Zavrieť

Porady

Otvorený list učiteliek ZŠ z Dobšinej

Otvorený list učiteliek ZŠ z Dobšinej nachádzajúci sa na internete, poukazujúci na dlhodobý problém slovenského školstva v oblasti vzdelávania mladých občanov SR rómskej národnosti. Zaujal ma, a myslím si, že stoji za prečítanie. Autorky v ňom nielen poukazujú, ale aj navrhujú riešenia. Nebolo by na škodu, keby si ho prečítali aj kompetentní na ministerstvách školstva, práce a začali konať lebo už dávno bolo neskoro. Tým čo majú túto menšinu žijúcu v ich blízkosti v liste opísaný problém nebude neznámy. Nakoľko list je dosť dlhý pridávm ho ako prílohu.
Naposledy upravil jarecko : 23.06.12 at 17:51
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pavol54 Pozri príspevok
by si bola nemilo prekvapkaná, keby si vedela koľko cigáňov vo veku cca 19 rokov ešte v roku 1989 nevedelo čítať a písať a dovtedy nerobili a o iných normálnych návykoch ani nehovorím.lenže ty nespomínaš obyvateľov známych to osád. A keď ho začalo tlačiť v pytlíku tak ho len eskorta so samopalmi doviedla naspäť od nejakej arani. Ale fungovalo to aspoň u niektorých a tí čo skončili v Sabinove deti nerobili.
môj najlepší kamarát vraví: "id od narodenia, s rodným listom rodičia preberú na úrade lajstro, že decko je 100% invalidné."
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Pikoška Pozri príspevok
Ja tiež róbertka nemusím, ale ak má pravdu niekto s tým východom, tak potom by sme my, občania, mali kontrolovať a byť bližšie k tým, ktorí sa zaoberajú štátom. A štát sme my. Do volieb o nás, po voľbách bez nás je cesta našich vyvolených. Lebo to sú všetko len a len "naši "zamestnanci, ktorí so zamestnávateľom zametajú. Policajti, prokurátori, sudcovia, vyšetrovatelia, daniari, štatisti, sociálni štátni úradníci, bankári, a iní, ktorí dovolili vykradnúť dlhodobým zdieraním štátnu kasu. Či už priamou účasťou, alebo nečinnosťou. Alebo to boli výlučne rómovia, čo tunelovali od nežnej revolúcie? Malú, veľkú privatizáciu, prostredníctvom rôznych, dopredu dohodnutých zmúv tiežpodnikateľov so štátnymi inštitúciami taktiež riadili rómovia? Alebo nedajbože boli členmi konkurznej mafie, ktorá spolu s príslušníkmi FNM kúpila za korunu a predala si za milóny? Slabo kontrolujeme našich zamestnancov a tak celkom isto kráčame do konkurzu. Len tá konkurzná podstata nepostačí ani na zaplatenie konkurzného správcu.
to je sice pravda,len ta romska kriminalita a spravanie neprisobivej casti sa dost drasticky priamo dotyka beznych ludi-denne su tercom bitiek, kradezi, vytrznosti, vyhrazania, agresivneho spravania a inych patologickych javov za velmi okatej tolerancie policia a statnych organov-je podla mne nebezbecne obhajovat ich kriminalitu tym ze predsa biele goliere tu rozkradnu ovela viac,toto nie ospravedlnenim asocialneho spravania,to mame terorizovat susedov preto ze vlada kradne?ale ich az tak neokrada,kedze davky su tak sikovne nastavene -jedine su okradany paradoxne ta romska mensina co chce alebo zije slusne.
ale ano zodpovednost je na statnych organoch,lebo tie su opovinne chranit zdravie,majetok a bezpecnost obcanov a vyvodzovat zodpovednost za porusovanie zakonov-ktovie ci to ze policia nekona je v tom ze je neschopna a leniva,ale za jej nekonanim je zamer-vsak z chuliganmi na stadionoch alebo z demonstrujucimi obcanmi vedia ,,urobit ,, poriadok
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pikoška Pozri príspevok
Ja tiež róbertka nemusím, ale ak má pravdu niekto s tým východom, tak potom by sme my, občania, mali kontrolovať a byť bližšie k tým, ktorí sa zaoberajú štátom. A štát sme my. Do volieb o nás, po voľbách bez nás je cesta našich vyvolených. Lebo to sú všetko len a len "naši "zamestnanci, ktorí so zamestnávateľom zametajú. Policajti, prokurátori, sudcovia, vyšetrovatelia, daniari, štatisti, sociálni štátni úradníci, bankári, a iní, ktorí dovolili vykradnúť dlhodobým zdieraním štátnu kasu. Či už priamou účasťou, alebo nečinnosťou. Alebo to boli výlučne rómovia, čo tunelovali od nežnej revolúcie? Malú, veľkú privatizáciu, prostredníctvom rôznych, dopredu dohodnutých zmúv tiežpodnikateľov so štátnymi inštitúciami taktiež riadili rómovia? Alebo nedajbože boli členmi konkurznej mafie, ktorá spolu s príslušníkmi FNM kúpila za korunu a predala si za milóny? Slabo kontrolujeme našich zamestnancov a tak celkom isto kráčame do konkurzu. Len tá konkurzná podstata nepostačí ani na zaplatenie konkurzného správcu.
napísané dobre, aj z 80% súhlasím. len treba vedieť aj to, že koľko % z tých policajtov, prokurátorov, sudcov, vyšetrovateľov, daniarov, štatistikov, sociálnych štátnych úradníkov, bankárov, a iných mieša karty a s kým z externého prostredia. lebo tí, ktorých zamestnávame nepatria všetci do jedného vreca.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

