Zavrieť

Porady

Má právo zaklincovať, a teda znemožnit otváranie okna na chodbe paneláku ???

mam velmi aktualny problem. teploty u nas v meste sa blizia k 36. stupnom a tak niektori obyvatelia bytovky (vratane mna) vetraju tak, ze otvoria okna, vchodove dvere na svojom byte a okno na medziposchodi na chodbe panelaku. Jenemu panovi to zrejme z nejakeho neznameho dovodu velmi vadi a preto okno zaklincoval, takze teraz sa neda otvorit.

Neporusil tymto dotycny pan nejaky zakon?
Co ak by nedajboze vypukol poziar na nizsich poschodiach a obyvatelia bytovky by museli skakat z 3. poschodia, pretoze pan si zmyslel ze zaklincuje okno na druhom poschodi?
Ma pravo znemoznit otvaranie okna na medziposchodi?
Nemaju snad obyvatelia bytovky pravo vetrat aj pomocou okna na chodbe?

Dakujem za radu
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

To okno je tak tvoje ako aj jeho. Každý vlastník ho má právo otvoriť, veď na to aj okno je.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
amarutu Pozri príspevok
mam velmi aktualny problem. teploty u nas v meste sa blizia k 36. stupnom a tak niektori obyvatelia bytovky (vratane mna) vetraju tak, ze otvoria okna, vchodove dvere na svojom byte a okno na medziposchodi na chodbe panelaku. Jenemu panovi to zrejme z nejakeho neznameho dovodu velmi vadi a preto okno zaklincoval, takze teraz sa neda otvorit.
...ten pán asi veľmi dobre vie ,čo robí ........
Lebo iba neznalý vetrá a robí prievan pri takýchto teplotách ....
Veď tým prievanom sa do bytovky a bytov dostáva ten najteplešjší vzduch a potom nečudo , že ešte v hlbokej noci je na zdochnutie ....
Normálny človek robí práve opak ....pozatvára , zatiahne žalúzky ( závesy ) a večer je aspoň prijateľne v byte ....
Ak sa mýlim , opravte ma ......no nenájde sa nik taký , ktorý by to dokázal ...roky sa takto doma chránime pred týmito teplotami a funguje to ......holt rady starých materí - na nezaplatenie ....

Neporusil tymto dotycny pan nejaky zakon?
Co ak by nedajboze vypukol poziar na nizsich poschodiach a obyvatelia bytovky by museli skakat z 3. poschodia, pretoze pan si zmyslel ze zaklincuje okno na druhom poschodi?
...keby požiar vypukol .....he , ten prvý vyskočí cez zatvorené okno - cez sklo ....a ostatní užmajú cestu otvorenú....
Ma pravo znemoznit otvaranie okna na medziposchodi?
....nooooooo......tak právo na to nemá ......
Nemaju snad obyvatelia bytovky pravo vetrat aj pomocou okna na chodbe?
....právo hej ......ale k vyššie uvedenému tak činí len oný......
Dakujem za radu
...
5 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

presne tak.
.... akurát cez tie plastové okná sa zle skáče keď nie sú otvorené :-)))))))))))))))))))
.... ráno alebo nadránom všetko pootvárať a vychladiť a celý deň mať pozastierané a pozatvárané.....
2 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

buchač - "prvy vyskoci cez zatvorene okno a ostatni uz maju cestu otvorenu" - takto odveci argument som este tu na porade nevidel. Skakal si uz niekedy cez zatvorene okno? To ako sa v pripade poziaru v panike a v strachu zide pri okne 10 ludi ktory budu chciet vyskocit a z nich sa dobrovolne prihlasi jeden ktory sa rozbehne (draha na rozbeh je cca 1,5 metra) a skoci a telom rozbije dve sklenene tabule? ... mozno pozeravas prilis vela akcnych filmov...

k tym "holt radam starych materi"... ked je clovek v panelaku, stiahnute zaluzie chrania hlavne pred svetlom, mozno trochu aj pred teplom.
Slnko ale rozohreje sklo na oknach (mame plastove okna a teda vnutorne zaluzie), rozohreje cely balkon, ale hlavne rozohreje PANELY bytovky, kedze je to panelak. Bez vetrania sa v izbach prezit neda, preto ma vacsina obyvatelov (ktori nemaju klimatizaciu) okna pootvarane.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No skákať z druhého poschodia je rozumné.
A čo tak skúsiť z prvého? A lebo z prízemia? Či aj tie sú zaklincované?
Veď na schodisku neskladujte benzín. Alebo čo tam má horieť?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Boha, vášho! Keď bude, vám príde, cez tie okná vyskakovať, tak nie pretože si môžete vyskakovať! Unikať, vraj unikať, vám treba!!!

A nadránom, zavrieť okná, to čo nechcem, nevpustím, len to čo cez noc vyhovuje, či nie?

Ale inak, ak ten pán nemá znetvorené dvere, vchodové, vstup do svojho bytu. Tak si využíva pohodlie svojho priestoru v dome, ktoré mu vyhovuje.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

sito: som sa nasmial....

aj s tým prihlásením pred vyskakovaním :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

- ak by bolo treba tak ten rám okna zubami vyrveš z panela :-)))))))))) ani nebudeš vedieť ako....

marjankaj - zabíja aj vysoká teplota a dym... nemusí zrovna horieť...
0 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

marjankaj skus najprv precitat to, na co sa rozhodnes reagovat. alebo citaj po sebe co pises.

1. Ako mozes skakat z prveho poschodia alebo z prizemia ked by teoreticky vypukol poziar na prizemi alebo na prvom poschodi?
2. Myslis ze poziare panelakov vo svete vznikli len na schodiskach kde ludia skladovali benzin?
3. V prvom rade mi vsak neslo o poziar, ale o to, ci si moze velacteny panko zaklincovat okno ktore patri vsetkym obyvatelom bytovky.

Ak by si si precital/a poriadne co som napisal v prvom prispevku, nemusel som tento dalsi prispevok vobec pisat.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nandrolon Pozri príspevok
sito: som sa nasmial....

aj s tým prihlásením pred vyskakovaním :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

- ak by bolo treba tak ten rám okna zubami vyrveš z panela :-)))))))))) ani nebudeš vedieť ako....

marjankaj - zabíja aj vysoká teplota a dym... nemusí zrovna horieť...
A čo ti je na tom smiešne???

Spomenul si si na Krásnu Hôrku???

Boha im, ich!

Vraj lieči!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Prinklincovat okná podla mna nemá právo. Ale vetrať hentým spôsobom nemá zas logiku.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

amarutu Pozri príspevok
marjankaj skus najprv precitat to, na co sa rozhodnes reagovat. alebo citaj po sebe co pises.

1. Ako mozes skakat z prveho poschodia alebo z prizemia ked by teoreticky vypukol poziar na prizemi alebo na prvom poschodi?
2. Myslis ze poziare panelakov vo svete vznikli len na schodiskach kde ludia skladovali benzin?
3. V prvom rade mi vsak neslo o poziar, ale o to, ci si moze velacteny panko zaklincovat okno ktore patri vsetkym obyvatelom bytovky.

Ak by si si precital/a poriadne co som napisal v prvom prispevku, nemusel som tento dalsi prispevok vobec pisat.
NEMôŽE! Vlastne nesmie, ale môže, ak sa na odpor nikto nezmôže.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
amarutu Pozri príspevok
marjankaj skus najprv precitat to, na co sa rozhodnes reagovat. alebo citaj po sebe co pises.

1. Ako mozes skakat z prveho poschodia alebo z prizemia ked by teoreticky vypukol poziar na prizemi alebo na prvom poschodi?
2. Myslis ze poziare panelakov vo svete vznikli len na schodiskach kde ludia skladovali benzin?
3. V prvom rade mi vsak neslo o poziar, ale o to, ci si moze velacteny panko zaklincovat okno ktore patri vsetkym obyvatelom bytovky.

Ak by si si precital/a poriadne co som napisal v prvom prispevku, nemusel som tento dalsi prispevok vobec pisat. Stačilo si otvoriť hubu na schôdzi.
Ty si začal splietať o požiari.
Nemáte schôdze, kde by ste si tento problém vyriešili? To musí riešiť zákonodarca?
Naposledy upravil marjankaj : 06.07.12 at 18:09
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
amarutu Pozri príspevok
buchač - "prvy vyskoci cez zatvorene okno a ostatni uz maju cestu otvorenu" - takto odveci argument som este tu na porade nevidel. Skakal si uz niekedy cez zatvorene okno? To ako sa v pripade poziaru v panike a v strachu zide pri okne 10 ludi ktory budu chciet vyskocit a z nich sa dobrovolne prihlasi jeden ktory sa rozbehne (draha na rozbeh je cca 1,5 metra) a skoci a telom rozbije dve sklenene tabule? ... mozno pozeravas prilis vela akcnych filmov...

k tym "holt radam starych materi"... ked je clovek v panelaku, stiahnute zaluzie chrania hlavne pred svetlom, mozno trochu aj pred teplom.
Slnko ale rozohreje sklo na oknach (mame plastove okna a teda vnutorne zaluzie), rozohreje cely balkon, ale hlavne rozohreje PANELY bytovky, kedze je to panelak. Bez vetrania sa v izbach prezit neda, preto ma vacsina obyvatelov (ktori nemaju klimatizaciu) okna pootvarane.


...ako spomínam ....vravím ZÁSADNE so SVOJICH SKÚSENOSTÍ....ak aj niečo skopčím , tak zvyknem link priložiť....to len na začiatku a pre úplnosť !!!!!!
Moje argumenty nerieš ....nepochopil si ...
Čo sa týka akčných filmov , tak súhlasím ...rád si pozriem , no ja som prieberčivý , nie každú koninu si pozriem ...
Čo sa týka akčnosti .....URČITE som oveľa AKČNEJŠÍ ako celá vaša bytovka dohromady !!!!

...a čo sa týka rád starých materí ???.......kúúúúa , Ty si asi nemal možnosť žiadnu radu od starších si vziať ????.....respektíve okamžite zavrhuješ na smetisko dejín ????....tak potom díky aj za takúto našu budúcnosť !!!!

Tie plastové okná máte len vy ???.......že iba teraz ich začali montovať ???
...myslíš si , že ja mám nejaký igelit natiahnutý cez rámy okien ????....


amarutu Pozri príspevok
marjankaj skus najprv precitat to, na co sa rozhodnes reagovat. alebo citaj po sebe co pises.

1. Ako mozes skakat z prveho poschodia alebo z prizemia ked by teoreticky vypukol poziar na prizemi alebo na prvom poschodi?
2. Myslis ze poziare panelakov vo svete vznikli len na schodiskach kde ludia skladovali benzin?
3. V prvom rade mi vsak neslo o poziar, ale o to, ci si moze velacteny panko zaklincovat okno ktore patri vsetkym obyvatelom bytovky.

Ak by si si precital/a poriadne co som napisal v prvom prispevku, nemusel som tento dalsi prispevok vobec pisat.
...vieš čo si myslím ????...

Že si , kua , žiaden príspevok nemusel napísať ...........radšej sa venovať zháňaním infa ...
6. Ako správne vetrať
Okná na bytoch a domoch by mali zostať počas dňa zatvorené. Vetrať treba v noci – čo najviac vychladiť steny. Pri rannom vetraní treba otvoriť okná z neslnečnej strany, ostatné zatemniť. Vzduch pri vetraní osvieži aj vlhká biela plachta v okne.
http://www.sme.sk/c/5466941/mame-str...ykajme-si.html

........a ozaj .......asi je fakt teplo , ak si nepochopil pochopiteľné ....no pochopiteľné , pochopiteľne , pochopiť ???....nepochopím , že nechápeš...

POCHOPIL SI ????



...čo sa týka tej skutočnosti o zaklincovaní ???............myslím si , že vyjadrenie si odo mňa dostal ...stačí čítať ....
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
amarutu Pozri príspevok
Neporusil tymto dotycny pan nejaky zakon?
Dakujem za radu
Je to váš spoločný majetok? Je.
Tak prečo si myslíš, že by vám do toho mal kecať parlament.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Je to váš spoločný majetok? Je.
Tak prečo si myslíš, že by vám do toho mal kecať parlament.
...doplním.....

Ak by toto niekto v našom vchode zrobil ( zaklincoval plastové okno ???...technicky trochu na hlavu.... ) ...tak má smolu ...

Totiž , ak by som vedel , že kto to je ( zakladateľovi témy je to známe ) , nebol by veru rád ......

Ja , ako zástupca vlastníkov bytov v našom vchode , by som ho k zodpovednosti hnal .......................


P.S.:
....šak pozerám akčné filmy .......či ????
0 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

marjanka myslim ze vidis svet omnoho jednoduhsi ako naozaj je, snad to neni tym ze si pravidelnym konzumentom marianky...
ked je v spolocnosti konflikt a dotknute strany ho nedokazu vyriesit, ma predsa nastupit vyssia instancia, ci mylim sa?
preto sa pred tym, ako niekoho obvinim z porusovania zakonu, pytam dobrych ludi na porada.sk,
ci tym dotycny pan neporusil nejaky zakon, na ktory by som sa mohol odvolat.
Naposledy upravil amarutu : 06.07.12 at 22:48
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Poškodil,znefunkčnil majetok v spoločných priestoroch domu aký zakon to rieši neviem.
V prvom rade by som sa ho spýtal prečo to spravil asi na to mal nejaký dôvod.
0 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

buchac ako vidim naozaj si akcny....ale bez rozumnych argumentov. tvoje "kua kuuuua" mi nepomoze...
Nepomoze mi ani rada od cloveka, ktory sa ani neunuva precitat poriadne otazku. Inak by si si nemyslel ze sa jedna o plastove okno...
Nepomoze mi ani vediet ze pozeras len kvalitne akcne filmy, naco to sem pises, nikoho to nezaujima...
Ani v tomto dalsom prispevku si nepridal rozumny argument, snazis sa len byt vtipny pred ostatnymi a mna urazit...
Od starsich ludi som si zobral k srdcu jedno pravidlo nad zlato. Dobre si ho pamataj, mozno ti pomoze: "Ked nemas co povedat, mlc."
0 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

dik za radu SITO. konecne normalna odpoved bez povyseneckych a "vtipnych" poznamok...cakal som ze tu na porade bude viac takych ludi ako ty a menej blbcekov co sa len potrebuju predvadzat.
0 0
amarutu amarutu

amarutu je offline (nepripojený) amarutu

vdaka za odpoved martin
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať