Zavrieť

Porady

Ako sa spolupodieľať na trovách

Rada by som sa poradila.
Ako spolupodielnicka jedna z piatich som vyhrala sudny proces, kde som napadla porusenie zakona o predkupnom prave. Protipravne predany podiel pozemku sa vratil spat do povodneho stavu, teda i povodnemu spolupodielnikovi, ktory vlastne tento zakon porusil. Byvaly kupujuci ma i nadalej zaujem o tento pozemok, ale uz od vsetkych spolupodielnikov, teda vsetkych pat casti. nakolko sme suhlasili, pride k odpredaju. Kedze tento obchod prebehne vdaka mojej vyhre na sude, patrilo by sa, aby mi spolupodielnici prispeli na sudne trovy i cestovne ( cca 1500 precestovanych km). Akou formou by som mala oslovit spolupodielnikov aby som mala potvrdeny ich suhlas k prispevku na moje trovy. Sucet nakladov som delila piatimi. Kupnopredajne zmluvy na odpredaj nam robi realitka, mozem aj ich nejak poverit? Preto mam tento problem, lebo spolupodielnici sme kazdy z ineho kuta Slovenska. Ako by ste to riesili vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Trovy konania si si mala uplatniť na súde, bol by ich hradil ten, kto súd prehral.
    Inak platí, že Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločnej veci sú oprávnení a povinní všetci spoluvlastníci spoločne a nerozdielne (§ 139 obč.z.).
    No keď prebehne ten istý obchod pre jedného spoluvlastníka (ktorý súd prehral) a vy ostatní len predáte k tomu svoje podiely, asi ich nepresvedčíš, že by podiely neboli mohli kupcovi predať bez toho súdu. Alebo som to zle pochopila ...

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dobre si to pochopila, je to tak. Takze je to len na presvedceni a charaktere cloveka. Uf, skusim verit a dufat:-))

    Ako sa spolupodieľať na trovách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.