srska Pozri príspevok
napísané dobre, aj z 80% súhlasím. len treba vedieť aj to, že koľko % z tých policajtov, prokurátorov, sudcov, vyšetrovateľov, daniarov, štatistikov, sociálnych štátnych úradníkov, bankárov, a iných mieša karty a s kým z externého prostredia. lebo tí, ktorých zamestnávame nepatria všetci do jedného vreca.
Trochu I.L.Ú.Z.I.A ,

žiadná učasť na nejakých protestoch,či demonštráciach tento stav NEZMENÍ !

Myslíte si,že štát vydržiava políciu a armádu len z toho dovodu aby ľudia tam zúčastnení brali pravidelný plat ?

Vydržiava ich v prvom rade na to aby v prípade potreby zasiahli proti "vnútornému nepriateľovi" a SILOU

nastolili PORIADOK v spoločnosti.

Nejaká občianská vojna NEHROZÍ.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

srska Pozri príspevok
napísané dobre, aj z 80% súhlasím. len treba vedieť aj to, že koľko % z tých policajtov, prokurátorov, sudcov, vyšetrovateľov, daniarov, štatistikov, sociálnych štátnych úradníkov, bankárov, a iných mieša karty a s kým z externého prostredia. lebo tí, ktorých zamestnávame nepatria všetci do jedného vreca.
To som netvrdila. Ale s tými 80 % si ma dostal. Ja som skromnejšia, aj zopár z nich vie narobiť dostatok šarapaty. Ale viem si predstaviť, že by nastala situácia, ak by segregovali časť akože slušného obyvateľstva, trebárs zopár poraďákov do tých dreveníc bez vody, k potkanom a bez práce. Obávam sa, že by sme sa možno pozabíjali.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Indeed Pozri príspevok
Trochu I.L.Ú.Z.I.A ,

žiadná učasť na nejakých protestoch,či demonštráciach tento stav NEZMENÍ !

Myslíte si,že štát vydržiava políciu a armádu len z toho dovodu aby ľudia tam zúčastnení brali pravidelný plat ?

Vydržiava ich v prvom rade na to aby v prípade potreby zasiahli proti "vnútornému nepriateľovi" a SILOU

nastolili PORIADOK v spoločnosti.

Nejaká občianská vojna NEHROZÍ.
Ak to povieš Ty, tak je to na železobetón pravda. A ten poriadok v spoločnosti sa im skutočne nastoliť darí dennodenne.
A aby som nezabudla, ďakujem za neužitočné, od Teba poteší čokoľvek. Aj keď blahoprajnému telegramu by som sa potešila viac. A ak to je za môj názor na chlapov, že sú chlapi na mäkko a mäkkýše, tak to predsa potvrdzuje aj náš pravopis. Na konci ste vždy mäkkí. Chlap-chlapi. Prečom Vám tam nedali natvrdo Y? Lebo nie ste duby.
1 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pikoška, Pikoška,

mozno si to vies predstavit, ale ja radsej nie, aby mali chlapi koniec natrvlo tvrdy. Nech to zostane radsej podla terajsich pravidiel pravopisu, aby na konci zostali vzdy mekki, ako chlap by som taku zmenu nechcel.
Naposledy upravil jarecko : 24.06.12 at 12:20
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...vravte si , meditujte , diskutujte .....čo len chcete .....

Prečo tá alebo ona vláda nesiahne cigánom na tie všetky , kua , výhody ???
Ficova strana voľby na pindách postavila , aj degeši volili - nebolo ich určite málo....prázdnych sľuboch ....tým netvrdím , že tie predošlé boli zložené zo strán plných anjelov ...

Niekde som napísal ...podľa čoho by sa mohlo Slovensko riadiť...
Čína - sociálna otázka ohľadom pôrodnosti ...jedno - tri deti ( s výhodami a fertig ).....v Číne je to iba 1 dieťa ( dôvody sú jasné ) ...
USA - farmársky zákon ...najprv streľba a až potom otázka .." že kto je tam ? "
Saudi - muslimské právo / šária ...zlodejovi ruku skrátia v zápästí ...
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lenže to by Slovensko bez výnimky bolo bez pravých rúk,nielen menšina.Je fakt,že v USA máš právo strieľať na svojom pozemku,rozmysleli by si zlodej,nielen Romovia. A tá Čína,no stačilo by obmedziť dávky na 3 deti.
Naposledy upravil BXLmiami : 24.06.12 at 13:28 Dôvod: preklep
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač Pozri príspevok
...vravte si , meditujte , diskutujte .....čo len chcete .....

Prečo tá alebo ona vláda nesiahne cigánom na tie všetky , kua , výhody ???
Ficova strana voľby na pindách postavila , aj degeši volili - nebolo ich určite málo....prázdnych sľuboch ....tým netvrdím , že tie predošlé boli zložené zo strán plných anjelov ...

Niekde som napísal ...podľa čoho by sa mohlo Slovensko riadiť...
Čína - sociálna otázka ohľadom pôrodnosti ...jedno - tri deti ( s výhodami a fertig ).....v Číne je to iba 1 dieťa ( dôvody sú jasné ) ...
USA - farmársky zákon ...najprv streľba a až potom otázka .." že kto je tam ? "
Saudi - muslimské právo / šária ...zlodejovi ruku skrátia v zápästí ...
vies kolko ludi by bolo bez ruky,zas by sme robili zlodejom na invalidne dochodky-ostatne suhlas a este doplnim ze ked Fico nastupoval mal velke reci ako obmedzi davky tym co porusuju zakon a teraz sklapol-ono by to sice neslo podla jeho tarania,ale v zmysle zakona stacilo zapracovat moznost stahovat skody a pokuty zo socialnych davok po urcitu hranicu,alebo odpracovat alebo basa ako v ..najdemokratickejsej ,, krajine USA,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami Pozri príspevok
Lenže to vy Slovensko bez výnimky bolo bez pravých rúk,nielen menšina.Jefakt,že v USA máš právo strieľať na svojom pozemku,rozmysleli by si zlodej,nielen Romovia. A tá Čína,no stačilo by obmedziť dávky na 3 deti.
Zase iba my?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

... naposledy mesto zlikvidovalo tisíc ton smetí, vyhodených z okna či balkóna, za 80-tisíc eur.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
srska Pozri príspevok
... naposledy mesto zlikvidovalo tisíc ton smetí, vyhodených z okna či balkóna, za 80-tisíc eur.
Také peňeži. To mohli radšej predať a nie zlikvidovať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

srska Pozri príspevok
... naposledy mesto zlikvidovalo tisíc ton smetí, vyhodených z okna či balkóna, za 80-tisíc eur.
nemá náhodou každá mestská štvrť pridelené prostriedky z rozpočtu? určite tak im ich skrátiť o tieto náklady myslím že aj súd by rozhodol tak
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Lenže to by Slovensko bez výnimky bolo bez pravých rúk,nielen menšina.Je fakt,že v USA máš právo strieľať na svojom pozemku,rozmysleli by si zlodej,nielen Romovia. A tá Čína,no stačilo by obmedziť dávky na 3 deti.
od tretieho dieťaťa vyššie by malo dostať poslednú dávku? Harman sa pomýlil bral to zaradom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
Fico nastupoval mal velke reci ako obmedzi davky tym co porusuju zakon a teraz sklapol-ono by to sice neslo podla jeho tarania

...nie ani tak " podľa jeho tárania "....

...ono to nejde ani s jeho táraním ...
...a najlepšie by bolo , keby netáral vôbec ...

