Zavrieť

Porady

Oslobodenie od platetnia dane z príjmov neziskových organizácií

Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších v oblasti neziskového sektoru. Vyhrali sme projekt cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny automobil v cca hodnote 23.000 eur... Chcela by som sa opýtať do akej peňažnej výšky sú neziskové organizácie oslobodené? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelenka je offline (nepripojený) jelenka

    jelenka
    vzhľadom k tomu že DÚ zrušil info pre verejnosť a založil len info linku na ktorej sa striedajú pracovníci z celej SR a nie sú to vždy odborníci v danej problematike skúsila som radšej túto možnosť....

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    jelenka Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších v oblasti neziskového sektoru. Vyhrali sme projekt cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny automobil v cca hodnote 23.000 eur... Chcela by som sa opýtať do akej peňažnej výšky sú neziskové organizácie oslobodené? ďakujem
    Načo to potrebuješ vedieť ? Výhra automobilu v rámci projektu nie je predsa zdaniteľný príjem, s ktorým možno voľne nakladať, predať, darovať.... Je to bezodplatné nadobudnutie DHM na vopred určenú činnosť, z verejných zdrojov a má povahu štátnej dotácie, nie zdaniteľnej výhry. Zaúčtuješ na 042/384, nie do výnosov a zaradíš na 022/042. Každý rok odpisuješ 551/082 a k odpisom účtuješ rovnakú sumu na 384/648. Takže aj 022, aj 384 odpíšeš rovnomerne a s nákladmi a výnosmi z auta si trvale na nule.

    Oslobodenie od platetnia dane z príjmov neziskových organizácií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.