Zavrieť

Porady

Založenie vymáhačskej spoločnosti

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na založenie spoločnosti, ktorá sa zaoberá vymáhaním dlhov. Aké doklady, povolenia sú potrebné na začatie takejto formy podnikania ? Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    niekedy to bolo "vymáhanie pohľadávok mimo výkon súdnych rozhodnutí", teraz sa bežne používa faktoring a forfaiting, resp. sprostredkovateľská činnosť
    Mňa tento zámer napadol hlavne preto, lebo vlastním firmu a dlhodobo sa stretávam s problémom kedy mi zákazníci neplatia tak ako majú. Pravdupovediac si tiež myslím, že možnosť p. Nandrolon je asi najlepšia bohužiaľ nelegálna. Je toho už ale toľko veľa, že niesom ochotný uhrádzať spoločnosti, ktorá mi pohľadávku vyberie 10 a viac percent za to, že mi pohľadávku vymôže. Verím, že ak zoženiem skúseného právnika a dokážem sa s ním dohodnúť na spolupráci určite by to bolo zaujímavé keďže poznám veľa podobných čo majú problém podobný môjmu

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nandrolon Pozri príspevok
    ... aby každý zamestnanec mal zbrojný preukaz skupiny "A", "hromadné" sa už dnes nenosia.....
    Chcel by som to niekedy robiť /keď nebudem mať čo robiť/ :-))))))))
    Nie je potrebná zbraň, síce sa odporúča, ale najefektívnejšie je poznať, čo si v rámci zákona môžeš dovoliť a prísť osobne navštíviť dlžníkov. Veľmi krásne som videl vymáhať dlh spôsobom, že táto firma nasadila papuču na auto dlžníka, ktoré bolo odstavené pred domom dlžníka a pozerá sa naň. Papuča je daná dole až po úhrade dlhu (toto funguje na každého), musíš mať ale záložné právo na auto.

    Môj názor je, že 10% je adekvátna odmena za korektné vymáhanie, nie je to prehnaná suma, samozrejme závisí od problematickosti dlžníka. Pri určitých je aj 25% málo. Pokiaľ má dlžník majetok, len nechce platiť je to jednoduchšie, ako taký čo nemá nič a ešte má aj kopec dlhov.
    Naposledy upravil Braňo : 18.07.12 at 19:52

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Na zabezpečenie úhrady svojich pohľadávok nepotrebujete osobitnú živnosť.
    Ak to chcete vykonávať pre druhých "Faktoring a forfaiting", ale nezhŕňa nútený výkon súdnych a iných rozhodnutí (na to je potrebná licencia exekútora).


    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Súčasťou živnostenského oprávnenia Faktoring a forfaiting nie je vykonávanie núteného výkonu súdnych a iných rozhodnutí. Aj keď veľa ľudí si tieto pojmy radi zamieňajú.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mňa by zaujímalo, koľko stojí činnosť faktoringových spoločností... tiež máme firmy, ktoré sa s platením neponáhľajú a tak by som chcela vedieť, koľko by ma to stálo. Má niekto skúsenosť s takýmito firmami a ako to prebieha?

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    JAJA11 Pozri príspevok
    mňa by zaujímalo, koľko stojí činnosť faktoringových spoločností... tiež máme firmy, ktoré sa s platením neponáhľajú a tak by som chcela vedieť, koľko by ma to stálo. Má niekto skúsenosť s takýmito firmami a ako to prebieha?
    napr. http://www.tatrabanka.sk/sk/business...lacia-nakladov

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ... aby každý zamestnanec mal zbrojný preukaz skupiny "A", "hromadné" sa už dnes nenosia.....
    Chcel by som to niekedy robiť /keď nebudem mať čo robiť/ :-))))))))
    buchač ....he .....čítaš mi myšlienky ????....:-)

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Pavol Hantsok - nevidím nič nelegálne na svojej odpovedi hore...

    Založenie vymáhačskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.