Zavrieť

Porady

prístup k pivnici

Dobrý deň. Viete mi niekto poradiť ako mám postupovať pri získavaní prístupu do pivničných priestorov?
V auguste minulého roka som kúpil byt. Pri jeho preberaní mi ale pôvodný majiteľ neodovzdal kľúče od vstupných dverí do pivničných priestorov (bezpečnostné dvere), ani do vlastnej pivnice. Robil to s odôvodnením, že ani on od pôvodného majiteľa (zhodou okolností konateľa bytového družstva), od ktorého byt kupoval, nedostal správne kľúče. Pokúšal som sa si dať kľúč urobiť, ale keďže dvere sú bezpečnostné, nedá sa to len tak. Sprievodná karta (či ako sa to volá) ku kľúču od bezpečnostných dverí sa pri rekonštrukcii bytového bloku stratila. Tak som oslovil bytové družstvo, či mi ako správcovia bytových aj nebytových priestorov nemôžu kľúč zabezpečiť. Tak som sa pol roka dohováral s pracovníkom technického úseku, ktorý to mal na starosti a priznal, že je to jeho povinnosť. Ten ma statočne pol roka telefonicky obabrával. Bol som na bytovom družstve aj osobne a nepomohlo to. Napísal som sťažnosť na bytové družstvo, ale ani sa neunúvali odpovedať v priebehu viac ako mesiaca. Neviem ako mám túto situáciu riešiť. Pivnicu potrebujem a nedá sa to trvalo riešiť tak, že si budem stále od susedov požičiavať kľúč.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ved v platach za byt platis aj za pivnicu, nie?
    Ak ju nemozes vyuzivat, tak napis na na BD a ziadaj, nech ti vratia spatne polatky za pivicu,nakolko platis za nieco, co nemozes ,nie z vlastnej viny vyuzivat,pripadne vyhroz, ze to budes riesit sudnou cestou... Mozno sa konecne rozhybu...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    bezpečnostné dvere sú jedna vec a vložka druhá....mne kľúč od bytu nespravia pokiaľ nie je karta.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    lubote Pozri príspevok
    Dobrý deň. Viete mi niekto poradiť ako mám postupovať pri získavaní prístupu do pivničných priestorov?

    V auguste minulého roka som kúpil byt. Pri jeho preberaní mi ale pôvodný majiteľ neodovzdal kľúče od vstupných dverí do pivničných priestorov (bezpečnostné dvere), ani do vlastnej pivnice. Robil to s odôvodnením, že ani on od pôvodného majiteľa (zhodou okolností konateľa bytového družstva), od ktorého byt kupoval, nedostal správne kľúče. Pokúšal som sa si dať kľúč urobiť, ale keďže dvere sú bezpečnostné, nedá sa to len tak. Sprievodná karta (či ako sa to volá) ku kľúču od bezpečnostných dverí sa pri rekonštrukcii bytového bloku stratila. Tak som oslovil bytové družstvo, či mi ako správcovia bytových aj nebytových priestorov nemôžu kľúč zabezpečiť. Tak som sa pol roka dohováral s pracovníkom technického úseku, ktorý to mal na starosti a priznal, že je to jeho povinnosť. Ten ma statočne pol roka telefonicky obabrával. Bol som na bytovom družstve aj osobne a nepomohlo to. Napísal som sťažnosť na bytové družstvo, ale ani sa neunúvali odpovedať v priebehu viac ako mesiaca. Neviem ako mám túto situáciu riešiť. Pivnicu potrebujem a nedá sa to trvalo riešiť tak, že si budem stále od susedov požičiavať kľúč.

    ...tak bezpečnostne dvere na pivnici?? v tom dome žijú dobrodruhovia...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zober dvoch skusenych zamocnikov, nie certifikovane firmy, daj im po 20 Eur a do hodiny mas vlozku vymenenu za novu.

    lubote je offline (nepripojený) lubote

    lubote
    Už som poslal v rámci druhej sťažnosti žiadosť o vrátenie peňazí za správu, ale správcovská spoločnosť ma ignoruje

    lubote je offline (nepripojený) lubote

    lubote
    To nemôžem spraviť, lebo to sú vstupné dvere do pivničných priestorov aj pre ostatných vlastníkov bytov, nielen pre mňa. Keby šlo len o moju pivnicu, nemám problém. To si spravím, ale najprv sa musím k nej dostať cez vstupné dvere

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    lubote Pozri príspevok
    Už som poslal v rámci druhej sťažnosti žiadosť o vrátenie peňazí za správu, ale správcovská spoločnosť ma ignoruje
    Jasne, že sa usmieva, vysmieva! Kvôli tomu nemôžeš len ty im neplatiť poplatok za správu správu! Daj správcu na súd nech rozhodne!

    182/1993, § 2, odsek 7

    (7) Podlahovou plochou bytu sa na účely tohto zákona rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, 5) bez plochy lodžií a balkónov.
    ------------------------------------------------------------------

    5) § 121 ods.2 Občianskeho zákonníka.

    § 121

    (1) Príslušenstvom veci sú veci, ktoré patria vlastníkovi hlavnej veci a sú ním určené na to, aby sa s hlavnou vecou trvale užívali.

    (2) Príslušenstvom bytu sú vedľajšie miestnosti a priestory určené na to, aby sa s bytom užívali.

    Keď ti nechce správca zabezpečiť vstup k tvojmu majetku, pivnici, tak je to, ako keby ti neumožnil vstup do tvojho bytu. Ta pivnica je predsa príslušenstvo bytu!

    Ak máš balkón, lodžiu, tie priestory nie sú tvoj majetok, na rozdiel od pivnice! Tá je! Ale na tie priestory máš v dome výlučne užívacie právo len ty!

    Ak tu pivnicu nepotrebuješ, nevyužívaš, nechceš je to v poriadku. Pivnica je určená na to, aby sa s bytom užívala! Či nie?
    Jednoznacne dat na sud a pozadovat aj vratenie alikvotnej casti zaplateneho "najomneho" za pivnicu... Pripadne aj skodu, ktoru sposobili neumoznenim pristupu k priestorom na ktore mas narok.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    ja to vidím tak, že máš tri realne možnosti
    1. nakoniec ti niektore zamocnictvo ten kluc spravi
    2. dohodnete sa v dome ze date vymenit vlozku a novy kluc date kazdemu majitelovi (a bezpecnostnu kartu zalozite tam, kde ju aj budete vediet v buducnosti najist)
    3. budes si poziciavat kluc od susedov

    Ja by som siel do druhej moznosti, s tym ze by som sa snazil aby sa nova vlozka zaplatila z fondu oprav. Ozval by som sa s tymto na najblizsom zhormazdeni vlastnikov bytov, s tym ze by som trval aby sa rozhodlo (argumentoval by som aj tym, ze ked bezpecnostna karta nie je v bezpeci schovana - kto vie kto vsetko si mohol dat spravit kluce, vlastne pivnice v bezpeci nie su, kto vie kto vsetko si dal spravit kluce..).
    Naposledy upravil Andy Kralik : 17.07.12 at 07:57

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lubote Pozri príspevok
    Dobrý deň. Viete mi niekto poradiť ako mám postupovať pri získavaní prístupu do pivničných priestorov?
    V auguste minulého roka som kúpil byt. Pri jeho preberaní mi ale pôvodný majiteľ neodovzdal kľúče od vstupných dverí do pivničných priestorov (bezpečnostné dvere), ani do vlastnej pivnice. Robil to s odôvodnením, že ani on od pôvodného majiteľa (zhodou okolností konateľa bytového družstva), od ktorého byt kupoval, nedostal správne kľúče. Pokúšal som sa si dať kľúč urobiť, ale keďže dvere sú bezpečnostné, nedá sa to len tak. Sprievodná karta (či ako sa to volá) ku kľúču od bezpečnostných dverí sa pri rekonštrukcii bytového bloku stratila. Tak som oslovil bytové družstvo, či mi ako správcovia bytových aj nebytových priestorov nemôžu kľúč zabezpečiť. Tak som sa pol roka dohováral s pracovníkom technického úseku, ktorý to mal na starosti a priznal, že je to jeho povinnosť. Ten ma statočne pol roka telefonicky obabrával. Bol som na bytovom družstve aj osobne a nepomohlo to. Napísal som sťažnosť na bytové družstvo, ale ani sa neunúvali odpovedať v priebehu viac ako mesiaca. Neviem ako mám túto situáciu riešiť. Pivnicu potrebujem a nedá sa to trvalo riešiť tak, že si budem stále od susedov požičiavať kľúč.
    ...čo ja viem ....aj od ADLA sa dá urobiť náhradný kľúč ....

    ...a silne pochybujem , že v pivnici by ste až také dvere mali ....

    ...snáď by som pobehal viacero zámočnictiev ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.