Zavrieť

Porady

Splnomocnenie pri odvolávaní riaditeľky ZŠ radou školy

Dobrý deň,potrebujem poradiť v tejto veci, som predsedkyňa rady školy, ale momentálne som PN a chcela by som vedieť, že či môžem dať plnú moc overenú notárom môjmu zástupcovi, aby za mňa hlasoval ( v štatúte to nie je zakázané) na zasadnutí rady školy vo veci návrhu na odvolanie riaditeľky školy, či to obstojí po právnej stránke,
ďalej
ak dám svojmu zástupcovi splnomocnenie, aby za mňa hlasoval, môže hlasovať aj sám za seba? Nevadí, že bude hlasovať vlastne za dvoch?...podotýkam, že hlasovanie bude tajné ...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Institut plnomocenstva je mozne vyuzit vsade tam, kde to zakon vyslovene neumoznuje, aleb nevylucuje. Takze ano, toto je mozne riesit plnomocenstvom. A nebude to vadit. S tym ze on plnomocenstvo predlozi na zaciatku a bude teda hlasovat za dvoch, s tym ze musi zrozumitelne vyjadrit nazor a hlasovanie tak, aby nevznikla pochybnost o tom ktory ukon robi vo svojom mene a ktory v mene tvojom.

    Iva 66 je offline (nepripojený) Iva 66

    Iva 66
    Ďakujem a ešte jedna vec, ak má byť hlasovanie tajné, musí byť v plnomocenstve uvedené, že som za odvolanie riaditeľky alebo stačí, že mu dám plnú moc v tomto hlasovaní a neuvediem tam, ako má hlasovať.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V plnomocenstve v takom pripade za ziadnych okolnosti nesmies uviest ako ma hlasovat. Inak by bola porusena tajnost hlasovania. Mozes ho pisomne zaviazat istym hlasovanim a to v zmluve o plnomocenstve ak sa bojis, ze by nehlasoval tak ako chces. V takom pripade ak zahlasuje inak, tak bude tvoje plnomocenstvo neucinne a nebude sa na takyto hlas prihliadat. Takze v pripade takychto obav odporucam kopiu dvoch veci a to zmluvy o plnomocenstve a plnomocenstva samotneho. To plnomocensvo sa predlozi na zhromazdeni rady, ta zmluva ostava medzi tebou a nim a nikto o tom nebude vediet.

    Iva 66 je offline (nepripojený) Iva 66

    Iva 66
    Prepáčte, ešte ma niečo napadlo. Treba do splnomocnenia uviesť, podľa akého paragrafu obč. zákonníka som splnomocnenie napísala? A ak , tak podľa ktorého?

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie, netreba.

    Splnomocnenie pri odvolávaní riaditeľky ZŠ radou školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.