Zavrieť

Porady

Som SZCO a mam uraz moj prijem je 91,82€/m. mam narok este na nejaky fin.príspevok???

Zdravim som podnikatel SZCO a prave sa mi stal uraz dolamana lava ruka nemozem vykonavat svoju pracu, cize som na PN socialna poistovna mi plati 139,40€ ja musim zaplatit VSZP 47,58€ ostava mi na mesiac 91,82€ a preto sa spytujem ci by som mohol nejaky urad poziadat o aspon nejake zivotne minimum a ak ano aky urad,
PROSIM PORADTE
z 92€ na mesiac sa neda skutocne vyzit.
Uz 7 tyzdnov som PN a nastali komplikacie takze neviem ako dlho budem este na PN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ruman Pozri príspevok
    Zdravim som podnikatel SZCO a prave sa mi stal uraz dolamana lava ruka nemozem vykonavat svoju pracu, cize som na PN socialna poistovna mi plati 139,40€ ja musim zaplatit VSZP 47,58€ ostava mi na mesiac 91,82€ a preto sa spytujem ci by som mohol nejaky urad poziadat o aspon nejake zivotne minimum a ak ano aky urad,
    PROSIM PORADTE
    z 92€ na mesiac sa neda skutocne vyzit.
    Uz 7 tyzdnov som PN a nastali komplikacie takze neviem ako dlho budem este na PN.
    Odnes na ZP rozhodnutie o poberaní nemocenských dávok, a nemusíš platiť počas PN odvody do ZP vo výške 47,58 eur.
    A ostane Ti tých 139,40 eur.

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Počas PN-ky neplatíš odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovni.Prečo platíš do zdravotnej poisťovni 47,58€?

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    začiatok a koniec PN-ky odniesť na sociálnu a zdravotnú poisťovňu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ruman Pozri príspevok
    Zdravim som podnikatel SZCO a prave sa mi stal uraz dolamana lava ruka nemozem vykonavat svoju pracu, cize som na PN socialna poistovna mi plati 139,40€ ja musim zaplatit VSZP 47,58€ ostava mi na mesiac 91,82€ a preto sa spytujem ci by som mohol nejaky urad poziadat o aspon nejake zivotne minimum a ak ano aky urad,
    PROSIM PORADTE
    z 92€ na mesiac sa neda skutocne vyzit.
    Uz 7 tyzdnov som PN a nastali komplikacie takze neviem ako dlho budem este na PN.
    Dávka v hmotnej núdzi zďaleka nie je vo výške životného minima. Informuj sa na Úrade práce za akých podmienok je možné poskytnúť ju živnostníkovi.
    Si sám, alebo máš aj manželku, deti ? Do úvahy sa berie príjem všetkých spoločne posudzovaných osôb.
    ruman som sam zijem v podnajme

    Som SZCO a mam uraz moj prijem je 91,82€/m. mam narok este na nejaky fin.príspevok???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.