Zavrieť

Porady

svojpravnost (teoria v skutocnosti)

mam mamu, ktora bude musiet ist do opatere, lebo zacina byt poriadne dementna (nerozlisuje uz minulost od sucasnosti; casto nevie, kde sa nachadza - aj ked je doma, ...).

nechal som si este minuly rok od nej vystavit generalne splnomocnenie (potvrdene notarom).

ak ju dam do opatere v dome seniorov, znamena to, ze ju tam automaticky pozbavia svojpravnosti, ked ju vysetri psychiater? budem automaticky zavedeny ako opatrovnik (co si zelam a mam splnomocnenie)?

pytam sa take veci, lebo som sledoval jednu relaciu v nemeckej televizii, ktoru som nechcel pokladat za moznu. sud pozbavil starsiu zdravu damu svojpravnosti a ustanovil ako opatrovnika proti voli starsej damy a stanovisku odbornikov ineho opatrovnika, ktory teraz moze robit s jej majetkom "co chce".
asi tak som si predstavoval "zmiznutie" ludi, ktorym sa odoberu ludske prava (proste dosiahne sa pravy opak toho, co je v zaujme postihnutej osoby a ta nema ziadnu sancu sa proti tomu branit, lebo sud povie, ze to nie je v jej zaujme / ako keby to sudca vzdy vedel najlepsie).

nechcel by som, aby sa nieco take mohlo odohrat aj mojej mame, ktora je zdravotne na tom horsie ako ta dama v tv. aku moznost mam, aby sa zahajilo zbavenie sposobilosti len s mojim suhlasom (mam generalne splnomocnenie) - inac mozem za nu vsetko vybavovat a rozhodovat ja. a ak sa zahaji konanie, aku moznost mam, aby som bol v kazdom pripade zavedeny ako opatrovnik? proste co moze svedcit proti tomu (okrem alkohol, drogy, ... ktore nehraju ziadnu rolu)?

tv-priklad ukazal, ze to je dost lahke (tam iba jedna dcera z troch chcela mater zbavit svojpravnosti) a ked sa raz clovek dostane do "sudneho mlynu", tak je tazko sa z toho dostat von.

moze sud urcit bez dovodov (len na "podozrenie", aby sa zaisitil), aby boli aj osoby preverene, ktore chcu byt opatrovnikom, ked bude dom seniorov chcet ineho opatrovnika, ako mna (s cim by som nesuhlasil a oni by ma chceli tymto sposobom nahradit)?

nehovorim o mojej konkretnej situacii, ale o podobnej situacii, ktora sa uz inym ludom skutocne odohrala a chcem dopredu zabranit, aby som sa dostal do podobnej situacie. proste nechcem ponechat mater rozhodovaniu uradom, lebo si myslim, ze za nu este stale viem najlepsie rozhodnut, co je pre nu dobre (co ale nemusi dom seniorov a sud tak vidiet - pozri priklad - a potom mam pred sebou len roky potahovaciek a neprijemnosti koli uplnej samozrejmosti, ze chcem pre mater zaistit co najlepsiu opateru). mozem to nejakym sposobom pred prijmom matky do domu seniorov zmluvne dohodnut?

len vysvetlivka: nejde o majetok. som na tom omnoho lepsie ako moja mater.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poud Pozri príspevok
    mam mamu, ktora bude musiet ist do opatere, lebo zacina byt poriadne dementna (nerozlisuje uz minulost od sucasnosti; casto nevie, kde sa nachadza - aj ked je doma, ...).

    nechal som si este minuly rok od nej vystavit generalne splnomocnenie (potvrdene notarom).

    ak ju dam do opatere v dome seniorov, znamena to, ze ju tam automaticky pozbavia svojpravnosti, ked ju vysetri psychiater? budem automaticky zavedeny ako opatrovnik (co si zelam a mam splnomocnenie)?

    pytam sa take veci, lebo som sledoval jednu relaciu v nemeckej televizii, ktoru som nechcel pokladat za moznu. sud pozbavil starsiu zdravu damu svojpravnosti a ustanovil ako opatrovnika proti voli starsej damy a stanovisku odbornikov ineho opatrovnika, ktory teraz moze robit s jej majetkom "co chce".
    asi tak som si predstavoval "zmiznutie" ludi, ktorym sa odoberu ludske prava (proste dosiahne sa pravy opak toho, co je v zaujme postihnutej osoby a ta nema ziadnu sancu sa proti tomu branit, lebo sud povie, ze to nie je v jej zaujme / ako keby to sudca vzdy vedel najlepsie).

    nechcel by som, aby sa nieco take mohlo odohrat aj mojej mame, ktora je zdravotne na tom horsie ako ta dama v tv. aku moznost mam, aby sa zahajilo zbavenie sposobilosti len s mojim suhlasom (mam generalne splnomocnenie) - inac mozem za nu vsetko vybavovat a rozhodovat ja. a ak sa zahaji konanie, aku moznost mam, aby som bol v kazdom pripade zavedeny ako opatrovnik? proste co moze svedcit proti tomu (okrem alkohol, drogy, ... ktore nehraju ziadnu rolu)?

    tv-priklad ukazal, ze to je dost lahke (tam iba jedna dcera z troch chcela mater zbavit svojpravnosti) a ked sa raz clovek dostane do "sudneho mlynu", tak je tazko sa z toho dostat von.

    moze sud urcit bez dovodov (len na "podozrenie", aby sa zaisitil), aby boli aj osoby preverene, ktore chcu byt opatrovnikom, ked bude dom seniorov chcet ineho opatrovnika, ako mna (s cim by som nesuhlasil a oni by ma chceli tymto sposobom nahradit)?

    nehovorim o mojej konkretnej situacii, ale o podobnej situacii, ktora sa uz inym ludom skutocne odohrala a chcem dopredu zabranit, aby som sa dostal do podobnej situacie. proste nechcem ponechat mater rozhodovaniu uradom, lebo si myslim, ze za nu este stale viem najlepsie rozhodnut, co je pre nu dobre (co ale nemusi dom seniorov a sud tak vidiet - pozri priklad - a potom mam pred sebou len roky potahovaciek a neprijemnosti koli uplnej samozrejmosti, ze chcem pre mater zaistit co najlepsiu opateru). mozem to nejakym sposobom pred prijmom matky do domu seniorov zmluvne dohodnut?

    len vysvetlivka: nejde o majetok. som na tom omnoho lepsie ako moja mater.
    Nie, domov dochodcov nezbavuje svojpravnosti. Vies kolko je v domovoch dementnych pacientov a nie su zbaveni svojpravnosti? Ak je pacient chory natolko, ze nedokaze o sebe rozhodovat ,/co je vacsina pripadov/, tak Domov jedna s najblizsou rodinou,najcastejsie vsak s osobou,ktora umiestnenie do domova vybavovala. Ta nechava na seba kontakt pre pripad potreby.
    Iba sud moze rozhodnut o zbaveni svojpravnosti,ak "niekto" poda na sud navrh. Ten kto podava navrh,moze aj navrhnut opatrovnika.Ten to moze,aj nemusi prijat. Pri nezhodach moze rozhodnut sud,co je pre danu osobu najlepsie,prip.ktory z navrhovanych opatrovnikov je najvhodnejsi.(to napr. v pripade,ak sa viacere deti nevedia dohodnut...)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poud Pozri príspevok
    mam mamu, ktora bude musiet ist do opatere, lebo zacina byt poriadne dementna (nerozlisuje uz minulost od sucasnosti; casto nevie, kde sa nachadza - aj ked je doma, ...).

    nechal som si este minuly rok od nej vystavit generalne splnomocnenie (potvrdene notarom).
    ...to je takpovediac na dve veci ....
    ak ju dam do opatere v dome seniorov, znamena to, ze ju tam automaticky pozbavia svojpravnosti, ked ju vysetri psychiater? budem automaticky zavedeny ako opatrovnik (co si zelam a mam splnomocnenie)?
    NIE ...súd rozhodne...

    pytam sa take veci, lebo som sledoval jednu relaciu v nemeckej televizii, ktoru som nechcel pokladat za moznu. sud pozbavil starsiu zdravu damu svojpravnosti a ustanovil ako opatrovnika proti voli starsej damy a stanovisku odbornikov ineho opatrovnika, ktory teraz moze robit s jej majetkom "co chce".
    asi tak som si predstavoval "zmiznutie" ludi, ktorym sa odoberu ludske prava (proste dosiahne sa pravy opak toho, co je v zaujme postihnutej osoby a ta nema ziadnu sancu sa proti tomu branit, lebo sud povie, ze to nie je v jej zaujme / ako keby to sudca vzdy vedel najlepsie).
    Televíziu nesleduj ...nevieš presne , čo je v pozadí ...
    ....
    ...
    ...
    len vysvetlivka: nejde o majetok. som na tom omnoho lepsie ako moja mater.

    ...slovo je síce spisovné - mater - no je vrcholne neslušné .......teda , pre mňa...
    misoft A o nej sa vyjadrovať "dementná" -FÚJ - radšej, že ju navštevuje ten nemec Alzhaimer

    Poud je offline (nepripojený) Poud

    Poud
    buchač Pozri príspevok

    ...slovo je síce spisovné - mater - no je vrcholne neslušné .......teda , pre mňa...
    dakujem za zbytocnu odpoved.
    ze je slovo mater vrcholne neslusne, pocujem prvy krat v zivote. tj budem ho nadalej pouzivat podla toho, ako sam rozhodnem za spravne, lebo mne je slovo sympaticke.

    to ze ten dom seniorov nepozbavi mater svojpravnosti je mi jasne (zle som to vyjadril). ide o to, ci to automaticky neposlu na rozhodnutie sudu, ked psychiater pride k vysledku, ze je v niektorych zalezitostiach uz dost "pomätena" (a to nebude lepsie).

    pre vas este jedna exaktna odpoved: sledujem nadalej televiziu a viem presne, co je v pozadi (stena). ale rozumel som, co ste chceli povedat, ibaze si myslim, ze aj tomu ostatnemu velmi dobre rozumiem (jednoducho sa na tuto odpoved bez detailov spolahnite).

    inac pokladam tych reporterov tej relacie za velmi serioznych (co nemozem povedat o vsetkych juristoch, ktori sa v uvedenej relacii ukazuju), lebo sa roky zaoberali temou a prezentovali ju so vsetkymi detailami - takze sa dam aj s nimi do styku.

    keby to bolo tuna povolene (a rozumiete dobre nemecky), tak by som vam poslal url, na ktorej si mozete vsetko sam pozriet (asi by ste sa sam cudoval, co vsetko prebieha v "pozadi" uradov - tj protireci uz aj "vrodenemu zdravemu rozumu").

    takze vam celkovo za odpoved dakujem, ale bolo by lepsie, keby ste ma neponaucovali, ale mi poslali informacie - ak nejake mate. zhodnotenie informacie dokazem urobit sam.

    zdravim.

    Poud je offline (nepripojený) Poud

    Poud
    buchač Pozri príspevok
    ...respektíve pre každého , kto v úcte svoju mamu má...
    hmm. ja tiez, ale toho kazdeho nepoznam

    buchač Pozri príspevok
    ...už bolo povedané , dom seniorov nemá také právomoci , je to na príbuzných ...
    tak presne to este zodpovedane nebolo. nelezi to napr. aj na psychiatrovi - ktory ju pred prijmom vysetri -, a ktory tiez moze zahajit konanie (aj bez vedomia pribuznych)? a potom uz moze ist vsetko svojou nezelanou cestou, kde mozu vzniknut tie mnou spomenute problemy? (to len ako pripomienka k tomu, co sa odohrava v pozadi)

    buchač Pozri príspevok
    ...Aj keď sme v EU , nikde nie je napísané , že je to jedno a to isté ...
    tu suhlasim. a ked vami dana informacia (ze to musia pribuzni zahajit) je bezvinimocne spravna, tak mame zatial lepsie riesenie ako je v inych krajinach eu. videl som, ze v nemecku a rakusku je situacia vyslovene zla. a kedze my dost vela preberame od eu (napr. pripravovane nezmyselne ukaladanie dat pacientov na centralnych serveroch - v com sa velmi dobre vyznam - ale ina tema), tak chcem vediet, ci nieco podobne na zbavenie svojpravnosti uz neexistuje, alebo sa nieco podobne nepripravuje prevziat (ludia ziju dlhsie).

    buchač Pozri príspevok
    ...nebolo by lepšie ,keby si si vyhľadal to info sám ????
    neviem ci ste si to nevsimli, ale som prave pri tom
    a na co su tie 4 otazniky? jeden tiez staci

    takze teraz vam dakujem za odpoved, ktora obsahuje aj uzitocne informacie (a dufam, ze ma skutocnost neprekvapi).
    misoft Okrem tohto fóra existujú aj oficiálne stránky - tiež tam hľadaj.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Poud Pozri príspevok
    ..

    . nelezi to napr. aj na psychiatrovi - ktory ju pred prijmom vysetri -, a ktory tiez moze zahajit konanie (aj bez vedomia pribuznych)? a potom uz moze ist vsetko svojou nezelanou cestou, kde mozu vzniknut tie mnou spomenute problemy? (to len ako pripomienka k tomu, co sa odohrava v pozadi)

    ...
    Este som nepocula o tom, ze by pred prijatim do Domova dochodcov bolo povinne psychiatricke vysetrenie.
    Trosku sa nad tym zamysli, co si napisal...keby psychiatri po kazdom vysetreni pacienta davali nejake podnety na sud,tak
    -sudy by boli zavalene zbavovania svojpravnosti,lebo medzi starymi ludmi je vela dementnych,populacia z roka na rok starne...
    - keby psychiater behal pri kazdom dementnom /ci podobne chorom pacientovi/ pacientovi po sudoch, tak by nemal cas ani na ordinovanie
    Sud pri prejednavani zbavenia svojpravnosti povolava vzdy aj sudneho znalca,nestaci vysetrenie bezneho psychiatra.

    - a na zaver :cele je to blbost! Hovori ti nieco lekarske tajomstvo? Alebo zneuzitie lek.tajomstva? A preco by to lekar vlastne robil? Keby lek. tajomstvo zneuzival vo svoj prospech, tak ma z toho paradny pruuuuser.
    A ked z toho nema ziaden osoh, vybodne sa na to ...na co by to robil?

    Poud je offline (nepripojený) Poud

    Poud
    arizona Pozri príspevok
    Este som nepocula o tom, ze by pred prijatim do Domova dochodcov bolo povinne psychiatricke vysetrenie.
    tusim tu raz niekto povedal, ze vzdy je raz prvy raz.
    o tomto nemusim ani diskutovat. proste som dostal od domu seniorov formulare na prihlasenie a tam je uvedene aj povinne vysetrenie psychiatrom. teda mam to cierne na bielom. teraz neviem, kto tu je taky nerealny.
    ale to nie je moja profesia, takze neviem ako to standardne chodi. mozno je moja matka nejaka specialna vynimka a treba len dlhsim hovorenim premenit skutocnost?


    arizona Pozri príspevok
    Trosku sa nad tym zamysli, co si napisal...
    Velmi rad som to teraz urobil a prisiel k tomu, ze ked opisujem skutocnost (ktoru mam pred sebou na papieri), tak si rad vypocujem od inych ludi, ze je upne inaksia. (mozno v arizone)


    arizona Pozri príspevok
    keby psychiatri po kazdom vysetreni pacienta davali nejake podnety na sud,tak
    -sudy by boli zavalene zbavovania svojpravnosti,lebo medzi starymi ludmi je vela dementnych,populacia z roka na rok starne...
    - keby psychiater behal pri kazdom dementnom /ci podobne chorom pacientovi/ pacientovi po sudoch, tak by nemal cas ani na ordinovanie
    Sud pri prejednavani zbavenia svojpravnosti povolava vzdy aj sudneho znalca,nestaci vysetrenie bezneho psychiatra.
    1) presne tu to zacina byt o tom, co hovorim. skutocnost je taka, ze sa take pripady odohravaju (ci stale ako standard nemozem povedat, lebo to neviem - este som nikdy predtym nikoho nedaval do domu seniorov).

    sudy maju aj oddelenia, na ktorych sa robi len zbavenie svojpravnosti (aspon v tom nemecku to tak bolo - tu poznamku k tomu si mozete usetrit). takze prace mozu mat dost, ale nie je to este dokaz toho, ze sa to nerobi. proste nie su to tisice pripadov na rok a oddelenie. a ked by to bolo, tak este horsie, lebo by sa to rozhodnutie robilo viac / menej len rychlikom (bez preverenia). ak by sa niekto neodvolal (bol by uradom zastraseny), tak je zabudnuty a zije v nejakej "uschovni". presne o tom som hovoril, ze take pripady existuju. aj ti nemecki redaktori nazvali situaciu velmi zlu pre chorych ludi (maju horsie prava ako zlocinci) a navrhuju zmeny v zakonoch (viem - nemecko, rakusko, eu, ... ale my slovaci sme ini ).

    2) psychiater na tom zaraba. je to jeho povolanie. urcite to mnozsto tych ludi nie je az take obrovske. a par vysetreni za tyzden by zvladol. tj toho netreba lutovat, lebo presne to chce.

    3) ten sudny znalec je tiez len osoba, ktorej navrh sa moze, ale nemusi dodrzat. a tam vznikali tie problematicke priklady (a kazdy jeden je jeden, ktory by sa nemal odohrat).



    arizona Pozri príspevok
    - a na zaver :cele je to blbost! Hovori ti nieco lekarske tajomstvo?
    ale ano, programujem aj take veci a poznam vela lekarov osobne (tykame si).

    arizona Pozri príspevok
    Alebo zneuzitie lek.tajomstva?
    uz ste poculi o eHealth? pripravuje sa prenos zdravotnickych dat pacientov na centralne servery - a ludom sa to prezentuje ako pokrok, s ktorym to nema nic do cinenia. ale mozete sa pokusit diskusiou otocit skutocnost.

    arizona Pozri príspevok
    A preco by to lekar vlastne robil?
    lebo nema na vyber. ak to nebude robit, tak mu nic nezaplatia. ako dlho moze taky idealista robit medicinu, o ktorej vy snivate? bol by som rad, keby ste mali pravdu. ale podtitulok je tu aj "teoria v skutocnosti". zamysleli ste sa uz nad tym? ja ano, lebo tie softverove programy poznam.

    arizona Pozri príspevok
    Keby lek. tajomstvo zneuzival vo svoj prospech, tak ma z toho paradny pruuuuser.
    presne tak, ale ked si psychiater to vysetrenie necha nariadit sudom? kde je zneuzitie s pruuuuserom? treba len vediet, ako v pozadi na to.

    arizona Pozri príspevok
    A ked z toho nema ziaden osoh, vybodne sa na to ...na co by to robil?
    napr. za peniaze, ktore mu vysetrenia prinesu? u vela ludi dostatocny dovod nieco urobit. jurista sa tesi, ked moze rozhodovat o peniazoch "zakaznika" ktoreho zbavili svojpravnosti. ak o tom neviete, tak sa poinformujte aj o juristoch, ktori premarnili majetky ludi, ktorych najprv zbavili svojpravnosti. aj ked to je velmi neprijemna tema, je realna.

    myslim, ze sa obidvaja mame na com zamyslat. ja poznam dost dobre skutocnost v tom pozadi. ale nie som rovnako dobre informovany o vsetkych zalezitostiach, ktore prebiehaju v instituciach jednotlivych krajin eu (a uz vonkoncom nie o arizone ).

    proste skutocnost mi nevyhovorite (na to som prilis "triezvy realista").

    svieti slnko teraz v arizone?
    arizona no,poznam iba dost dobre veci okolo sloveskych DD a podobnych zariadeni,priznavam,, ze ako to chodi v DE neviem, ani ma nezaujima...mozno by si mal zadat dotaz na nemeckych forach :-D...

    Poud je offline (nepripojený) Poud

    Poud
    buchač Pozri príspevok
    ...toť áno.....ale jedná sa o niečo úplne iné , ako máš v merku TY ...
    odkedy sa pozname? ja nevysetrujem pacientov.


    buchač Pozri príspevok
    ...Ty vieš .........a nechcem teraz použiť jeden výraz ...
    ked je to pre vas jednoduchsie povedat dvomi - prosim.


    buchač Pozri príspevok
    ...Deutschland , Deutschland...uber alles ...
    myslite to vazne. diskvalifikujete sa tym sam. toto pouzvaju len (neo)nazis.


    buchač Pozri príspevok
    ...poznam vela lekarov osobne.
    ...no a ???.....nie si jediný
    ...
    tvrdil som nieco take? nejako zlyhate v argumentacii - a neviem preco. asi ste nepochopili, o com bola rec.


    buchač Pozri príspevok
    ...hm ...na to musí byť aj trochu pádny dôvod...
    musi? vy tiez nemate dovod na vase vypady a predsa to robite.
    dovody mozu byt:
    - peniaze
    - priatelske siete, kde jedna ruka "umyva" druhu
    - stupat na schodoch kariery
    ...
    - ale aj realna diagnoza


    buchač Pozri príspevok
    ...je realna.
    ...čiže nezmyselná
    ...
    aj ludom ako ste vy, je treba pomoct. vasa argumentacia este neznamena, ze by ste mali byt v uzatvorenej miestnosti - proste je to zvlastna forma volnej mienky.


    buchač Pozri príspevok
    ale Slovenské záležitosti sa nejak z toho pozadia vytratili .......či ????...
    co mate stale s tymi 4 otaznikmi? je to vas tik?


    buchač Pozri príspevok
    ...triezvy...
    ...daj si ešte zopár panákov v tomto hice ...vrátiš sa do skutočnosti z teórií
    asi zbytocne vam v tomto stave este raz pripomenut, ze nepijem alkohol - ale vam prajem vela zdravia.


    buchač Pozri príspevok
    ...u Teba je asi zatmenie .......ale slnkom to nebude ....
    je buchac ozaj len alias?
    neviem, preco tak zurite, ale asi som spomenul nieco, co sa vas osobne dotklo, alebo osobne tyka. vsak to nemusite zverejnit a nikto sa to nedozvie

    inac mozete povedat, co vas tak rozhnevalo. ak to sam neviete odovodnit, tak dufam, ze nie ste v nejakej rozhodujucej pozicii, kde tym mozete ludom uskodit.

    za tie informacie dakujem, ten ostatok je pod uroven.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...odpoviem zase v texte ........reagujem na červené ...

    Poud Pozri príspevok
    dakujem za zbytocnu odpoved.
    ...pre koho ako ....
    ze je slovo mater vrcholne neslusne, pocujem prvy krat v zivote. tj budem ho nadalej pouzivat podla toho, ako sam rozhodnem za spravne, lebo mne je slovo sympaticke.
    ...pokiaľ sa nemýlim , tak som dodal , že slovo "mater " je neslušné pre mňa ....respektíve pre každého , kto v úcte svoju mamu má .....a ja teda hej !!!!
    ...vždy je niečo po prvý krát ...hold , čo už ...

    to ze ten dom seniorov nepozbavi mater svojpravnosti je mi jasne (zle som to vyjadril). ide o to, ci to automaticky neposlu na rozhodnutie sudu, ked psychiater pride k vysledku, ze je v niektorych zalezitostiach uz dost "pomätena" (a to nebude lepsie).
    ...už bolo povedané , dom seniorov nemá také právomoci , je to na príbuzných ....
    pre vas este jedna exaktna odpoved: sledujem nadalej televiziu a viem presne, co je v pozadi (stena). ale rozumel som, co ste chceli povedat, ibaze si myslim, ze aj tomu ostatnemu velmi dobre rozumiem (jednoducho sa na tuto odpoved bez detailov spolahnite).

    inac pokladam tych reporterov tej relacie za velmi serioznych (co nemozem povedat o vsetkych juristoch, ktori sa v uvedenej relacii ukazuju), lebo sa roky zaoberali temou a prezentovali ju so vsetkymi detailami - takze sa dam aj s nimi do styku....ale šak daj sa.......len na jedno nezabudni .....bolo spomenuté ,že sa jedná o nemeckú stanicu , čiže aj o nemecké právo !!!!
    Aj keď sme v EU , nikde nie je napísané , že je to jedno a to isté ....

    keby to bolo tuna povolene (a rozumiete dobre nemecky), tak by som vam poslal url, na ktorej si mozete vsetko sam pozriet (asi by ste sa sam cudoval, co vsetko prebieha v "pozadi" uradov - tj protireci uz aj "vrodenemu zdravemu rozumu").

    takze vam celkovo za odpoved dakujem, ale bolo by lepsie, keby ste ma neponaucovali, ale mi poslali informacie - ak nejake mate. zhodnotenie informacie dokazem urobit sam.
    ...aj inak sa dá povedať ....nebolo by lepšie ,keby si si vyhľadal to info sám ????
    zdravim.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poud Pozri príspevok
    tusim tu raz niekto povedal, ze vzdy je raz prvy raz.
    o tomto nemusim ani diskutovat. proste som dostal od domu seniorov formulare na prihlasenie a tam je uvedeneaj povinne vysetrenie psychiatrom
    ...toť áno.....ale jedná sa o niečo úplne iné , ako máš v merku TY ....
    teda mam to cierne na bielom. teraz neviem, kto tu je taky nerealny.

    ale to nie je moja profesia, takze neviem ako to standardne chodi. mozno je moja matka nejaka specialna vynimka a treba len dlhsim hovorenim premenit skutocnost?
    ...Ty vieš .........a nechcem teraz použiť jeden výraz ...

    Velmi rad som to teraz urobil a prisiel k tomu, ze ked opisujem skutocnost (ktoru mam pred sebou na papieri), tak si rad vypocujem od inych ludi, ze je upne inaksia. (mozno v arizone)

    1) presne tu to zacina byt o tom, co hovorim. skutocnost je taka, ze sa take pripady odohravaju (ci stale ako standard nemozem povedat, lebo to neviem - este som nikdy predtym nikoho nedaval do domu seniorov).

    sudy maju aj oddelenia, na ktorych sa robi len zbavenie svojpravnosti (aspon v tom nemecku to tak bolo - tu poznamku k tomu si mozete usetrit).
    ...Deutschland , Deutschland...uber alles ....
    takze prace mozu mat dost, ale nie je to este dokaz toho, ze sa to nerobi. proste nie su to tisice pripadov na rok a oddelenie. a ked by to bolo, tak este horsie, lebo by sa to rozhodnutie robilo viac / menej len rychlikom (bez preverenia). ak by sa niekto neodvolal (bol by uradom zastraseny), tak je zabudnuty a zije v nejakej "uschovni". presne o tom som hovoril, ze take pripady existuju. aj ti nemecki redaktori nazvali situaciu velmi zlu pre chorych ludi (maju horsie prava ako zlocinci) a navrhuju zmeny v zakonoch (viem - nemecko, rakusko, eu, ... ale my slovaci sme ini ).

    2) psychiater na tom zaraba. je to jeho povolanie. urcite to mnozsto tych ludi nie je az take obrovske. a par vysetreni za tyzden by zvladol. tj toho netreba lutovat, lebo presne to chce.

    3) ten sudny znalec je tiez len osoba, ktorej navrh sa moze, ale nemusi dodrzat. a tam vznikali tie problematicke priklady (a kazdy jeden je jeden, ktory by sa nemal odohrat).

    ale ano, programujem aj take veci a poznam vela lekarov osobne (tykame si).
    ...no a ???.....nie si jediný ....
    uz ste poculi oeHealth? pripravuje sa prenos zdravotnickych dat pacientov na centralne servery - a ludom sa to prezentuje ako pokrok, s ktorym to nema nic do cinenia. ale mozete sa pokusit diskusiou otocit skutocnost.

    lebo nema na vyber. ak to nebude robit, tak mu nic nezaplatia. ako dlho moze taky idealista robit medicinu, o ktorej vy snivate? bol by som rad, keby ste mali pravdu. ale podtitulok je tu aj "teoria v skutocnosti". zamysleli ste sa uz nad tym? ja ano, lebo tie softverove programy poznam.

    presne tak, ale ked si psychiater to vysetrenie necha nariadit sudom? kde je zneuzitie s pruuuuserom? treba len vediet, ako v pozadi na to.
    ...hm ...na to musí byť aj trochu pádny dôvod....
    napr. za peniaze, ktore mu vysetrenia prinesu? u vela ludi dostatocny dovod nieco urobit. jurista sa tesi, ked moze rozhodovat o peniazoch "zakaznika" ktoreho zbavili svojpravnosti. ak o tom neviete, tak sa poinformujte aj o juristoch, ktori premarnili majetky ludi, ktorych najprv zbavili svojpravnosti. aj ked to je velmi neprijemna tema, je realna.
    ...čiže nezmyselná .......
    myslim, ze sa obidvaja mame na com zamyslat. ja poznam dost dobre skutocnost v tom pozadi. ale nie som rovnako dobre informovany o vsetkych zalezitostiach, ktore prebiehaju v instituciach jednotlivych krajin eu (a uz vonkoncom nie o arizone ).
    ...ale Slovenské záležitosti sa nejak z toho pozadia vytratili .......či ????
    proste skutocnost mi nevyhovorite (na to som prilis "triezvy realista").
    ...daj si ešte zopár panákov v tomto hice ...vrátiš sa do skutočnosti z teórií .....
    svieti slnko teraz v arizone?
    ...u Teba je asi zatmenie .......ale slnkom to nebude ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poud Pozri príspevok
    ja nevysetrujem pacientov.
    ..ani ja ......ale to neznamená , že čo to neviem
    myslite to vazne. diskvalifikujete sa tym sam. toto pouzvaju len (neo)nazis.
    ...he , keby len ....
    je buchac ozaj len alias?
    ...je .....len pozadie málokto vie.......
    neviem, preco tak zurite,..
    ...nezúrim ,nemám prečo .....dôvodim , argumentujem , diskutujem....
    ze nie ste v nejakej rozhodujucej pozicii, kde tym mozete ludom uskodit.
    ...už nie ...dosť bolo ....a keď už , tak som skôr pomáhal , ako škodil .....a činím tak dodnes ...

    za tie informacie dakujem, ten ostatok je pod uroven.
    ...či pod , či nad úroveň ......pre mňa už zmysel stráca .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.