Zavrieť

Porady

Dobrý den mám ukončene BC sociálna práca, ale chcem pracovat v MŠ alebo družine

čo mám preto spraviť mám si ukončiť sociálnu prácu MGR. a potom sa dá urobiť nejaké pedagogické minimum? alebo by som mala začať študovať odznova na Pedagogickej škole. prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Na tvojom mieste by som si najprv odpovedal na otázku, či sa chceš tejto práci venovať profesionálne a hlavne či sa jej chceš venovať dlhodobo do budúcnosti.
    Podľa odpovede, by som zvažoval čo ďalej.
    Je pravda, že na túto prácu ti postačí zatiaľ aj stredná škola. Stačí sa prihlásiť na hocijakú strednú pedagogickú školu, dnes bežne nazvané aj pedagogické a sociálne akadémie, a dorobiť si externe maturitu v požadovanom odbore. Trvá to bežne 2 roky.
    Ak sa tomu chceš ale venovať dlhodobo, tak by som zvolil radšej štúdium na vysokej škole v odbore Predškolská a elemenárna pedagogika. Bc, titul máš už za 3 roky, to už budeš kvalifikované a neskôr si dorobíš aj Mgr. stupeň.
    S VŠ vzdelaním sa ti otvoria dvere k vyššiemu platu, môžeš postúpiť až do 12. platovej triedy, pričom so SŠ môžeš byť maximálne v 9. platovej triede., budeš môcť byť zástupkyňou, riaditeľkou a pod.
    Vzdelanie ti už nikto nikdy nevezme!

    Dobrý den mám ukončene BC sociálna práca, ale chcem pracovat v MŠ alebo družine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.