Zavrieť

Porady

Registracna pokladna - hotovost

fok fok

fok je offline (nepripojený) fok

Priatelia, prosim o radu. Mam registracnu pokladu napojenu na Pohodu. Zacal som uctovat, blokovat a robit denne uzavierky, ale po tyzdni som zistil, ze treba aj vlozit hotovost do pokladne a cele to musi sediet, ze to tam treba cele viest. Mam uz nieco nablokovane. Poradite ako to spravit aby to bolo v poriadku?

Dakujem.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

JAJA11 Pozri príspevok
čo s predajom auta zaradeného v majetku firmy..... podnikateľ nemá registračnú pokladňu (poskytuje služby, na ktoré sa nevzťahuje povinnosť mať ERP), ale rád by za auto zinkasoval peniaze v hotovosti....
existuje niečo v zákone, čo povoľuje takýto príležitostný predaj majetku vyúčtovať cez príjmový pokladničný doklad?
riesilo sa to na porade vo viacerych temach, predaj majetku nie je predaj tovaru,
ak bude suma do 5000 eur, moze prijat platbu v hotovosti na PPD, ak bude suma vyssia tak cez ucet alebo postu.
1 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

veronikasad
Dennou uzávierkou sa ti vynuluje hotovosť ERP. Preto každé ráno musíš urobiť vklad, ktorý používaš v priebehu dňa na vydávanie. Rovnako, ak v priebehu dňa z kasy peniaze vyberieš, treba to zaznamenať v ERP, alebo aspoň výdavkovým pokl.dokladom - pre prípad kontroly z DU.

Predchádzajúce dni už nerieš. Nespájaj pokladňu v účtovníctve s ERP, tieto dve sumy sa ti nebudú nikdy zhodovať. Kontrolori kontrolujú len zostatok v zásuvke ERP.
Výber z pokladnice nieje potrebné nijako evidovať. Mám to overené priamo z ministerstva financií.
Naposledy upravil arizona : 19.07.13 at 18:56 Dôvod: vymazanie reklamy !!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

P07
veronikasad
Dennou uzávierkou sa ti vynuluje hotovosť ERP. Preto každé ráno musíš urobiť vklad, ktorý používaš v priebehu dňa na vydávanie. Rovnako, ak v priebehu dňa z kasy peniaze vyberieš, treba to zaznamenať v ERP, alebo aspoň výdavkovým pokl.dokladom - pre prípad kontroly z DU.

Predchádzajúce dni už nerieš. Nespájaj pokladňu v účtovníctve s ERP, tieto dve sumy sa ti nebudú nikdy zhodovať. Kontrolori kontrolujú len zostatok v zásuvke ERP.
Výber z pokladnice nieje potrebné nijako evidovať. Mám to overené priamo z ministerstva financií.
Reaguješ na príspevok viac ako rok starý, mal si túto informáciu pred rokom, keď "múdro" rozdávaš neužitočné.
Ak ju máš písomne, bolo by vhodné ju sem priložiť.

Ak toto je oficialny výklad MF, potom evidencia tržieb a následné kontroly hotovosti kontrolormi FR strácajú akýkolvek zmysel

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZWU&cad=rja
Naposledy upravil veronikasad : 19.07.13 at 19:18
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronika,vklad každé ráno nie je povinný,ale ak teda sa už vloží hotovosť (napr.na vydávanie) tak sa musí zaevidovať. Ide totiž o to,že v pokladni NESMIE byť viacej ako bolo nablokované,lebo to podľa tých mudrákov znamená,že nebol vydaný doklad z pokladne.Výber nemusíš evidovať,ak ti v pokladni chýba,to nikoho netrápi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka
veronika,vklad každé ráno nie je povinný,ale ak teda sa už vloží hotovosť (napr.na vydávanie) tak sa musí zaevidovať. Ide totiž o to,že v pokladni NESMIE byť viacej ako bolo nablokované,lebo to podľa tých mudrákov znamená,že nebol vydaný doklad z pokladne.Výber nemusíš evidovať,ak ti v pokladni chýba,to nikoho netrápi.
Ako tí "mudráci" zistia, či som všetko nablokovala, keď môžem kedykolvek (bez akejkolvek evidencie) vybrať hotovosť z reg.pokladne ? (mňa sa to netýka, ERP nemám, ale zopár majitelov pohostinstiev a predávajúcich na tržnici, ktorí s tým po takomto výklade zákona problém mať nebudú - poznám)
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad
kopretinka
veronika,vklad každé ráno nie je povinný,ale ak teda sa už vloží hotovosť (napr.na vydávanie) tak sa musí zaevidovať. Ide totiž o to,že v pokladni NESMIE byť viacej ako bolo nablokované,lebo to podľa tých mudrákov znamená,že nebol vydaný doklad z pokladne.Výber nemusíš evidovať,ak ti v pokladni chýba,to nikoho netrápi.
Ako tí "mudráci" zistia, či som všetko nablokovala, keď môžem kedykolvek (bez akejkolvek evidencie) vybrať hotovosť z reg.pokladne ? (mňa sa to netýka, ERP nemám, ale zopár majitelov pohostinstiev a predávajúcich na tržnici, ktorí s tým po takomto výklade zákona problém mať nebudú - poznám)
môžeš vybrať,lebo to už máš nablokované,čiže to,čo je nablokované,to už neodtajíš.Ide práve o to nablokovanie.Nie je podstatné,že fyzicky tie peniaze nemáš,máš ich vo fiškálnej pamäti a to je podstatné.Ako som už písala,problém je,že peniaze máš v kase ALE nie sú nablokované.
0 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

veronikasad

Reaguješ na príspevok viac ako rok starý, mal si túto informáciu pred rokom, keď "múdro" rozdávaš neužitočné.
Ak ju máš písomne, bolo by vhodné ju sem priložiť.

Ak toto je oficialny výklad MF, potom evidencia tržieb a následné kontroly hotovosti kontrolormi FR strácajú akýkolvek zmysel
Áno, mal som túto informáciu aj pred rokom. Len na túto diskusiu chodím veľmi zriedka. Po mesiaci ma to prestane baviť... Samozrejme, že som priložil aj link na originál uvedeného vyjadrenia ale "arizona" ten link vymazal pretože ho považuje za reklamu. Sťažuj sa jemu...
Úprimne Ti poviem, že ten link čo si pridala sa mi ani len nechce prezrieť. Prvoradé je vyjadrenie MF SR.

Takých vyjadrení MF SR mám aj podstatne viac ale ak je to reklama tak načo by som sa unúval. Nie?
1 0
P07 P07

P07 je offline (nepripojený) P07

Tak pokúsim sa ten link dať znova VKLADu a VÝBERU sa týkajú otázky č. 6; 7; 8 a po novele aj č. 29

Ak to znova "amazon" zruší tak ja za to nemôžem. Nie som v žiadnom prípade ale ochotný sem tieto veci kopírovať celé
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať