Zavrieť

Porady

Účasť na medzinárodnom športovom podujatí s našimi VIP klientami

Dobrý deň prajem,

poradí mi, prosím, niekto ako je to s daňou z príjmov v tomto prípade?

Dostaneme faktúru od zahraničnej spoločnosti z Nemecka, ktorou našej s.r.o. táto nemecká spoločnosť fakturuje za účasť vybraných zamestnancov našej s.r.o. s našimi najlepšími klientami na medzinárodnom športovom podujatí v zahraničí (v EU - konkrétne - tenis - Wimblendom UK), počas ktorého sa bude pred týmito našimi klientami prezentovať aj naša firma (naši VIP klienti obdržia naše vlajky, materiály o stratégiách našej firmy atď.).

Prosím, je táto fakturovaná suma daňovým výdavkom našej s.r.o.?

Ďakujem pekne za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Janarma je offline (nepripojený) Janarma

    Janarma
    Janarma Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem,

    poradí mi, prosím, niekto ako je to s daňou z príjmov v tomto prípade?

    Dostaneme faktúru od zahraničnej spoločnosti z Nemecka, ktorou našej s.r.o. táto nemecká spoločnosť fakturuje za účasť vybraných zamestnancov našej s.r.o. s našimi najlepšími klientami na medzinárodnom športovom podujatí v zahraničí (v EU - konkrétne - tenis - Wimblendom UK), počas ktorého sa bude pred týmito našimi klientami prezentovať aj naša firma (naši VIP klienti obdržia naše vlajky, materiály o stratégiách našej firmy atď.).

    Prosím, je táto fakturovaná suma daňovým výdavkom našej s.r.o.?

    Ďakujem pekne za pomoc!
    Prosím, poradíte? Mám to chápať z pohľadu dane z príjmov ako reklamu (a teda daňový výdavok) alebo ako repre (a teda ako nedaňový výdavok)???

    Prosím o pomoc...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak je to dobre zdokumentované tak by sa dalo dať ako reklama, teda daňový náklad /§19.2.k/ zákona o DzP. Len na okraj, vzhľadom na to že náklady na takúto akciu sa museli počítať v tisíckach EUR tak na Tvojom mieste by som dal zarobiť skôr daňovému poradcovi nech mi to dobre ošetrí ako sa spoliehať na odpoveď na porade kde sa niekedy z otázky nedá celkom posúdiť celý problém, hoci aj tu je dosť odborníkov.

    Účasť na medzinárodnom športovom podujatí s našimi VIP klientami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.