ide nielen o nakup kavy, cukru a podobnych drobnosti - obcerstvenia, ale dost casto sa davaju do nakladov aj blocky za pracovne obedy, vecere podobne. mozem to vsetko davat na ucet 513? Ak je uctenka s DPH, zauctujem asi len celkovu sumu, bez moznosti odpoctu DPH?
Dakujem
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Beatrice Pozri príspevok
prosím Vás súrne, na konci roka účet 513 nevyhodíte z nákladov? NIE, NEVYHODÍME.
Necháte všetko tam zaučtované ÁNO, až v daň. priznaní to dáte ako pripočitateľnú položku? ÁNO.
... v texte...
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
surne by som potrebola odpoved. ked mam tričká ako reklamny material firmy, zaraduje sa medzi repre naklady alebo mozem zaučtovať na 501? su to v hodnote mozno 5 €. a aká je hranica ked si to mozem dat na 501 a kedy uz na 513?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

V Skk to bolo 500,- bez DPH , teda 5 EUR sa tam určite zmestí, dopĺňam po novom to je 16,6 EUR
Naposledy upravil babi2 : 20.05.09 at 12:24
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
dakujem
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Čo všetko mám dať na účet 513. Ide mi napríklad o vizitky,pečiatky, hygienické potreby, kuchynské náčinie ako napr.vidličky,lyžičky,misky,tanieriky, ktoré sa používajú pri občerstvení návštev /podotýkam nie s logom firmy/.
Ďakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

psps Pozri príspevok
Čo všetko mám dať na účet 513. Ide mi napríklad o vizitky,pečiatky, hygienické potreby, kuchynské náčinie ako napr.vidličky,lyžičky,misky,tanieriky, ktoré sa používajú pri občerstvení návštev /podotýkam nie s logom firmy/.
Ďakujem
Čo všetko nie je nevyhnutné na udržanie a zvýšenie príjmov, ide na 513. Vizitky, pečiatky (aj hygienické potreby) by som uznala ako náklad. Ostatné je diskutabilné. Ešte tak šálky na kávu a poháre.
Ide o to, čo si obhájite.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Čo všetko mám dať na účet 513. Ide mi napríklad o vizitky,pečiatky, hygienické potreby, kuchynské náčinie ako napr.vidličky,lyžičky,misky,tanieriky, ktoré sa používajú pri občerstvení návštev /podotýkam nie s logom firmy/. Toto všetko vymenované nie je repre, ale daňovo uznaný náklad.
Ďakujem
Odpoveď v texte.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Napíšte mi ešte nejaký príklad, čo by malo ísť na 513. Viem, že občerstvenie a ešte čo napríklad? Dík.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Napíšte mi ešte nejaký príklad, čo by malo ísť na 513. Viem, že občerstvenie a ešte čo napríklad? Dík.
Sú to náklady na reprezentáciu, napr. kvety pre partnerov, rôzne prezenty, káva, alko....
0 0
Janajaja21 Janajaja21

Janajaja21 je offline (nepripojený) Janajaja21

Mám tomu rozumieť tak, že obedy, kvety a iné zakúpené prezenty, ktoré nie sú z logom firmy, ktorá účtuje o reprezentačnom, idú na 513, bez nárok odpočtu DPH, a prezenty z logom firmy, ktoré som si dala vyrobiť v reklamke idú na 501, a sú nárokom na odpočet DPH.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janajaja21 Pozri príspevok
Mám tomu rozumieť tak, že obedy, kvety a iné zakúpené prezenty, ktoré nie sú z logom firmy, ktorá účtuje o reprezentačnom, idú na 513, bez nárok odpočtu DPH, a prezenty z logom firmy, ktoré som si dala vyrobiť v reklamke idú na 501, a sú nárokom na odpočet DPH.
Áno, tak, ak sú to reklamné predmety s logom firmy,( po starom do 500.- Sk) účtujeme ich na 501AE, s nárokom na odpočet dph. U 513 nie je nárok na odpočet dph.
0 0
Janajaja21 Janajaja21

Janajaja21 je offline (nepripojený) Janajaja21

Čítam vašu diskusiu na tému reprezentačné, ak som tomu správne pochopila tak obedy, kvety a iné prezenty pre zákazníkov pokiaľ nie sú s logom účtovnej jednotky si účtovná jednotka môže dať na 513 bez nároku na odpočet DPH, ak ide o prezenty, ktoré sú z logom firmy napr. dodané z reklamky idú na 501 s nárokom na odpočet? A ak použijem niečo zo svojich zásob napr. tovar ktorý zvyčajne predávam, tak do 16,6 EUR za kus si ho môžem dať do nákladov a DPH som si dala do odpočtu pri kúpe.
0 0
Janajaja21 Janajaja21

Janajaja21 je offline (nepripojený) Janajaja21

Prepáčte dvakrát som sa pýtala to isté, pretože som si myslela, že moja otázka sa nedostala do diskusie.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Tak teda aj črepníkové kvety dám do 513? Jedna naša zamestnankyňa si kúpila kvety akože na skrášlenie kancelárie a ja som to dala do 501. Mala by som to asi prehodiť, že?
A ešte tá hranica 500,-Sk za reklamu. To je na 1ks reklamného predmetu alebo na mesiac alebo na rok?
Díky moc!!!!
0 0
zuki zuki

zuki je offline (nepripojený) zuki

Je to na 1 ks predmetu, bez DPH.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Tak teda aj črepníkové kvety dám do 513? Jedna naša zamestnankyňa si kúpila kvety akože na skrášlenie kancelárie a ja som to dala do 501. Mala by som to asi prehodiť, že? Nie.
A ešte tá hranica 500,-Sk za reklamu. Treba rozlíšovať reklamu a reklamný predmet, reklamu účtujeme na 518, a reklamný predmet s logom do hodnoty, po starom 500,- po novom 16,60€ s nárokom na odpočet dph na účet 501. To je na 1ks reklamného predmetu alebo na mesiac alebo na rok?
Díky moc!!!!
Odpovede v texte.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som sa opýtať, konatelia boli hrať squash a platili z firemnej pokladne. Mozem to dat ako repre?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

zuzanask Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, konatelia boli hrať squash a platili z firemnej pokladne. Mozem to dat ako repre?
No pokiaľ sa vaša firma nezaoberá predajom squashových rakiet, loptičiek, prenájmom kurtu a pod., potom to môžeš dať len ako repre.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

Ahojte poraďáci poprosila by som Vás o rady : budeme robiť výstavu v bulharsku pre tento učel sme dali urobiť reklamne predmety medzi iným aj hyg.baleny cukor a cukríky - suma za ks nepresiahla 16,6 bez dph môžem to dať na 501 ? alebo to mám dať na 513 ako repre?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať