Zavrieť

Porady

Kompletné jednoduché účtovníctvo v jednom excel súbore

Vytvoril som excelovský súbor so všetkými potrebnými účtovnými knihami, potrebnými pre jednoduché účtovníctvo + pridal som pár užitočných bonusov, ako automatické generovanie faktúr, automatická oprava chýb, interaktívny zoznam obchodných partnerov a pod.
Súbor obsahuje najmä peňažný denník, kniha pohľadávok, kniha záväzkov, pokladničný denník, zoznam obchodných partnerov, generovanie faktúry, grafy stavu hotovosti a bankového účtu.

Verím, že niekomu pomôže. Prosím, pošlite vyjadrenia a komentáre, verím, že sa dá ešte veľa doplniť a upraviť.
11 komentárov     zbaliť
Lubaba nejde mi to otvoriť
ljuba1 ani mne to nejde
wirgi no škoda ani mne to nejde
12lanterns Zrejme máte sraršie verzie microsoft officu... bohuzial v starších verziách sa nedali použiť niektoré zložitejšie vzorce
Jana1303 ...nejde mi to otvoriť?????
rubiki navrhujem doplniť aj výpočet miezd
janc1c1 zdravim
daco som zachitil ze pre rok 2013 su zmeny v niektorych stlpcoch, mate to aktualne? dik
Kabaka123 kto má win xp, nech si nainštaluje compatibility pack

https://www.microsoft.com/sk-sk/down...ails.aspx?id=3
landini peňažný denník po novom náhodou nemáte?
elikuk Je to fakt skvelé, len mi to vyhadzuje chybu !0, akonáhle začne pridávať záznami :-(
sandraveselovska Perfektne dakujeme za zdielanie, samozrejme časom si vie každý upraviť súbor podla potreby a zmien ale ďakujeme za zdielanie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Vytvoril som aj verziu pre office-ákov 2003 a nižších, avšak nie je plne funkčná http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1342391133

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je to dobre spracované,určite bude prínosom pre Poradu a jej členov , najmä malých podnikateľov,čo nemajú veľa dokladov na účtovanie .

    Chválim.
    magnolia75 nevie mi niekto poradit ako tam zadam uhrady faktur?dakujem vyzera to velmi dobre len sa v tom neviem orientovat:-(
    12lanterns Samozrejme, dalo by sa, ale nanešťastie staršia verzia nepodporuje niektoré zložitejšie vzorce, ktoré sú použité, takže by sa tým stratilo na funkčnosti

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    12lanterns Pozri príspevok
    Vytvoril som aj verziu pre office-ákov 2003 a nižších, avšak nie je plne funkčná http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1342391133
    Možno by bolo fajn doplniť aj odpisy hmotného majetku, nejakú evidenciu drobného, zásoby a prípadne aj nepeňažné operácie...

    china_ski je offline (nepripojený) china_ski

    china_ski
    Ahoj, teraz pozerám, nefunguje mi automatické zapisovanie do riadkov podľa kodu výdavku... napr. r zapíšem a nenahodí to do VOZD režia

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    v PD treba doplniť kopu vzorcov
    veľmi stručný a neúplný návod
    nie je riešené dopĺňanie riadkov, tlačenie...
    nedá sa len účtovať bez pomerne slušných vedomostí o Exceli

    v tomto stave nepoužiteľné pre niekoho kto potrebuje účtovať a nie sa zdržiavať dokončievaním a prispôsobovaním aplikácie
    Naposledy upravil dafy : 17.07.12 at 17:16
    pavol.beles@email.cz Súhlasím s dafy. Okrem toho aj malý podnikateľ môže byť plátcom Dph. Dph vôbec neriešiš, čo je škoda - dalo by sa to potom jednoducho nalinkovať na formulár priznania Dph a mnoho ďalších užitočných "maličkostí".

    china_ski je offline (nepripojený) china_ski

    china_ski
    Ahoj, a nevieš prečo mi to v prvom STLPCI A ukazuje chybu, keď chcem zadať úhradu faktúry v hotovosti (typ ú.záznamu)? - bez chybnej hlášky mi zoberie iba (typ ú.záznamu) výdaj peňazí v hotovosti

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prekrásna práca :-), 12lanterns - šikovníček

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dafy Pozri príspevok
    v PD treba doplniť kopu vzorcov
    veľmi stručný a neúplný návod
    nie je riešené dopĺňanie riadkov, tlačenie...
    nedá sa len účtovať bez pomerne slušných vedomostí o Exceli

    v tomto stave nepoužiteľné pre niekoho kto potrebuje účtovať a nie sa zdržiavať dokončievaním a prispôsobovaním aplikácie
    Pre malú firmu sa mi zdá ovela jednoduchší bezplatný SW pre JU, napr. ALFA z Krosu.
    Učímsa Existuje nejaka demo aj na MacDOS ? :-/ Vyskusala som ALFU a MRP, ale je to evidentne len pre PC...
    Tak toto mi padlo z neba. Práve sa trápim s vytváraním podobného súboru. Veľmi-veľmi-veľmi pekne ďakujem. Ušetrí mi to kopec času.

    romaker je offline (nepripojený) romaker

    human romaker
    Vďaka za suprer vecičku, má to pár múch, napr. V pokladničnom denníku mi chýba rolovacie menu pre výber firmy zo zošita "Obchodní Partneri" . Neviem ako to vytvoriť , nie som taký excelista ...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad načo sa hráš s excelom, keď sú dostupné bezplatné verzie jednoduchého účtovníctva, vrátane adresára partnerov, evidencie pohladávok a záväzkov ,,, (samozrejme s určitými obmedzeniami počtu dokladov a obratu, ale po ich prekročení môžeš prejsť plynule na platenú verziu)
    marjankaj Asi veľa zarába A platiť predsa nebude.
    veronikasad Veď som písala o bezplatnej verzii. Predpokladám že neide o "veľké" účtovníctvo - s tým by sa mi naozaj v exceli hrať nechcelo
    marjankaj Veď hovorím, že má asi taký obrat, že bezplatná verzia by mu nestačila. Ale zase nie až taký aby mu vyšlo na platenú verziu
    marjankaj Napríklad pri ALFE príjmy do 3500 € by som robil paušálne výdavky a to si spočítam v jednoduchej tabuľke na jedne A4..
    veronikasad Ja si aj v ALFE pri paušálnych výdavkoch nahadzujem príjmy a odvody do PD. DP mám potom hotové pár klikmi.
    marjankaj No ty máš platenú verziu, tak ti to ide. Ale 300 € mesačne nie je veľa a obrat prekročíš. Teda aspoň tak to píše KROS na svojej stránke.
      zbaliť
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.