Zavrieť

Porady

Zrušenie výživného

Dobrý deň. Mám otázku ohľadom zrušenia výživného. Platíme výživné na manželove deti. Sú už plnoleté. Treba žiadosť o zrušenie zaslať na súd na každé dieťa osobitne alebo to možno urobiť naraz v jednej žiadosti. A ešte druhá otázka. Ako postupovať, keď deti nemajú s manželom kontakt, odmietajú podať o sebe akékoľvek informácie. Čo sme sa dopočuli, žijú v zahraničí, pravdepodobne študujú, asi diaľkovo a taktiež popri štúdiu pracujú. Ako bude v tomto prípade postupovať súd? Je možné zistiť, či majú nejaký príjem v zahraničí? Je možné, že uvedú len to, že študujú, a nie, že aj pracujú. Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skúste na súd podať tú žiadosť - s uvedením, že nie ste schopní zistiť u potomkov žiadne relevantné informácie (miesto pobytu, status - či sú zárobkovo činné, alebo študujú), pretože sa zatajujú. Možno súd si to dá zistiť (i keď tomu veľmi neverím).
    Za pokus to stojí.

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    koľko majú rokov?

    súhlasím s misoftom, daj návrh na súd o zrušenie výživného na plnoleté deti a pokiaľ mám správnu informáciu, tak sa to dá spraviť jedným podaním.

    Manžel bude navrhovateľ a deti odporcovia. A pokiaľ by súd uznal za vhodné, tak môže druhého odporcu vylúčiť na samostatné konanie.

    A toto je už len moja úvaha: myslím, že pokiaľ deti uvedú, že len študujú, tak by mal platiť do veku 26 rokov - dovtedy platí vyživovacia povinnosť na dieťa. Ale opakujem, to je len môj názor, neviem, či je správny, ale myslím si, že je Opravte ma, ak sa mýlim

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    inkana Pozri príspevok
    koľko majú rokov?

    súhlasím s misoftom, daj návrh na súd o zrušenie výživného na plnoleté deti a pokiaľ mám správnu informáciu, tak sa to dá spraviť jedným podaním.

    Manžel bude navrhovateľ a deti odporcovia. A pokiaľ by súd uznal za vhodné, tak môže druhého odporcu vylúčiť na samostatné konanie.

    A toto je už len moja úvaha: myslím, že pokiaľ deti uvedú, že len študujú, tak by mal platiť do veku 26 rokov - dovtedy platí vyživovacia povinnosť na dieťa. Ale opakujem, to je len môj názor, neviem, či je správny, ale myslím si, že je Opravte ma, ak sa mýlim
    Ziaden zakon nehovori o hranici 26 rokov ako o hranici na vyzivovaciu povinnost.
    Tvoj nazor nema v zakone oporu.
    Zakon hovori o schopnosti dietata same sa zivit.

    Kazdopadne navrh na zrusenie vyzivneho treba dat.
    dospele deti dokonca musia vratit vyzivne, ktore dostali uz bez naroku.

    mama2 je offline (nepripojený) mama2

    mama2
    Ano, plati, pokial su schopne deti sa o seba starat, tak nie je povinny platit vyzivne. Vekova hranica nie je urcena.

    inkana je offline (nepripojený) inkana

    inkana
    a kde som teda počula tých 26 rokov? či si to pletiem s tým, že do veku 26 rokov, ak dieťa študuje, tak má rodič nárok na prídavky? Ja už teda fakt neviem

    Ale to je v podstate jedno - zadávateľka otázky sa pýtala na to, či môže dať návrh na súd a v tom sa zhodneme asi všetci - že môže.

    Zrušenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.