...lenže ....kedy Robik netáral ???
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Pikoška Pozri príspevok
To som netvrdila. Ale s tými 80 % si ma dostal. Ja som skromnejšia, aj zopár z nich vie narobiť dostatok šarapaty. Ale viem si predstaviť, že by nastala situácia, ak by segregovali časť akože slušného obyvateľstva, trebárs zopár poraďákov do tých dreveníc bez vody, k potkanom a bez práce. Obávam sa, že by sme sa možno pozabíjali.
No ja by som si tie poraďácke chajdy vedel predstaviť. Do roka by to tam vyzeralo ako v záhradkárskej osade, alebo si myslíš, že nemať prácu by mi zabránili tú chatrč zveľadiť, posadiť kvety, zemiaky, mrkvu...
Ale problém nie je v Cigánoch. Problém je v našej politickej " elite " a to jedno či modrej alebo červenej. Obom záleží len na tom, aby sa mali dobre oni a ich kamaráti, aby toho mohli čo najviac vycucať, je im jedno ako dlho tam budú, lebo od prvého okamihu využijú príležitosť a z verejných zdrojov hneď odhryznú pre seba na 200 rokov dopredu. Takže obaja sa snažia získať Cigánov a dôchodcov na svoju stranu, mažú im medové motúzy popod nos a účet vystavia nám - zvýšia dane, odvody, poplatky. Prúser navždy zadarmo od Skylinku neštve nikoho z nich, koľko ľudí vyplázne ďalšie Eurá naviac je im jedno. Zadlžujú nás na generácie dopredu len aby sme boli dostatočne proeurópski - a to im umožní zvýšiť si vreckové sebe, prezidentovi hlavy štátu terajšiemu aj tým minulým. Čo je možné v tejto krajine dosiahnuť som oplakával v inej téme. Ale ako máme mať spravodlivosť, keď tomu marazmu šéfuje Heroín, prípadné podnety prejednáva pregrciavač... Kdesi na Sme bolo uverejnené, že policajt mal mindráky z toho, že si nevedel dať rady s Cigánskou rodinou a zbohatlíkmi, lebo na nich naše zákony nestačia. Takže ak polícia nebude zasahovať proti mafii, zbohatlíkom, Cigáňom a podobným v zmysle zákon platí pre každého bez výnimky tak sa nič nestane. Lenže ako sa niečo môže stať, keď tí strážcovia zákona pridelia tie pekné ŠPZ 555 333 777 666 mafiánom. Čí chleba teda jedia ? No tuším Indeed dal návrh, že ak vieme o nejakom t.č. máme právo dať oznámenie. To je pravda, lenže vyšetrovať to budú tí kamaráti mafie, obžalovávať Trtosník a súdiť Heroín. Skutok sa nestal, páchateľ je čistý ako ľalia a mňa postihne úplne zázrakom nejaká nehoda, alebo sa sám zahradem do suda plného kyseliny. Cigáni len robia tieň, aby sme neuderili na tých správnych.
6 0
JozoH JozoH

JozoH je offline (nepripojený) JozoH

Ako na Centrume píše pán Stanislav Hosso , je pravda pravdúca !
Škoda, že nie je viac takýchto rozhľadených ľudí a mnohí len štekajú, hoci ani nevedia o čom !
Viete, na Slovensku sa po roku 1989/1993 zaužívalo, že čím väčšia sviňa, tým ho mnohí viac zbožňujú, ako úspešného, šikovného...
A často je to len ošťastí, že mnohí ľudia boli na "správnom mieste v správnom čase" !!!
A tak si z nás = väčšiny urobili taký blahobyt, o akom nemôžeme ani len snívať, o akom sme nečítali ani v rozprávkach.
A tak si zvykli na ten blahobyt, že ak im niekto siahne naň a ohrozí ich luxus, sú schopní ísť aj do ulíc a presvedčiť naivných, ktorí by išli za nich aj krv prelievať.
Zvykli sme si na úbohé, poľutovaniahodné "celebrity" , ktoré zarábajú za týždeň viac, ako poctivo pracujúci za celý rok ... !
V televíziách vidíme samé vraždy, smilstvá, cudzoložstvá , nevery ... A CIRKEV mlčí, až na niekoľko dedinských kňazov, akoby sme ani nemali biskupov, ktorí majú prístup k mikrofónom, kameram...
A keďže sme si zvykli už, že mnohí komunisti prevrátili kabáty a sú v politike i s ich potomstvom, žiakmi, "bijeme" sa za nich aspoň na fórach...
Ale akosi z nás nikto nechápe, že :
1. komunisti posielali na dôchodok uniformovaných 5 rokov skôr, ako ostatných
2. postkomunistickí "demokratickí" kapitalisti ich posielajú do dôchodku, ako mladých v 38 rokoch
3. mnohí štátni úradníci dostávajú plnú mzdu na maródke, príspevky na oblečenie, na nájom - neraz vo výške, ako máme mnohí mzdu !!!
4. tí, ktorí zvyčajne nikdy nerobili /ani hodinu / , majú často vyššie príspevky, ako mnohí máme plat !!!
A keď si to všetko zrátame : tunely, rozkrádačky, privatizácie, nezamestnaných, politických a štátnych príživníkov, zdravotníctvo, školstvo = teda všetko NEPRODUKTÍVNE úradky, spolky...
tak to tí, čo vytvárajú hodnoty NEmôžu nijako uživiť, veď treba vracať dôchodcom a ako povedal 24.6. v televízií Kaník /ktorý je spoluzodpovedný za ten marazmus/, že dnes robí na 1 dôchodcu 5 pracujúcich a o 15 rokov to budú iba dvaja ,
zabudol povedať, že ON a jemu podobní nevytvárajú hodnoty, len čerpajú, teda dnes robí na 1 dôchodcu 1 činný zamestnanec, ale keby nebolo hyen v politike, štátnej správe, ktorí sú nenásutní, nenahraditeľní, tak by aj dôchodky mohli byť 2-3x vyššie, ale nie mladým polišom, vojakom po 15 rokoch, kedy majú vyššie dôchodky ako väčšina po 45 rokoch poctivej a tvrdej práce !!!
Tu je problém :
Politici , bankári, štátni byrokrati, nepotrební vojaci, policajti slúžiaci politikom a mafiánom nikdy nechcejúc pracovať nezamestnaní!!!
Naposledy upravil JozoH : 24.06.12 at 17:33 Dôvod: bankári bolo banári...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
No ja by som si tie poraďácke chajdy vedel predstaviť. Do roka by to tam vyzeralo ako v záhradkárskej osade, alebo si myslíš, že nemať prácu by mi zabránili tú chatrč zveľadiť, posadiť kvety, zemiaky, mrkvu...
Ale problém nie je v Cigánoch. Problém je v našej politickej " elite " a to jedno či modrej alebo červenej. Obom záleží len na tom, aby sa mali dobre oni a ich kamaráti, aby toho mohli čo najviac vycucať, je im jedno ako dlho tam budú, lebo od prvého okamihu využijú príležitosť a z verejných zdrojov hneď odhryznú pre seba na 200 rokov dopredu. Takže obaja sa snažia získať Cigánov a dôchodcov na svoju stranu, mažú im medové motúzy popod nos a účet vystavia nám - zvýšia dane, odvody, poplatky. Prúser navždy zadarmo od Skylinku neštve nikoho z nich, koľko ľudí vyplázne ďalšie Eurá naviac je im jedno. Zadlžujú nás na generácie dopredu len aby sme boli dostatočne proeurópski - a to im umožní zvýšiť si vreckové sebe, prezidentovi hlavy štátu terajšiemu aj tým minulým. Čo je možné v tejto krajine dosiahnuť som oplakával v inej téme. Ale ako máme mať spravodlivosť, keď tomu marazmu šéfuje Heroín, prípadné podnety prejednáva pregrciavač... Kdesi na Sme bolo uverejnené, že policajt mal mindráky z toho, že si nevedel dať rady s Cigánskou rodinou a zbohatlíkmi, lebo na nich naše zákony nestačia. Takže ak polícia nebude zasahovať proti mafii, zbohatlíkom, Cigáňom a podobným v zmysle zákon platí pre každého bez výnimky tak sa nič nestane. Lenže ako sa niečo môže stať, keď tí strážcovia zákona pridelia tie pekné ŠPZ 555 333 777 666 mafiánom. Čí chleba teda jedia ? No tuším Indeed dal návrh, že ak vieme o nejakom t.č. máme právo dať oznámenie. To je pravda, lenže vyšetrovať to budú tí kamaráti mafie, obžalovávať Trtosník a súdiť Heroín. Skutok sa nestal, páchateľ je čistý ako ľalia a mňa postihne úplne zázrakom nejaká nehoda, alebo sa sám zahradem do suda plného kyseliny. Cigáni len robia tieň, aby sme neuderili na tých správnych.


...hm.......

Ja mám ŠPZ XX 999 YY....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok


...hm.......

Ja mám ŠPZ XX 999 YY....
vidíš mafián akýsi, mne raz spravili problém tak som napísal riaditeľovi okresného oddelenia upozornenie že ak sa môj malý techničák nenájde (po mesiaci) napíšem na inšpekciu po vyriešení problému si ma zapamätali a pri prihlasovaní nového auta dali s úškľabkom pridelili tiež pekné číslo aby som nepovedal že sú zlí chlapci. odvtedy že koho mám na polícii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať