Zavrieť

Porady

Ceska korespondencna adresa? (nieco lepsie ako pobox alebo poste restante)

Ahojte, potreboval by som prilezitostne (fakt obcas, par krat za rok) prijimat postu zo zahranicia, avsak na cesku korespondencnu adresu. Otazka je, ci poznate nejaky sposob ako to nejakym rozumnym pomerom cena/vykon dosiahnut. Konkretne by to malo splnat:

1) ked mi pride posta -> upozornenie mailom, telefonicky, lubovolne ...
2) na poziadanie preposlat (nie je podmienka, prinajhorsom sa zastavim osobne, ale bolo by to fajn)
3) rozumna cena

Zatial mam iba 2 napady:

1) udat adresu Poste restante najblizsej ceskej posty - nevyhoda ale je, ze to drzia iba 7 resp. 15 dni, takze by som tam musel kazdy tyzden ako hlupak volat - pricom tu postu dostanem maximalne par krat do roka

2) zriadit si na ceskej poste pobox schranku - tato sluzba sa mi javi ako znacne nedotiahnuta resp. predrazena. Plati sa 220 czk mesacne (bez dph), pricom preposielanie nie je a je nutna osobna navsteva. Pripadne za dalsi priplatok a toto sa mi zda uz dost drahe na to, ze to vlastne vobec nic neposkytuje. A uz vobec nevravim, ze za rok tam zaplatim minimalne 2200 czk bez dph a posta mi tam pride len par krat, a aj to si pre nu mnusim osobne prist

Ma niekto ine napady, alebo pozna nejaku inu sluzbu, ktora ponuka podobne veci? Cosi taketo napriklad by mi presne vyhovovalo: http://www.mailboxde.cz/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dohodnúť si takú službu s nejakým adresátom súkromne by nemal byť problém. On bude adresátom a pod jeho menom bude Do rúk - tvojich.
    Alebo si dáš adresáta seba a adresu pod tvojím menom začneš U pána ...

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    ja mám napr. u nás na pošte zriadený nie P.O.Box, ale PostBox, hovorí sa tomu aj Odnáška, ak mi príde niečo okrem listov, napr. doporučene, balík a pod, tak mi pošlú mail s oznámením o zásielke, platím za to 2.20€ mesačne.

    mil84 je offline (nepripojený) mil84

    mil84
    dobry napad, dik a uz som si zistil aj to, ako na to. Treba navstivit hocijaku pobocku ceskej posty a poziadat o prukaz prijemce. Tam vypises tvoje meno + meno toho koho splnomocnujes. Zaplatis 2 eura a hotovo (ten preukaz samozrejme dotycnemu musis poslat ). Vysledok je ten, ze potom ked dostanes lubovolnu zasielku hoci aj do vlastnych ruk, tak ti ju dany clovek (myslim, ze mozu byt dokonca az 3 rozni) moze bez akychkolvek problemov prijat - preukaz je platny myslim 1 alebo 2 roky. Ked potom budes chcet dostat nejaku zasielku, len vypln adresu daneho cloveka + pridaj tvoje meno:

    Jozko Mrkvicka (tvoje meno)

    Petr Knedlik (toto bude zastupitel a jeho adresa)
    Ulica 123/45
    Mestecko 555 55
    Ceska Republika

    rago je offline (nepripojený) rago

    rago
    Alternativa mailboxde.cz pre Cesku republiku je http://www.pobox24.cz/. Sluzba Transfer umoznuje preposlanie zasielok (aj na Slovensko). Nevyhodou je cena.. aktualne "od 420 Kč / měsíc včetně DPH + skutečné poštovné". Za priplatok odosielaju oscanovane dokumenty na email.

    milokilo je offline (nepripojený) milokilo

    milokilo
    pobox24 se změnil na http://www.mailboxes.cz a nabízí i jednorázové přeposílání. je to levnější, bez paušálu. jednorázová adresa http://www.mailboxes.cz/cs/component...prijem-zasilek umí tam i zaplatit dobírku, počkat na jinou zásilku, spojit je a pak přeposlat třeba na slovensko

    Ceska korespondencna adresa? (nieco lepsie ako pobox alebo poste restante)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.