Zavrieť

Porady

Ročne zučtovanie dane

ahojte všetci, zamestnanec od nas odisiel 31.10.2005, poziadal ma o urobenie rocneho zuctovania dane vraj mu to kazala pani v novej robote. Mam mu to urobit?
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

to ste nikto nemali takýto prípad ???
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ingrid G.
Ak u Vás pracoval na dohodu 4 mesiace, mal zdaniteľnú mzdu, treba mu dať potvrdenie. Toto potvrdenie predloží svojmu zamestnávateľovi, ktorý mu robí ročné zúčtovanie.
A musí dať dohodu do ročného zúčtovania, alebo je to na ňom ako sa rozhodne? Pretože šéf mi rozprával, že mu to nemôže dať, lebo nemohol robiť u nás takú robotu, musel by mať nejaké povolenie, je to šéfov nejaký známi.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

miriza
Ja mám zamestanca ktorému budem robiť daňové priznanie typu A no nemá pokrytý celý rok doniesol mi tieto potvrdenia:
od 1.6. 2005 - 5.8. 2005 potvrdenie od zamestnávateľa
od 6.8. 2005 - 31.12. 2005 uchádzač o zamestanie.
Nemám teda pokryté obdobie od 1.1. 2005 - 31.5. 2005 kedy bol tento zamestnanec dobrovoľne nezamestnaný. Stačí keď mi podpíše len nejaké čestné prehlásenie že bol dobrovoľne nezamestnaný a že nemal nijaký príjem???
Mali a stále máme. Zamestnanec nemusí dokladovať, že bol dobrovoľne nezamestnaný. Stačí, že podpíše žiadosť o ročné zúčtovanie. Katija
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

On mi nepodpísal žiadosť o ročné zúčtovanie ja ako dobrá duša mu idem robiť daňové priznanie A a myslím si že by som tam mala nejaké to čestné prehlásenie vsunúť.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ja viem že nesmiem. Potvrdenie som mu vystavila z úradu práce si doniesol potvrdenie o evidencii no nemám nijako pokryté obdobie od 1.1.-31.5. 2005. To DPFO mu idem robiť ja.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

miriza
Ja viem že nesmiem. Potvrdenie som mu vystavila z úradu práce si doniesol potvrdenie o evidencii no nemám nijako pokryté obdobie od 1.1.-31.5. 2005. To DPFO mu idem robiť ja.
Prepáč trochu mi blbne internet.
Pozri si poučenie v DPFO Typ A pod tabuľkou V. Tam je presne napísané, čo treba doložiť k DPFO: Nič viac, nič menej. Ak daňovníka vyzve DÚ na kontrolu, potom môžu pýtať aj niečo iné, ale k daňovému priznaniu sa nič inšie nemá prikladaľ. Katija
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

nikulik
Ďakujem Vám pekne za odpovede. (už včera som chcela poďakovať, ale nešiel mi net)

Mala by som ešte jednu otázku. Ak zamestnanec pracuje na TPP v jednej firme a u nás pracoval na dohodu asi 4 mesiace, musí si príjem z dohody dať do ročného zúčtovania? Alebo môže, ale nemusí?
Pri ročnom zúčtovaní dane alebo pri podaní daňového priznania si musí uviesť a vysporiadať všetky svoje zdaniteľné príjmy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
miriza
On mi nepodpísal žiadosť o ročné zúčtovanie ja ako dobrá duša mu idem robiť daňové priznanie A a myslím si že by som tam mala nejaké to čestné prehlásenie vsunúť.
Veď keď mu to čestné prehlásenie vsunieš n i č nepokazíš.
záleží aj od DÚ - jeden vyžaduje iný nie.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

nikulik
A musí dať dohodu do ročného zúčtovania, alebo je to na ňom ako sa rozhodne? Pretože šéf mi rozprával, že mu to nemôže dať, lebo nemohol robiť u nás takú robotu, musel by mať nejaké povolenie, je to šéfov nejaký známi.
Ak mal minulý rok dohodu, jednoznačne si M U S Í dať príjmy z dohody do RZ alebo DP.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Denda
Pri ročnom zúčtovaní dane alebo pri podaní daňového priznania si musí uviesť a vysporiadať všetky svoje zdaniteľné príjmy.
A keď tam tu dohodu neda tak mu na to daňový úrad príde? A môže z toho mať problémy?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A veľké,hlavne ak mu vrátia nejaké Sk.
To mal tie príjmy také veľké ,že sa ich zdráha uviesť v DP?
A nakoniec DÚ nepátra čo bolo náplňou dohody.Na to sú
iné inštitúcie./toto je odpoveď na tvoju otázku -23/
Naposledy upravil Melnick : 16.02.06 at 12:05 Dôvod: doplnenie údajov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať